Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 158
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #1

    Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)

    Някои знае ли що за марка е това? Уж били Mitsubishi, нашълни се с тях в последно време, обаче не мога да намеря в нета никакъв саит на такава фирма. Пък аз едно нещо като го няма в нета почвам да се съмнявам дали не е синджир марка. Разните китайски Haier, Midea, Hisense всичките си имат сайтове и поне виждаш че стои някакъв производител зад това име който се представя пред хората и си стои зад съответната марка, пък била тя и китайска. Въобще ако можете да препоръчате някакъв не много скъп климатик (желателно инвертор но не е задължително), който да не е Elite или NEO.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    70
    #2

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Аз имам 9BTU Sang за 400лв. (цената е от лятото), който си е същински Haier, дори на външен вид е 1:1. Не е лош, върши си работата. За отопление естествено не става при под -5-7 градуса. Сериозна икономия може да се направи от монтажа, който според дебелината на стените на медните тръби е 120-150 лв, ще ги спестиш ако се пооцапаш и сам си го направиш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Най-вече за отопление става дума и то и при ниски външни температури

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Най-вече за отопление става дума и то и при ниски външни температури



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*10/01/2004*:* 22:00:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Виж въпроса е строго професионален и се съмнявам, че тук ще получиш най-компетентния съвет. Чувал съм (не твърдя, че е така), че инверторните климатици компенсират около 15-20С температурна разлика. Аз се доверих на LG и не съжалявам. Разбира се за марката се плаща[8D].

    Виж, ако решиш, че трябва да го управляваш по GSMa си аз съм насреща.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Aз на теория знам как трябва да бъде направен климатика за да отоплява при ниски телмератури. Осака имат такъв климати, но ме притезнява марката. А LG са едни от най лошите като става въпрос за отопление. Иначе всички охлаждат.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    За това ти писах - търси акъл от специалисти. Аз например не се вълнувам от отоплението. Имам парно. Ще го ползвам само в преходните сезони за отопление. За мен беше важно да намеря подходяща система - с един агрегат - по две стаи - т.е. с две подходящо оразмерени вътрешни тела. Така с два агрегата си климатизирах целия апартамент. Между другото много добре си топлят...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Аз също отдавна разпитвам по този въпрос професионалисти и хора, които твърдят че са такива.

    За OSAKA казват, че са също толкова китайски, колкото и другите или ... вършат работа, но не са най-доброто.

    Ако ще си купуваш климатик, който ще ползваш да отопление, ти препоръчвам добър инвертор. Не заради друго, а заради икономията, която постига. В края на месеца имам предвед, при плащането на сметките за ток се отразява.

    Много се двоумях между Хитачи и ОСАКА.

    Мой приятел зи купи Хитачи и в момента, в най-студените месеци, сметката му за ток не надвишава 40 лева [отоплява две стаи], при условие, че в едната стая климатика не се спира [има бебе], а в другата, когато се наложи се пуска т. нар. "духалка" Делонги, сещате се за какъв вид печка става дума. Инвертор е Хитачи-то.

    Аз бих заложил или на Хитачи или на Панасоник, инвертори.

    Като е важно да се отбележи, по съвет на специалистите, Панасоника, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъде малайзийски. Личи му и по цената, малко по-висока, а и то и Панасоник, инвертор, китайски нямало.

    Единственото, които ме спира е, че в нашия квартал до другата зима, ако се разберат общинските съветници [$$$$$] ще има природен газ и въпроса с отоплението няма да е толкова болезнен.

    Ако това стане, ще си взема най-евтиния китайски ментак за лятото. Има вече и по 300 лева.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Нензма ама явно още не си разбрал че газта въобще не е толкова евтина. Преди да се повиши цената на тока отопление на газ струшаве колкото и на ток. Сега идва малко по евтино. Климатика му е майката. За Хитачи и Панасоник знам че са добри, както и Митсубиши. Въпроса е що за марка е Осака. Горните марки са доста по скъпи и по бавно ще се изплатят. Интересно е че и гооглето нищо не намира за климатиците Осака. Има нещо гнило в тази работа. А иначе това са едни от най разпространените климатици в българия. Явно ги бива.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    79
    #9

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    здравеите пи4ове. аз карам с една ОСАКА 12, но ако имам възмогност ще си я сменя с Хаиер.... мерцедеса сред боклуците... ако не могесх да си жземасх хаиер по-добре мидеа... наи доброто по принцип си е генерал фуджитсу, но те са поне двоино отгоре. струват си, но ако парите не са проблем. между другото когато темп бяха под -10 в стая 25 м2 и коридор и баня климатиак ми поддъргаше стабилни 21-22 градуса... т.е не се оплаквам от него

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    6
    #10

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Ами правят ги до бургас [:D] иначе ги внасят от китаи на части(маи само компресора е хитачи),общо взето не струват.За Haier въпреки че са китаиски са едни от най-продаваните климатици ,доста са добри и панасоника обаче наистина само малаизиските

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">здравеите пи4ове. аз карам с една ОСАКА 12, но ако имам възмогност ще си я сменя с Хаиер.... мерцедеса сред боклуците... ако не могесх да си жземасх хаиер по-добре мидеа... наи доброто по принцип си е генерал фуджитсу, но те са поне двоино отгоре. струват си, но ако парите не са проблем. между другото когато темп бяха под -10 в стая 25 м2 и коридор и баня климатиак ми поддъргаше стабилни 21-22 градуса... т.е не се оплаквам от него



    <div align="right">Originally posted by gugimoto*-*11/01/2004*:* 10:23:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Kакъв модел ти е Осаката, защото 12-ки има няколко модела.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Природен газ Julian, не пропан бутан.

    Написал съм, но явно не си обърнал внимание.

    Разликата в цената е значителна.

    [:D]

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Обърнал съм внимание и природния газ въобще не е толкова евтин в България.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    Моя пост е малко оффтопик, но мисля, че ще е интересно.

    @Julian

    Ще потърся цени за природен газ за да ти ги пейстна тук.

    Цената на киловат електрическа отоплителна мощност е значително по ниска от цената на киловат отоплителна мощност постигната, чрез отопление на природна газ, уверявам те.

    За готварски печки и бойлери да не говорим. Ползваш точно толкова, колкото ти е нужно, а не както сега.

    Та офертата ще бъде [поне така се чува], че между 2000 и 3000 лева, жилището ти се оборудва с всичко необходимо, работещо на природен газ [цялата инсталация в жилището + бойлер, готварска печка, отоплителна инсталация заедно с радиаторите и т. н.]

    Мисля, че енергийните разходи през зимата ще паднат значително.


  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #15

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви климатици)

    ако искаш климатик който де не замръзва зимата поради ниските температури си вземи или Haier или Hitachi аз съм с втория и да ти кажа при най-големия студ всичко друго замръзна освен тези две марки има и едни други малко неизвестни ама са безбожно скъпи но ако те интересува ще поразпитам иначе за Haier-a да знаеш че е Hitachi от вътре поне миналогодишните модели бяха така

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе