Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:Инверторна 18-ка BEKO BKF-181 - за 30 кв. става ли?

    Няма не марков климатик, който да работи под -7 градуса. -7 е за Мидеа. Повечето са до -5. Под тези температури ефективността им е доста ниска. Това означава, че отдаваната мощност е прекалено ниска, но КОП-а не е 1. Значи ако един Даикин 12-ка ти върши работа за дадена квадратура, ако вземеш нещо немарково ще трябва да е 18-ка. Имай предвид, че дори Фуджи конвенционален също е до -5 градуса, както при 7 градуса има много голям КОП. Друг е въпроса, че конвенционално Фуджи ще топли повече от БЕКО. Освен това няма еднозначен отговор дали 18-ка е достатъчна за 30 квадрата. Зависи какви са топлозагубите, както и каква температура трябва да се поддържа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #17

    Re:Инверторна 18-ка BEKO BKF-181 - за 30 кв. става ли?

    Братовчед ми отгоре миналато лято сложи 12 UBS на General. Понеже искаше да го ползва да отвръща въздуха в коридор 20 м2 и евентулано още 2 стаи по 14 м2 с h3м от Булклима го посъветваха да не слага инвертор, че много ще го торможи и сложиха конвенционален. Мога смело да кажа, че зимата дори при -15 климатика успяваше да подържа около 18-19гр. Скъсва се от конденз, шумно работи - вентилатора все е на макс, но пък цяла зима отопляваше поне коридора и 1 от помещенията, през повечето време и 2те помещения и не е спрял за миг. Не знам с каква ефективност е работил при -15, но пък повече от 1 kw/h така или иначе не може да харчи това чудо и реално правеше 18-19гр, с което реално изпълняваше това за което е купен. През лятото пак прави около 24-25гр, което за тия помещения и за братовчед ми е желаната t. Просто го казвам с оглед на това, че може такъв климатик да работи и под -5гр, вече колко е ефективно не знам, но си върши работата

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #18

    Re:Инверторна 18-ка BEKO BKF-181 - за 30 кв. става ли?


  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    8
    #19

    Re:Инверторна 18-ка BEKO BKF-181 - за 30 m² става ли?

    Аз съм с такъв климатик от 10 дена. Все още не мога да дам впечалтения относно минусови температури - разход на електроенергия - комфорт в стаята. Ще пиша за това в края на ноември, когато ще е по студено времето.

    Едно е сигурно - шума на външното тяло не е никак малък, но нямам база за сравнение (това ми е първия климатик) При всички случаи ако тялото е монтирано в близост до спалня ще пречи на съня през лятото ма съседите, които нямат клима и са си отворили широко прозореца!

    Вътрешното тяло също не е от най-тихите, но като цяло е ОК (като съм пуснал телевизора не го чувам , а ми е над главата; за през ноща - има си нощен режим, който ме усторйва засега).
    (Всичко това с уговорката, че ултра тиха 18-ка няма, нали така? )

    ПП Смятам, че няма място за сравнение с Дайкин и Фуджитсу или Митсубиши защото са раличен КЛАС климатици, както като цени, така и като качество на изработката и материалите. Реалистично е да ги сравняваме със Самсунг, Мидея, Хайер и т.н.

    Ако трябва да отговоря на питането в крайна сметка : Пич, купи си 18-ка Хайер вместо БЕКО-то.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re:Инверторна 18-ка BEKO BKF-181 - за 30 m² става ли?

    По добре си купи Мидея 18ка новите модели са на R410 и са доста тихи е не са като Даикина но са по добри от Бекото.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #21

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Дай малко по-вече пари и си купи климатик.
    Sang , Beko .............. всичко е един голям компромис.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #22

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Такива инвертори омаляват на +2,3 гр.,ако е влажно.До -5 работят,ако е сухо,но не вадят повече от 35гр.Конвенционалните им се справят по-добре.Момчетата го знаят и затова те разколебават.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #23

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Няма не марков климатик, който да работи под -7 градуса. -7 е за Мидеа. Повечето са до -5. Под тези температури ефективността им е доста ниска. Това означава, че отдаваната мощност е прекалено ниска, но КОП-а не е 1. Значи ако един Даикин 12-ка ти върши работа за дадена квадратура, ако вземеш нещо немарково ще трябва да е 18-ка. Имай предвид, че дори Фуджи конвенционален също е до -5 градуса, както при 7 градуса има много голям КОП. Друг е въпроса, че конвенционално Фуджи ще топли повече от БЕКО. Освен това няма еднозначен отговор дали 18-ка е достатъчна за 30 квадрата. Зависи какви са топлозагубите, както и каква температура трябва да се поддържа.
    приказки........

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Защо да са приказки, изложеното е вярно.Конвенционалната 12-ца на ДЖЕНЕРАЛ и фамилия от 4 кв при -7 слиза на 1,650 кв, 9-ката от 3,05 слиза на 1,150 кв.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    2
    #25

    BEKO BKАF-180 18-ка сплит

    Извинявам се, ако не е тук мястото за задаване на моя въпрос, а той е; Търся климатик за помещение 25 кв.м. Предлагат ми Беко BKAF180. за 1000 лв.с монтаж. Сплит система не е инвентор. Никъде не намерих информация за цена и качества. Моля кажете струва ли си да се купи? Търся климатик за отопление през зимата. Предварително благодаря!!!

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #26

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    acceco не може ли да заделиш още някой лев?С този климатик няма да ти е много икономично да се отопляваш,От кой град си,че тази машина под -5 ще те предаде.Ако имаш възможност добави още 370 лв. и виж този:

    http://www.toplo.eu/klimatik.php?pro...5&parameters=2

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    acceco не може ли да заделиш още някой лев?С този климатик няма да ти е много икономично да се отопляваш,От кой град си,че тази машина под -5 ще те предаде.Ако имаш възможност добави още 370 лв. и виж този:

    http://www.toplo.eu/klimatik.php?pro...5&parameters=2
    Това Грии първо не е същото на снимката второ вече не са налични при вносителя защото таиванците са дали 30% по висока цена. А и за 25м2 не е нужна 18ка а една 12ка инверторна например до 1000лв тази Мидея или това Хитачи.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #28

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Съгласен съм с теб колега VeleV.Klima ,но не знаем нищо за помещението на човека.Ако няма изолация ,pvc дограма и е някъде в северна България тогава да видим с тези машини дето предлагаш как ще се стопли!!!

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    Е аз да не съм в Гърция в Плевен са едни от най ниските и високи температури.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Re:BEKO BKF-181 инвертор 18-ка - става ли за 30 m²?

    acceco

    Прочети какво пише тук и тогава отново попитай.

    Не за друго, а защото отново започна "хвърлянето на боб" от други съфорумци по отношение на зададеният от теб въпрос.Докато не се предоставят факти отговорите ще си приличат на гадаенето от врачките по различните телевизии...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Никога не си купувайте BEKO
    От jujo_si във форум Хладилна техника
    Отговори: 23
    Последно: 30-01-15, 22:25
  2. Beko 42221d миризма
    От pulsedriverbg във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 17-02-13, 15:36
  3. Климатик BEKO BKF 181 INV - НЕ ГО КУПУВАЙТЕ !!!
    От hyosifov във форум Черен списък
    Отговори: 6
    Последно: 09-11-12, 12:08
  4. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  5. Кой модел: на Beko или на Hotpoint ?
    От canko1604 във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 22-09-09, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе