Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Конвекционален климатик Kelon - не работи вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #1

    Конвекционален климатик Kelon - не работи вентилатора




    Климатик Kelon конвекционален на отопление работи 5 минути след което един час не се включва , на охлаждане питата на вътрешното тяло се заскрежава цялата. Вентилатора се върти но само на една скорос и не реагира на команди почти не се усеща . Дали повредата е в вентилатора платката или в нищо друго .Ще съм благодарен за всяка идея и предположение.На климатика му е правена профилактика и е почистен идеално.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Да започнем с въпросите:
    - На отопление работи 5 минути - Компресора работи ли? Външният вентилатор? Вътрешният вентилатор тръгва ли? На отопление с ръка определи температурата на двата крана на външното тяло. Ако трябва дръж ръката си на топлообменника на вътрешното тяло. Чак когато температурата на топлообменника стане над 37°С тогава пуска вентилатора.
    - На отопление след 5 минути работа после един час не включва - Ако го изключиш от контакта за 5 минути и после го включиш тръгва ли? Може да има времезакъснение от 3 минути.
    - Кое от двете е: вентилатора не реагира на команди или почти не се усеща? Включи само режим вентилация и провери реагира ли вентилатора на команди от дистанционното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #3

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Компресорът работи ,външния вентилатор-също.Вътрешният тръгва, но на много ниска скорост, когато си сложиш рyката на изхода почти не се yсеща.Замерил съм му изходящия въздух вътре в климатика 55 гр. на 50 сантиметра от него няма никой.Вентилаторът не реагира на команди нито на отопление,нито на охлаждане,нито на вентилатор.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    След като се съмняваме във вентилатора, отваряме вътрешното тяло сваляме мотора и проверяваме какъв тип е. Нищожна е вероятността мотора на този евтин климатик да е постоянно токов. Ако искаш направи снимка на табелката на мотора да го видим какъв е.

    Най-вероятно мотора е променливотоков. В този случай имаш един общ край и три жила за трите скорости. Щом климатика не дава грешка в работата на мотора, а пък той изглежда има проблеми с оборотите си значи няма датчик на Hall следящ оборотите. По схемата на мотора от табелката му, по цвета на кабела, по съпротивленията на намотките или гледайки пътечките на платката определяш кой е общият край. Проверяваш съпротивленията на отделните намотки към общия край, трябва да имат разлика. Разкачаш мотора от буксата му на платката, включваш режим вентилация и задаваш една по една скоростите като проверяваш с уред дали към общият край на буксата напреженията излизат.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #5

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Приятелю, извикай техник - с този вентилатор няма да стигнеш до никъде...

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    То е лесно така: - Извикай някой, който разбира и има опит да ти свърши работата както трябва. Но ако иска и той да ги хване нещата трябва да се сблъска с проблеми, за да се научи.

    Климатика не работи добре. Или причината е в платката или е в мотора. Най-много да доразвали разваленият вече мотор или развалената платка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    То по тази логика трябва и сами да се лекуваме да си правим зъбите и колите и мебелите защо да плащаме на специалист, като тука един се е заел да учи незнаещите. Принципно форума е един вид за помощ но чак пък такава направи това така иначе не е нормално.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Криза е!

    Много хора нямат работа. Много хора живеят в постоянен стрес от евентуална загуба на работното си място. Много хора работят на някаква минимална заплата, а живота във всяка една област всеки ден поскъпва. Освен липсата на работа, пари и положителна краткосрочна перспектива, нека не ги оставяме да живеят и на студено.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #9

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    А този климатик кога е чистен за последно и дали е чист към момента???

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #10

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Всъщност аз съм техника които трябва да го оправи, но се занимавам с климатици от скоро, нямам почти никакъв опит в ремонта и диагностиката търся помощ от вас . Повикаха ме за профилактика но излезе че климатика не работел от една година.Разглобих го махнах турбината и го пуснах, вентилатора тръгва да върти 4-5 секунди след което си намаля оборотите и спира за 1-2 секунди, пак се включва за 4-5 секунди и пак спира това се повтаря постоянно. Смених му лагерите защото се чуваше сякаш стърже и го стартирах на друг климатик ,няма промяна.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Приятелю, не се обиждай, но ти не си техника който ще оправи климатика, ти си аматьора, който ще се учи на него. Надявам се, че даже и да успееш с чужда помощ да подкараш машината няма да вземеш пари от хората защото ще е адски неморално!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #12

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Приятелю, не се обиждай, но ти не си техника който ще оправи климатика, ти си аматьора, който ще се учи на него. Надявам се, че даже и да успееш с чужда помощ да подкараш машината няма да вземеш пари от хората защото ще е адски неморално!
    Не се обиждам, както посочих по горе сега се уча, но поне разбрах че проблема е в вентилатора и сега търся начин да го поправя, понеже не мога да намеря същия.А колегите професионалисти които са идвали преди няколко месеца докато е бил гаранционен не са разбрали и това доля ли са фреон и са заминали.А по въпроса за морала и парите ,ти първите 1-2 г. докато си се учил, без пари ли си работил и частите за своя сметка ли си ги купувал?(Или ти си се родил научен?)

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    ;w;fk, Може да се пробва с пренавиване на мотора, но ме съмнява някой да се наеме защото е малък и е с три скорости. На бобиньорите не им се занимава да смятат за скоростите и да си губят времето за малко пари, като търсят и те бързо, лесно и за повече пари.

    Другия вариант е: Тръгваш по фирмите занимаващи се с климатици с вентилатора и питаш колко струва. Купуваш, слагаш надценка, монтираш и прибираш парите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re:Климатик Kelon конвекционален не работи вентилатора

    Моята професия няма нищо общо с монтаж и продажба на климатици, и когато съм я започнал вече съм имал основата за това. Аз като клиент не бих имал доверие на "майстор" който се допитва във форумите за да реши проблемите на уреда ми. Познавам няколко души от този форум- професионалисти, който убеден съм досега да са се справели с проблема и биха взели вероятно същата цена за услугата. Същите тези хора са положили доста труд, усилия и средства за да се образоват и да закупят необходимото им оборудване преди сериозно да си захванат с тази професия. Всъщност, убеден съм, че знаеш къде се крие конфликта в казуса.......Все пак решението е лично на всеки, и който от професионалистите реши би могъл да ти помогне безвъзмездно. Но.....ти как ще разбереш от кой да почерпиш опит?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    15
    #15

    Re:Конвекционален климатик Kelon - не работи вентилатора

    Обиколих няколко фирми и сервиза, вече ходих и до магазина от където е закупен климатика преди 4г. ,никои не може да ми достави такъв вентилатор, за това търся начин да го оправя ,на дявах се че на някой може да е попадал на същият случаи и да помогне, та нали за това е форума, да си помагаме един на друг а не да се мерим кои е по голям майстор от другия .(Утре ще го снимам ище кача снимки, ако някои ми помогне да намеря такъв вентилатор,ще съм много благодарен,ако ли не ще им предложа да им монтирам нов.)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. liebherr не работи вентилатора
    От seso86 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-14, 19:15
  2. Фурнa за вграждане BEKO OIE 22101 X-не работи вентилатора при печене
    От Margarita Ruseva във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-13, 21:34
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 20:39
  4. Проблем с климатик Kelon
    От bestr във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-12, 19:54
  5. Хладилник Liebherr CUN 3011 - вентилатора във фризерното отделение не работи!
    От boldon във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 29-07-10, 19:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе