Резултати от 1 до 14 от общо 14

Климатици TRANE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DaGa
    Guest
    #1

    Климатици TRANE

    Зареждане на климатик TRANE

    Взех един Трайн мисля че е 9ка, въпроса ми е,че му е източен фреона и искам да го напълня. Проблема е че и на двете тръби има входове за манометрите, на коя да го вържа,вакуумирам и напълня? През малката /6ца и се пада отдолу/ или през по-голямата /10ка тя е отгоре/ Досега съм зареждал много климатици,но те имат вход само на голямата тръба която е отдолу, а на Трайна е отгоре?!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #2

    Re:Климатици TRANE

    След като си зареждал много климатици, значи си в час с работата им. Това че има и на двата крана има щуцер за манометри е добре, по-бързо ще го вакумираш. Не е толкова сложно, манометъра за ниско налягане слагаш на дебелата тръба на крана, а другия за високо налягане на тънката тръба. Реално двата манометъра ще ти отчитат сходни показания при работата, понеже в тънката тръба фреона е вече с ниско налягане - преминал през дроселиране. Това коя тръба къде е, дали отгоре дали отдолу няма никакво значение. Въпрос на конструктивно решение на производителя. Като вакумираш, зареждай с везна течен фреон през ТЪНКАТА тръба след като има възможност в случая. Така няма опасност да удавиш компресора с течност Ако компресора има оня акумулатор на смукателната си страна, откъдето и да зареждаш не е опасно, но в твоя случай карай през тънката, по-добре е!

  4. DaGa
    Guest
    #3

    Re:Климатици TRANE

    TRANE външно тяло - перката не иска да завърти

    Ще помоля модераторите да не трият темата, както направиха с предишната ми по незнайно какви причини!

    Въпроса ми е следният:
    Климатика е напълнен с фреон чрез ел. везна точно колкото трябва да бъде. След пускане /на охлаждане 16°/ копресора тръ
    гва да работи, питата и тя се нагрява, но перката не иска да завърти. Ел. връзката м/у вътрешно и външно тяло е ОК. Кабела съм го проверил, всички проводници са 1 към 1/сиреч отиват си по местата не са разменени/. Някой да има идея какво да правя?

    П.С. И още веднъж моля модераторите да не трият темата, или поне да дадат обяснение защо я трият.

    Приятен ден на всички.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Климатици TRANE

    Е нямаш ли мултицет да провериш идва ли захранване на клемите на вентилатора? И после да провериш с него намотките дали е здрав двигателя. И тогава да даваме идей.

  6. DaGa
    Guest
    #5

    Re:Климатици TRANE

    Ми да кажа честно не съм мерил, но не съм мерил понеже климатика го демонтирах преди седмица, събрах мъ фреона /перката/ тогава си работше
    Значи единственото което се сещам за проблем може да е,че след като го демонтирах и го прибрах в нас,махнах на външното всички възможни капаци и го измих. Но не съм го поливал с вода де Вентилатора беше много мръсен и го чистих с уред с пара /незнам как се казва/, но беше само пара не вода.. та като се замисля възможно ли е парата нещо да е направила пробелм? Имайте впредвит,че след като го почистих поне два дена е седял да съхне, сиреч не е пускан към ел.мрежата.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #6

    Re:Климатици TRANE

    Пара е другото име на водата

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Климатици TRANE

    Оф като гледам си скоро излюпил се "майстор" направил си и сайт ама и него си го направил само 10%. Защо пипаш там дето не ти е работата. Тежко им на клиентите ти.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #8

    Re:Климатици TRANE

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Оф като гледам си скоро излюпил се "майстор" направил си и сайт ама и него си го направил само 10%. Защо пипаш там дето не ти е работата. Тежко им на клиентите ти.
    Що така го нареди човека
    Колега, ти първо питаш откъде да зареждаш, а сега си писал че си събрал фреона като си го свалял. Значи няма да има нужда да го зареждаш наново.
    Тоя климатик инверторен ли е?
    Провери дали отива ток на тоя вентилатор. Ако има ток и кабелите са си наред, нали се сещаш накъде отиват нещата. Ще сменяш маторя. Виж дали се върти на ръка, да не е спекъл нещо след като си минал с парочистачката.

  11. DaGa
    Guest
    #9

    Re:Климатици TRANE

    VeleV.Klima Като сте толкова на ти с уеб дизайна дайте да видим Вашата страница... или ми кажете дали сте монтирали климаци на всички офиси на Енергоразпределение /вече бившо име/, на централата на кока-кола, и на мн. други обекти. Да малко лайчен въпрос зададох, но няма безгрешни хора нали ....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Климатици TRANE

    Само с монтажи не се става майстор,става се монтажник.Така че не се бий в гърдите,ще те заболи..Сам виждаш докъде си стигнал,да питаш за зареждане и за нек'во си моторче как се проверява ???

  13. DaGa
    Guest
    #11

    Re:Климатици TRANE

    ми да, като тоя TRANE, е поне на 10години.. и няма ел. схеми никъде.. както и да е

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Re:Климатици TRANE

    DaGa, при повечето читави климатици, от вътрешната страна на капаците на двете тела, има поставени схеми. Ако не са се изтрили от времето или от нещо друго разгледай ги. Или поне кажи точния модел на климатика, за да може да ги се даде повече инфо - това че е 10 годишен, не означава че е безследно изчезнал...

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Климатици TRANE

    Няма нужда да се хвалиш с монтажи на енергото то всички знаем ка се правят на учереждения монтажите. Мога да посна и някоя снимка от енергото защото е на гърба на блока ни да се види как са монтирани и какви дупки зеят за тръбите. Но това не е важно.Не се сърди но за да си майстор и то добър трябва да имаш познания за съответната техника и да можеш да мислиш логически. Схемите са едни и същи при всички конвенционални клими.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Климатици TRANE

    С две-три приказки-моторчето с гаранция е на 220 В .Виж колко кабела има към него,понякога има датчик за оборотите,но на тоя се съмнявам да е така.Виж дали отвън има малък кондензатор във веригата на вентилатора,около 1-2-3 мкФ е и го измери без кабелите.Провери всички кабели с мултицет като съпротивления-трябва да хванеш две намотки ,ако е едноскоростен вентилатора . Виж дали идва захранване след като цъкне релето .Провери и нулата .Провери и за пробив към масата. И накрая провери лагерите да не са ръждясали от парата.
    Май приказките станаха повече,ама карай...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Проблем с климатик TRANE
    От DaGa във форум Други марки климатици
    Отговори: 7
    Последно: 09-10-09, 20:09
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе