Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 201
Like Tree35Одобрявам

Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #46

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    - - - - - - - - - -

    Ето ги изискванията на European Centre for Allergy Research Foundation за пречистватели --->detailed criteria.
    И сертифицираните пречистватели.
    ... и от 178 регистрирани продукта - 104 са на PHILIPS..... японците ряпа да ядат...
    Страхотен "регистър"... Зарежи ги тия. Това е несериозно. Ако искаш практичен пречиствател - насочи се към уред, за който можеш да добиеш представа лично или от първа ръка ползвател.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #47

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Да питам приятел как се справя пречиствателят му с 0.1 микрона финни прахови частици? Много cool.
    kokovox одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #48

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Да питам приятел как се справя пречиствателят му с 0.1 микрона финни прахови частици? Много cool.
    ... или пък, по-добре направо от "списъка" по-горе, че по-лесно - първия, втория, сто и осмия въздухопречиствател.... все е филипссс, ама карай да върви... nice, a...!?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #49

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Списъкът ти е верен приятел.
    Ето още един списък ----> на сертифицираните от Association of Home Appliance Manufacturers----> Certified Room Air Cleaners
    kokovox одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #50

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Списъкът ти е верен приятел.
    Ето още един списък ----> на сертифицираните от Association of Home Appliance Manufacturers----> Certified Room Air Cleaners
    с толкова списъци и с роман се ходи само до тоалетна - второто е за четене, а първите - за хигиена...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #51

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Някой ако не знае какво означава Clean Air Delivery Rate(CADR).-----> What is the Clean Air Delivery Rate?
    kokovox одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #52

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Здравейте отново

    Благодаря за отговорите. Извинявам се, че пропуснах да конкретизирам. Квадратура максимум 30м^2.
    Kaar, в Западна България съм, но дори и да бях в източна пак щях да си взема овлажнител, тъй-като човек не знае къде и кога ще му потрябва.
    Колкото до замърсяването - стандартния проблем за всеки голям град (в София работя). Отваряш прозореца, тежък въздух на изгорели газове, много прахоляк, който се трупа за 2-3 дена след чистене. За капак горят комини около теб. Все стандартни неща, които важат за всеки голям град у нас.
    Нямам домашни животни, което предполагам облекчава ситуацията.

    Лошото е, че нямам колеги или познати, който да гледат сериозно на тези уреди и да са закупили някакви. От далечен човек разбрах, че е заложил на този https://www.technopolis.bg/bg/bg/Pre...29-10/p/834167
    Има ХЕПА филтър и активен въглен. Благоадаря за информацията, че електростатичните филтри дългосрочно са по-евтини за подръжка, но щом ХЕПА-та прави най-доброто почистване, какво да му мясля...
    Да добавя - от линка, който ви бях дал в 1вия си пост, има Шарп-ове, които изглежда са идеални за стандартни квадратури. https://www.acton.bg/vazduhoprechistvateli


    Да извинявам се, Дайкин за Европа произвеждат в Чехия (конкретно това видях за Уруру след 2ра проверка). Честно да ви кажа, конкретно бих си купил нещо произведено от Чехите, отколкото в Китай. Не гледам с добро око на Китайските стоки. Купувал съм си доста кухненски и домашни уреди на Филипс, всичките правени в Китай...Част от тях си умряха за 2-3 години ползване.

    Пак казвам, мотива ми е да намеря нещо което да е качествено и при добра експлоатация да изкара дълги години.

    емил василев, много интересно и полезно инфо - евалата!

    Благодаря отново!
    Този пост е редактиран от BorisGeorgiev; 20-01-20 в 18:04.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #53

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Аз мога да дам отзиви от дайкин уруру пречиствател.
    В момента съм с 3 такива и не бих ги сменил за други.
    Подръжката е нищожна от към филтри ( от алито си поръчвам)
    Плазмата и флаш стримера се мият.
    Овлажняването също работи. Единия мисля , че вече направи над 5 години.
    Единствено ако наливаш вода от чешмата ( както правя аз ) след 1-2 години филтъра за овлажняване ще е за смяна , но пък е около 8 лв.
    Успех!
    п.с.
    каквото и да избереш е добре да дадеш обратна връзка.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #54

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Rafailiev, благодаря за коментара.

    Разбира се като купя ще поддържам темата тук да споделя впечатления.

    Би ли споделил каква квадратура на стаите имаш за уруру. Виждам, че покрива повече от 40 квадрата. Аз съм с дота по-малка площ...

    Благодаря!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #55

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Едната е в 90 кв офис , другата в апартамента около 60 кв хол с кухня + едната спалня ( подпомогнат е от двата климатика единия е с плазма другия с йонизатор )
    3 тата е в спалня 20 кв пак подпомогната от климатик с плазма

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #56

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Още един списък със сертифицирани пречистватели от United States Environmental Protection Agency. Изискването е много просто . Повече от 2.0 CADR/Watt .
    Room Air Cleaners & Purifiers

    ENERGY STAR Certified Room Air Cleaners
    kokovox одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #57

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Отново, оценявам помоща ви!

    Виждам, че BlueAir са доста квалитетни производители. Дават CADR стойности и имат доста сертификати. Изглежда, че компанията се занимава само с производството на такива пречистващи уреди.

    Ако някой има директен опит с тях, моля да драсне няколко реда.

    Благодаря!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #58

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от BorisGeorgiev Виж публикацията
    Отново, оценявам помоща ви!

    Виждам, че BlueAir са доста квалитетни производители. Дават CADR стойности и имат доста сертификати. Изглежда, че компанията се занимава само с производството на такива пречистващи уреди.

    Ако някой има директен опит с тях, моля да драсне няколко реда.

    Благодаря!
    Колега, спомена по-горе, че не гледаш с добро око на китайски уреди - ще трябва да избягваш в такъв случай също и въздухопречиствателите на BlueAir - те също са китайски, нищо че някъде може и да си прочел, че били с "шведски" дизайн и седалището на фирмата е в Стокхолм и Чикаго.
    Пък и като ги гледам моделите и филтрите за тях - цените са лееекинко позавишени като за китайски все пак. Та, ако ще е китайско - има къде по-евтини добри уреди от тях...
    Не разчитай и на разни рейтинги занапред както примерно от
    АНАМ, защото това е частна организация, в която се заплаща "сертифициране"/замерване на въздухопречиствателя - златния печат от нея върху опаковката на стоката действа единствено промотиращо за продукта и май толкоз...
    Ще следя с интерес търсенето ти (ако го споделяш тук евентуално) на въздухопречиствател, който да не е китайски (или не с китайски части) и да се справя по-добре от китайските си събратя, на разумна цена.
    Впрочем, тъй като за теб парите не са от такова значение - бих ти препоръчал да разгледаш качествени некитайски въздухопречистватели като Airpura UV600 HEPA, Austin Air HM-400 Healthmate или HM-450 Healthmate Plus HEPA.
    П.П. Комбинацията м/у въздухопречиствател с НЕРА и карбонов филтър + овлажнител за въздух не е добра, както и комбинирането с йонизатор на въздуха.
    Този пост е редактиран от Kaar; 23-01-20 в 14:11.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #59

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Здравейте колеги!
    Някой може ли да даде мнение за този пречиствател на въздух: Hygea Water System Hygea Air Home Purifier 5in1 https://www.pazaruvaj.com/ovlazhnite...n1-p497781495/

    Двоумя се между него и

    Xiaomi Mi Air Purifier 3Н https://techmag.bg/oczyszczacz-xiaom...82%D0%B5%D0%BB

    При Hugea видях, че има UV лампа + фотокаталитичен филтър и Йонизатор.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #60

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Joro71, не знам какво има ,но се свързах един път с тези които предлагат каните за пречистване HYGEA и според мен са си чисто ала бала на баснословни цени.Сега потърсих и май осевен в бг другъде не се предлагат,както и каните.Така,че добре си помисли.За XIAOMI няма да търся.

    https://www.google.com/search?q=Hyge...hrome&ie=UTF-8
    JORO71 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 16:49
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 17:04
  3. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 14:34
  4. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 10:10
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе