Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #1

    проблем с бойлер решен, а сега малък такъв с готварска печка

    Здравейте,
    имам следния проблем: появи ми се теч на свръзката на тръбата с водомера, като преди това бойлера не искаше да се включи нещо от външния ключ (от тези не ги знам точно но е с голямо квадратно светещо в червено копче и отдолу има контакт предполагам, че са масово разпространени точно тези за това така ги описвам), малко след това като пуснах казанчето и се появи този теч при водомера. Притеснителното, е че на тръбите на вертикалния щранг, при които всъщност е свързан водомера БИЕ ЛЕК ТОК, който предполагам е от бойлера, а самия бойлер се намира чак в другия край на банята диагонално. от какво може да е.
    Значи теча при водомера не ме притеснява и утре ще го оправя, обаче това с тока надявам се Вие да кажете какъв е проблема и как да се отстрани. Първо спрях водата естествено, а после прегледах връзките на този външен ключ и всичко си беше наред не беше нагоряло. Попритегнах ги за всеки случай още, макар че не бяха хлабави, но предполагам, че проблема си е вътре в самия бойлер нещо.
    Моля, който има представа да помага. Имам доста познания и ще се справя и сам с Ваша помощ стига да не е нещо сериозно.

    Само да допълня, че това се случи точно като се прибрах в края на многото почивни дни. Предполагам, че е имало и по-голямо налягане.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #2

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Намерих тук малко инфо възможно ли е при мен от това да е проблема понеже при мен точно така са вързани нещата:

    "Груба грешка е да се прекъсва нулевият проводник при двупроводна инсталация !!! В този случай, ако нулевият проводник се прекара през ключа, и контактните пластини, които подават нулата към бойлера нагорят по някаква причина и не включат, тогава бойлера започва да взема "нула" от водопроводната инсталация! А ако водопроводната инсталация е изпълнена с гъвкави връзки - те не са проектирани по тях да протича електрически ток, поради което започват да греят и след известно време просто се скъсват."

    само дето не са ми нагоряли контактните пластини.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #3

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Моето некомпетентно мнение е, че нямаш "земя". Ако е пробил нагревателя /вариант/, което се случва, и бойлера е заземен/обикновенно нулата се дава и на корпус/, то тогава ще ти падне предпазителя. Провери!
    Иначе м/у водомера и лекия ток не мисля че има връзка.

    поздрави и успех

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: проблем с бойлер и водомер

    нулата се прекъсва в ключа само при условие че имаш трети заземителен проводник до корпуса на бойлера.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #5

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    нулата се прекъсва в ключа само при условие че имаш трети заземителен проводник до корпуса на бойлера.

    Задължително ли е да го направя това в смисъл да прекъсна нулата при ключа и този третия заземителен проводник, който стига до корпуса на бойлера откъде тръгва демек къде да го вържа.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: проблем с бойлер и водомер

    да не би нагревателя да е пробит?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #7

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Единственото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е на бойлера да се осигури надеждно заземяване!Това ще рече - директна нула от таблото с предпазителите без да се прекъсва никъде до корпуса на бойлера или трети проводник земя както е при новото строителство.И ЕДИН СЪВЕТ АКО НЕ СИ ПРАВИЛ ТАКИВА НЕЩА ПО ДОБРЕ НЕДЕЙ ДА РИСКУВАШ.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Може проблема с "биене на лек ток от вертикалния щранг" да идва от бойлера на комшиите.
    Изключи/включи бойлера и виж дали спира/продължава да "бие".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #9

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Може проблема с "биене на лек ток от вертикалния щранг" да идва от бойлера на комшиите.
    Изключи/включи бойлера и виж дали спира/продължава да "бие".
    Не е от комшиите, защото при спрян бойлер не го прави.
    Сега последно като го пробвах никъде нямаше ток и даже поработи малко, след което започна да нагрява меката връзка, която е изходящата от него.
    Не знам нагревател ли е какво ли е ще потърся май специалист да си го види.
    Бойлера е от тези Елдом Инвест във Варна ли къде ги правеха с 5 години гаранция и познайте какво тя е изтекла
    преди 2 месеца.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #10

    Re: проблем с бойлер и водомер

    И тук го коментирахме http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg285892
    Проблемите, както чета написаното, при теб са минимум два:
    - че не ти е осигурено заземяването/зануляването. При тези бойлери няма надеждно зануляване на казана. Има пластина за заземяване само на фланеца, който е малък по площ и не е задължително отечката да премине само през него. Другото е че може и това заземяване/зануляване да не е направено както трябва;

    - прекъсването на нулата от ключа може при лошо заземяване, неизправен ключ и повреден нагревател да доведе до същия ефект който описваш;

    - желанието да намериш майстор е много добро (но да е от разбиращите повече от теб), защото той може да смени нагревателя, с което да изчезне утечката, но да не се решат проблемите със заземяването и историята след време да се повтори.

    станаха повече проблемите

    Съвета ми е ако си разбрал какво сме написали (Не се обиждай, не си длъжен да занеш всичко ) да си осигуриш непрекъсваемо зануляване (при TNC инсталация) или надеждно заземяване (при TNS инсталация) или да си намериш майстор който е наясно с написаното тук. Препоръчвам при тези бойлери да се направи електрически мост между казана и фланеца. При мен това съм го направил като съм затегнал един кабел с лентова скоба преди меката връзка (на място без емайл), а другия му край е съединен с нулата на клемата (при мен инсталацията е TNC).

    Добавено: проблема с недостатъчното заземяваме на казана е при бойлерите с елипсовиден фланец, който се закрепва на една шпилка. При другите не съм го наблюдавал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #11

    Re: проблем с бойлер и водомер

    бойлера вече е разглобен и свалихме нагревателя, който е прецакан. Ако някои може да ми каже от къде може да закупя нов
    нагревател понеже търсихме на много места и не намираме, трябва ли да е точно същия като този или може да стане подобен. Сваления е 3 kW, и какво трябва да му се гледа, за да се купи качествен такъв. Също ако знаете ориентировъчни цени да ми кажете. Иначе ще дойде човек, който разбира да го монтира и да направи по-качествено зануляване и към корпуса. Иначе не знам откъде може да се вземе директна нула понеже ел. таблото ми е някакво старичко и аз лично не виждам такава възможност.
    Да уточня само, че бойлера е от тези ЕЛДОМ ИНВЕСТ модел 72268А 80 литров със 5 годишната гаранция.

    И друго се сетих да попитам откъде е най-добре в моя случай, а и по принцип да се включва и изключва бойлера от неговия си ключ или от така нареченото бойлерно табло?


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Цитат Първоначално публикувано от tihogr
    бойлера вече е разглобен и свалихме нагревателя, който е прецакан. Ако някои може да ми каже от къде може да закупя нов
    нагревател понеже търсихме на много места и не намираме,
    трябва ли да е точно същия като този или може да стане подобен. Сваления е 3000 kW, и какво трябва да му се гледа, за да се купи качествен такъв. Също ако знаете ориентировъчни цени да ми кажете. Иначе ще дойде човек, който разбира да го монтира и да направи по-качествено зануляване и към корпуса. Иначе не знам откъде може да се вземе директна нула понеже ел. таблото ми е някакво старичко и аз лично не виждам такава възможност.
    Да уточня само, че бойлера е от тези ЕЛДОМ ИНВЕСТ модел 72268А 80 литров със 5 годишната гаранция.

    И друго се сетих да попитам откъде е най-добре в моя случай, а и по принцип да се включва и изключва бойлера от неговия си ключ или от така нареченото бойлерно табло?
    1. Къде търсиш, в кой град?
    2. Мощността на нагревателя е половината от проблема. по-важната половина е обаче вида на фланеца. Като обикаляш да търсиш, носи си стария нагревател със себе си.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #13

    Re: проблем с бойлер и водомер


    1. Къде търсиш, в кой град?
    2. Мощността на нагревателя е половината от проблема. по-важната половина е обаче вида на фланеца. Като обикаляш да търсиш, носи си стария нагревател със себе си.

    в София е търсено, но не знам точно къде понеже друг човек е търсил не аз.
    Ще имам предвид и ще го нося с мен.
    А мощността същата ли да бъде задължително или може примерно да е 2000 кв за да има по-малко натоварване по ключовете и всичките му там джаджи и съответно по-малко проблеми надявам се. Имам предвид да не ги топи евентуално и да се налага да ги сменям и тях с по-качествени и по-скъпи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    22
    #14

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Мощноста на новия нагревател е хубаво да си е като стария. Те нещата са предвидени, ако вземеш с по-малка мощност ще загрява и по-бавно водата.
    Друго
    Мощноста е 3 киловата или 3000 вата на нагревателя. За 3000 киловата ще ти трябва малка електроцентрала

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #15

    Re: проблем с бойлер и водомер

    Цитат Първоначално публикувано от tihogr
    бойлера вече е разглобен и свалихме нагревателя, който е прецакан. ...трябва ли да е точно същия като този или може да стане подобен. Сваления е 3,000 kW, ...
    Преди време смених на моя от 3 кВ /оригинално/ с 2 кВ, защото не можах да намеря същия и трябва да ти кажа, че от студен бойлер с 3 кВ загряваше за около 40 - 45 мин до 65 С, а с 2 кВ загрява за около 90 мин и повече. Сам предцени.
    Включването по-добре го прави от "така нареченото бойлерно табло". Смених два пъти ключа на бойлера и на третия път беше толкова стопен, че се принудих да сложа "така нареченото бойлерно табло" /просто се включва през контактор/.

    Поздрави и успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье
    От stekyman във форум Друга битова техника
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-10, 08:43
  2. Странен проблем с готварска печка Електролукс! Моля за помощ!
    От nako-bako във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 13:11
  3. Отговори: 5
    Последно: 24-10-09, 12:37
  4. Проблем с малък бойлер?
    От Nustradin във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 11-03-08, 14:47
  5. Готварска печка Zanussi
    От jimmy във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 07-03-07, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе