Вижте резултатите от анкетата: Каква марка ел. самобръсначка ползвате ?

Гласували
35. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Braun

    5 14.29%
  • Philips

    22 62.86%
  • Panasonic

    3 8.57%
  • Remington

    5 14.29%
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 77
Like Tree1Одобрявам

Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    39
    #31

    Re:Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Мойто мъж е с PHILIPS RQ-1250 и няма забележки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    75
    #32

    Re:Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Здравейте
    моля за съвет коя от трите самобръсначки да избера:

    Philips Speed-XL HQ8170 http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...&ctn=HQ8170/16
    Braun series 3, 390 cc http://www.technomarket.bg/products/...79/braun-390-1
    BRAUN 320-3 http://www.technomarket.bg/products/...42/braun-320-3

    До сега съм ползвал Браун 5414
    http://www.service.braun.com/product...=&sString=5476|SH|SH01|S|Flex+Integral&subgrp=&grp=0&frmTyp=s

    Намерил съм и трите вида на цена 100-120 лв.
    Моля за съвет!!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    15
    #33

    Re:Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Phillips norelco arctic 1060 xtreme ili Philips HQ-9160 koq e po dobrata - Кирилица!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    39
    #34

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Здравейте
    От няколко дена съм си наумил да си купя ел. самобръсначка, която едновременно да бръсне гладко + да подстригва брадата различни дължини + евентуално да я ползвам за тример на цялото тяло. Спрял съм се на тези три модела от Philips:
    1. Philips Norelco QS6140 StyleRazor Amazon а тук в Техно*аркет
    2. Philips Norelco BG2040 BodyGroom Pro Amazon
    3. Philips Norelco YS524/41 Click & Style Shave Toolkit

    Основно ще я ползвам за подстригване на брадата.

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #35

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mi7ko7 Виж публикацията
    Здравейте
    От няколко дена съм си наумил да си купя ел. самобръсначка, която едновременно да бръсне гладко + да подстригва брадата различни дължини + евентуално да я ползвам за тример на цялото тяло. Спрял съм се на тези три модела от Philips:
    1. Philips Norelco QS6140 StyleRazor Amazon а тук в Техно*аркет
    2. Philips Norelco BG2040 BodyGroom Pro Amazon
    3. Philips Norelco YS524/41 Click & Style Shave Toolkit

    Основно ще я ползвам за подстригване на брадата.
    Здравей!А защо си се насочил към самобръсначки с мрежичка-аз навремето пробвах няколко и все някоя скубеше и в крайна сметка си взех такава с глави.Мога да изкажа мнение за Филипс с 3 бръснещи глави -
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...IPS-HQ-7340/16

    Издръжлива,батерията трае до 1 седмица при ползване всеки ден,никакви проблеми.Единствено 1 в месеца й правиш осн.почистване на главите и това е.Може да се мие под течаща вода.От края на 2008 до ден днешен я ползвам-едва в последно време забелязвам,че батерията почна да трае по-малко,вместо 7 макс до 4 дни.
    Ако лицето ти е по-голямо,вземи 3-глава-бръсненето ще е по-кратко,а ако ти е по-малко-с 2 глави.
    Ако пък си фен на мрежичките-не мога да помогна.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    39
    #36

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Здравей!А защо си се насочил към самобръсначки с мрежичка-аз навремето пробвах няколко и все някоя скубеше и в крайна сметка си взех такава с глави..
    Основно си подстригвам брадата, оставям я набола, като се бръсна, затова искам машинка, която да подстригва брадата различни размери, рядко се бръсна гладко.
    Благодаря все пак за отделеното време

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    39
    #37

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Коя от трите да избера или ако имате по-добро предложение споделете

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    2

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #39

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Аз от един месец съм с PHILIPS HQ7340 (HQ 7340, HQ-7340)

    Направо се родих, досега съм се наказвал с това бръснене! Моята я купих нова от продавалник за 80 лева, но после купих още 2 броя на редовна цена за приятели и те са възхитени! Каквото и да избереш, няма голяма разлика. Дизайна на HQ7340 ми харесва най-много. Плюс това е Made in Holland. За другите не знам.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Ами някои обявления например това
    •Технология Super Lift & Cut - Системата с две ножчета повдига косъмчетата за по-удобно отрязване под нивото на кожата.
    не ми се вярват, тъй като тогава може да се получат израстване на косъма накриво под кожата, спиране на растежа нагоре и врастване в кожата или надолу откъм корена и образуване на гной около косъма /микрокиста.

    Това ми се е случвало, макар и не с тази самобръсначка.

    Имал съм електрическа, но по-добро от мокрото бръснене с пяна засега няма.На сухо бръснене с машинка след 3-тото бръснене кожата ми започва малко или повече да се бели ...

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #41

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Аз я ползвам след душ и определено самото бръснене е по-добро! Няма никакви раздразнения или белене на кожата. Нито един косъм не пада по земята, има си контейнер и после го миеш с вода. Измислили са го хората! От 1999 ползвах Mach3, но не мисля да се връщам.

    Имам твърда брада и след всяка контра кожата ми почервеняваше. След като минах на електрическа, този проблем изчезна!
    Този пост е редактиран от aruba_man; 15-08-13 в 21:37.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    И аз имам гъста твърда и с дебел косъм брада.Отгоре на всичко и кожата ми е мазна...
    Според мен проблема е бил или в пастата за бръснене или в ножчетата.
    Кожата почервенява и се възпалява от няколко работи:
    -затъпени ножчета
    - недобра паста/сапун за бръснене които не овлажняват и омекотяват качествено косъма на брадата и това води до "твърдо" недобро бръснене.
    -закрепилите се след 1-вото бръснене по ножчето микроби, които няма как да бъдат на 100% изтребени и отмити, особено когато по ножчетата има микроскопична за тях храна- остатъци от остърган повърхностен слой кожа и остатъци от миниатюрни частици("резенчета") от космите на брадата.Това е идеалната за микробите храна.Лошото е че тези ножчета няма как да бъдат изчистени поради спецификата на устройството им- с много извивки и микро кухини в които се задържа пяна+ остъргана кожа+микрочастици от обръснатата брада.След първото бръснене дори и при миене с гореща вода-40-60 градуса(пробвал съм и това с цел идеално измиване) на главата на самобръсначката там остава между ножчетата и пластмасите пяна+остъргана кожа+частици брада.След 2-6 часа там вече има микроби които се хранят с тях.Когато се бръснеш повторно с тази глава микробите от главата попадат на вече прясно обръснатата ти кожа по лицето с частично свален мъртъв горен слой епидермис.Живият епидермис/кожа без горния мъртъв слой кожа е уязвим на нападението на микробите и се възпалява-започва битка между твоята имунна система и микробите -нашественици които ти си "нанесъл" с повторно използваната самобръсначка върху кожата си...

    Ами и аз подобно- от май 1993 година ползвам "най-доброто за един мъж" като тогава бях първия в квартала и единствен който си я закупи.Заводите им още бяха в Щатите- на нея-поставката на дръжаката и кутийката на ножчетата пишеше "Made in USA"- с едно ножче карах 5 месеца и половина.КОгато ми свърши кутийката с ножетата отидох в същия магазин и закупих отново ножчета-пълна трагедия с едно максимум 4 до 6 бръснения.Погледнах кутийката пишеше "Made in Greece" -отгоре на това след 2-3 бръснене вече се затъпяваха и леко се чувстваше скубане.След като с нетърпение ги изразходих набързо обиколох целия град и със зор успях да намеря ножчета с надпис на кутийката "made in Germany".Немските бяха доста по-добри от гръцките, но не бяха като "made in USA" ножчетата.Баща ми се бръснеше с едни бикчета пластмасови дръжки бяло и жълто с едно ножче.
    Тогава се наричаше само "sensor", след това 1994-1995/6год. стана и си купух"sensor excell", след него купих онази "юбилейната"цветната-"издание" за световното по футбол във Франция през 1998год., след това закупих "Mach 3" , 2006-8 още един "Mach3"и така та до тази година април месец всичко общо досега 20 години "най-доброто за един мъж" .От ноември миналaта година започнах да се замислям за "gillette fusion proglide power" .
    Проблема обаче беше: 1. дори с МАч3 с трите ножчета по 1-2 пъти в седмицата поради старание сутрин да се обръсна идеално и да нямам какъвто и да остатък от косъмче-брада около устните почти винаги оставаха по няколко косъмчета-последна линия преди устната, тъй като с 3-те ножчета трудно се вижда къде точно започват и свършват и все ме беше страх да не си резна устната-горна или долна.Така или 1-2 пъти в седмицата оставаха косъмчета около устните или си резвах устните в старанието за идеално обръсване.С 5 ножчета е абсурд да се обръсна около устните без да се порежа-много е широка платформата върху която са закрепени остриетата и няма как да се види и прецени когато се бръснеш къде точно да сложиш жилета така, че да обръсне и последното косъмче до устната и в същото време да не се порежеш ..Горната устна при "контрата", а долната при първото "минаване".

    След мислене по този въпрос и по цената на всяко едно ножче от по 12 лв/броя се отказах окончателно.

    Ел. самобръсначките, тъй като се минавам по 2-3 пъти на едно място на кожата и малко или много се натиска кожата ми започва до 2 седмици да се бели(излизат както се казва "пърши"-малки кожички от лицето се белят и отдолу излиза нова кожа).При каквото и да е сухо бръснене ми се получва.Дори и след баня да е пак е на сухо, тъй като няма пяна.Филипс и панасоник мисля предлагаха ел.самобръсначки с мокро бръснене с пяна, но машинка+ток+вода не е добра комбинация и 1-2 години машинката сдава багажа.Отделно сменяемите им глави(кръгчета) изобщо не са от евтините ...
    Признавам удобно бързо и водонезависимо е бръсненето с ел. самобръсначка и съм си взел една миниатюрна за пътувания зад граница когато се наложи.Лошото е че са зависими от електричеството- ел.мрежа или ел.батерии трябва да има.
    Бях се "замечтал" за електрическа филипс специално за мокро бръснене в банята със система(някакъв уред) за самопочистване, смазване и зареждане, Но като се огледах у нас колко уреди има навсякъде и ... се отказах ...Още един на шкафчето или където и да е другаде щеше да ми дойде в повече... и без това сега има скари, плочи, тостерпреси, ....които са по шкафовете ...

    От неелектрическите самобръсначки с мокро бръснене Жилет е най-доброто.Ползвам съм и Уилкинсън суорд, но не са толкова добри.

    От април вече се бръсна с Wacker и мисля че това ще е до живот/гроб.
    Единствено може да го заменя, ако се появят ел.самобръсначки с лазер или светлина които да бръснат по някакъв начин с лазер/светлина(както сега има лазерна и фотоепилация в козметичните салони).Ако са напълно механични както досега -нямат шанс.
    Този пост е редактиран от justify; 16-08-13 в 23:50.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #43

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Fusion-a е голям боклук. Бях си купил от Пени Маркет за 14-15 лева на промоция преди 2 години с пяна и козметична чантичка. Ползвах го 2-3 пъти и оттогава не знам къде е. Задръстваше се и колкото да чукам по мивката не мога да махна космите между ножчетата. Отделно имам навика да забравя да се бръсна по една седмица и тогава е голям проблем, с електрическата няма грижи. Имам и бенка встрани от брадичката и почти винаги се порязвах или оставаха косъмчета ако не я третирам. С електрическата колкото и да натискам, не съм се порязвал.

    В момента има и тест период на тази самобръсначка, ако не си доволен до 30 дни може да я върнеш, но и двамата ми авери на които им купих, нямат такова намерение.

    Този пост е редактиран от aruba_man; 16-08-13 в 15:09.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    2
    #44

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Благодаря за отзивите ! Аз до сега съм ползвал последните 4 серии на Gillette и каквото и да опитвам, винаги съм се обривал. За това и реших да пробвам с електрическа самобръсначка, та избрах тази и определено останах изненадан и много доволен !!!

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #45

    Отговор: Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане

    Бихте ли обяснили каква информация носят буквите и цифрите при самобръсначките на Филипс:
    RQ HQ PT AT и защо някой са 3 а други с 4 цифри - например 7340, 730. Не са ли все 7 серия? Може ли по номера да се разбере дали има тример.
    Консултантите в магазина нищо не знаеха.
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  4. Бръсначи и самобръсначки / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-15, 17:18
  5. Електрически самобръсначки
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-02, 08:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе