Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 172 от общо 172
Like Tree19Одобрявам

Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009

Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Какъв е смисъла да ти пречиства въздуха след цигара като тя ти е в дроба вече?
    Gena_bs, krasimirradev, kokovox и 1 други харесват това.

2.  
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017

Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Старият филтър на колко % беше и какво го направи?
    С новия сега можеш да засечеш - от началото при една цигара за колко време влиза в норма и след месец отново да засечеш за колко време ще влезе в норма. Това ще ти е реалното захабяване/задръстване на филтъра ориентировъчно.
    Стария, този който си беше базовия си отиде на 0%, закупен беше октомври месец и не беше спирам 2месеца и половина близо, накрая му зададох настройки и изкара 4месеца. Оставих го в кашона на стария и аз не знам защо :D Идеи какво да го правя? Благодаря за предложението, ще го пробвам, но вече не съм там.

@biro аз не пуша, майка ми пуши, а ние си стоим в хола. Когато това нещо се усили на максимална степен се вижда понякога как цигарения дим си отива към уреда и в стаята не стои задимено. Сега в студеното време, когато се отваря по-рядко след 2-3 цигари ще стане като в мъгла, а с уреда нямам тези грижи

4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец

Българи създадоха мрежа, която не пропуска мръсния въздух в помещението
    на 01/03/2021

Темата за мръсния въздух все повече присъства в медийното пространство и между хората, и се очертава като сериозен проблем, който с години остава нерешен. Именно той става причина социалният предприемач Борис Колев да започне да търси вариант как може да спре навлизането на опасните за здравето частици у дома. След дълги изследвания, проучвания и анализи, продължили около 2 години се ражда Airate – специална мрежа, която не пропуска частици с големина над 0.3 микрона и се слага като комарник или на прозореца.

Пред БГНЕС Колев сподели, че с последната си идея се грижи за чистотата на въздуха в затворени пространства, тъй като навън няма какво да направи и там може да се носи маска за фини прахови частици.

„Вкъщи досега единственото решение беше да си купиш пречиствател. Той е добро решение, но проблемът е, че като тръгнеш да проветряваш, ефектът му намалява, защото влиза мръсен въздух“, обясни предприемачът и добави, че сериозно предизвикателство било да се намери вариант, в който мрежата да е достатъчно плътна, за да спре вредните частици, но да пропуска кислорода. Колев уточни, че в този случай хепа филтърът не върши работа, тъй като му е необходимо сериозно налягане, за да може да премине въздуха.

„След доста проучвания заедно с партньори от Чехия успяхме да направим тази мрежа. Тя се произвежда в цех за нанофибри в Бърно. Мрежата спира частици от 0,3 микрона нагоре, като най-вредните от 2,5 и 10 микрона ги спира на над 89%. През май мрежата е сертифицирана в института TUV“, посочи той.

Попитан дали не е могло да се постигне 100% ефект, Колев каза, че е възможно, но в такъв случай мрежата трябва да бъде още по-плътна и няма да пропуска въздуха, което в случая е проблем.

Предприемачът съобщи, че вече приемат поръчки и квадратен метър от мрежата струва 88 лв.

„С времето се надявам да може да я произвеждаме и в Източна Европа и цената й да падне. В момента машината, която я изработва е само една“, допълни Колев и коментира, че са се обърнали към производителите на комарници и дограми с покана за партньорство.

„Ние не произвеждаме рамки и затова търсим партньори които правят дограми, комарници, които вместо обикновената пластмасова мрежа да слагат тази, поне в градовете, където е доста замърсен въздуха“, обясни той.

От думите му стана ясно, че мрежата не е сертифицирана срещу COVID-19 и на този етап не обмислят да го правят. /. https://bgnesagency.com/bulgaria/%d0...0%d0%be%d0%bf/

5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007

Супер, колега!
    Апропо, смяташ ли, че ако издишаш цигарен дим през тази мрежа - и от другата страна няма да излезе дим?!
    Прави впечатление, че социалния предприемач Колев - заедно с чешките си колеги, произвеждали мрежицата единствено в чешкия град Бърно, като се надявали да може да я произвеждат един ден "и в Източна Европа".... каквото и да значи това (навеждащо ме неволно към Китай, където може и да имат такъв град "Бърно").

6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец

Ако тази мрежа започне да се произвежда в Китай цената и ще падне с много и тогава ще взема да я пробвам дали ще спира пушека от комините който веднага влиза в стаите ми щом отворя прозорците си.Аз заради тази миризма от пушек си купих пречиствател за въздух и съм доволен от неговата работа. Но не знам дали тази мрежа ще спира този пушек от комини. На тази и цена не мисля да я пробвам.

7.  
  8. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007

И съвсем основателно не е и необходимо да се пробва - колкото гащите спират пръдня и колкото маска спира ковид, толкова и комарната мрежа спира пушека.

П.П. Зърнах набързо в алиекспреса такива разни мрежи - за по левче две... Ама не ми се рови.
    Този пост е редактиран от Kaar; 01-03-21 в 20:13.
    milanov одобрява това.

9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Левче, ама друг път...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

1. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 16:49
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 17:04
  3. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 14:34
  4. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 10:10
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 00:47
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе