Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 201

Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #151

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Със здраве да го ползваш!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #152

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Благодаря.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #153

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    В икеа са пуснали пречиствател на доста атрактивна цена:
    https://www.ikea.bg/products/smart-h...5-sm/10488062/

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #154

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Някакви характеристики освен тегло и цена....има ли си!?

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #155

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    https://www.ikea.com/au/en/manuals/f...0057-1_pub.pdf
    Хепа и активен въглен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #156

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Много слабичко.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #157

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Преди един месец си взех пречиствател за въздух SAMSUNG AX34R3020WW който се ползва в стая в която постоянно се пуши и рядко и за малко се проветрява поради студеното време.На пречиствателя съм сложил допълнителен филтър който вече го смених с втори допълнителен филтър понеже първият допълнителен филтър стана жълтокафяв на цвят от цигарения дим.Благодарение на този допълнителен филтър на оригиналния НЕРА филтър има само няколко жълти точки от цигарения дим.Пробвах как работи пречиствателя с допълнителния филтър и наистина този допълнителен филтър намаля малко дебита на издухвания от пречиствателя въздух.Но пречиствателя е мощен и с този филтър си върши работата.Ако го нямаше този допълнителен филтър за един месец оригиналния НЕРА филтър вече щеше да е задръстен от полепналия цигарен дим.Ако ползвате пречиствател на въздух в стая в която се пуши ви препоръчвам да слагате такъв допълнителен филтър и така ще си удължите живота на НЕРА филтъра.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #158

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Вземи спри пушенето да си удължиш живота. Дробовете нямат филтър да ги пази, а пък са трудни за смяна.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #159

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Аз цигарите съм ги спрял преди много години. Пречиствателя SAMSUNG съм го сложил в стаята на мой възрастен роднина който непрекъснато пуши в стаята в която живее и не иска да откаже цигарите. Иначе и аз имам същия пречиствател SAMSUNG, но при мен не се пуши и допълнителния филтър на моя пречиствател не си е променил цвета, само е събрал малко прах.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #160

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    "Допълнителният филтър" не филтрира нито цигарен дим, нито фини прахови частици, нито миризми.
    Единствено задържа едри груби частици - прах и косми - намаляйки дебита на вентилатора.
    Когато тези едри замърсявания са на основния филтър - те се почистват лесно и ефективно с прахосмукачка, като по този начин се отстраняват не само едрите груби замърсители, но и част от фините прахови частици.
    По този начин се удължава живота на основния филтър - без излишна хамалогия (да се повива в пелени + да се чисти и отделно основния филтър) и без допълнителни разходи.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #161

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Сега съжалявам, че преди да изхвърля замърсения допълнителен филтър не го снимах, за да се види какъв жълтеникаво кафяв цвят беше придобил от цигарения дим след 30 дни ползване и как на оригиналния НЕРА филтър има само няколко кафяви точки от цигарения дим.На пречиствателя SAMSUNG засмуквания въздух първо преминава през филтъра с активен въглен и след това преминава през НЕРА филтъра. И ако с допълнителния филтър не спра всичко което той може да спре оригиналния филтър ще се задръсти и зацапа особенно от цигарения дим много бързо и после няма как да го изчистя с прахосмукачката.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 18-02-21 в 14:54.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #162

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Изпробвал съм го този така наречен филтър - при това в помещение с много пушачи и освен че се окичи с прахоляк - цвят не промени.
    За да пожълтее или покафенее - едва ли не като филтъра на цигара, то той трябва да улови значителна част от дима (да го филтрира), което едва ли има как да стане с рехавата му и тънка структура.
    Промяна в цвета му би могло да се получи по друга причина - влага.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #163

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Според мен допълнителния филтър върши много добра работа, защото оригиналния филтър си остана бял с няколко малки кафеви точки от цигарения дим които са успели да преминат през допълнителния филтър. Не искам да споря с никого, само споделям как ползвам моя пречиствател на въздух и вече съм си поръчал още допълнителни филтри от АliExpress, защото съм доволен от работата която вършат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #164

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Аз взех зеления филтър на Xiaomi-то и след една цигара до 5 минути вече е зелено тоест в нормите уж под 75 частици. Със сегашните настройки за 4 дни е на 98%.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #165

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Старият филтър на колко % беше и какво го направи?
    С новия сега можеш да засечеш - от началото при една цигара за колко време влиза в норма и след месец отново да засечеш за колко време ще влезе в норма. Това ще ти е реалното захабяване/задръстване на филтъра ориентировъчно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 17:49
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 18:04
  3. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 15:34
  4. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 11:10
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 01:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе