Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 17 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

Силен шум от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #16

    Отговор: Силен шум от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Purple Виж публикацията
    Здравейте, имам нужда от помощ и съвет.

    От един месец изживявам страхотен тормоз от шум на един стар климатик ТЕСО 24-ка закачен до прозореца ми. Звукът, който се налага да търпя всеки ден е нещо неописуемо, има дори вибраций!
    Съседите знаят за проблема, но до този момент не са взели абсолютно никакви мерки, а тормозът е голям. Всеки ден със главоболие и нерви и т.н.

    Бихте ли ми дали някакъв съвет, и дори и съдействие за да реша проблема си. От Варна съм.

    Благодаря.


    П.С. МОЛЯ, НЕ ЗАКЛЮЧВАЙТЕ ТЕМАТА.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322063799[/time]_________________________________________________

    Благодаря за отговорите. Незная какво могат да ми помогнат жалби към риокоз и т.н. Климатикът е стар и е малко вероятно каквито и да е профилактики да повлияят на шума. А и както колегата спомена, във Варна дори няма 0 градуса. Днес отново се наложи да напусна жилището си, за да се спася от адския шум. Имам и малко дете вкъщи. А бученето е кошмарно !!!
    Моля, някой да ми даде съвет, който е имал подобен проблем, по какъв начин е решил проблема си??

    Благодаря ви.
    Здравей Purple,
    на база опита, който имаме с подобни на твоя казус, решенията са две:
    1. Представителите на РИОСВ са длъжни след писмена жалба да замерят нивата на шума (ако разполагат с необходината техника във Варна) и отклоненията. Трябва да направят предписание на собственика на климатика и след изтичане на срока в предписанието да се отзоват на последващо замерване. Ако, мерките предписани от тях не са взети под внимание, те пишат акт и (ако са достатъчно съвестни) проследяват случая и разрешаването му. Досега в София сме имали няколко подобни успешни случая на сътрудничество с РИОСВ.
    2. Ако се разбереш със собственика на климатика, който те тормози , би могъл да му обясниш, че има лесно решение за заглушаване на неприятният шум и елиминиране на дразнещите вибрации. Ние сме проектирали и изпълнили 4 подобни шумозаглушителни кутии за чилъри, климатици и тежка охладителна техника, във Варна, София и Плевен.

    Надявам се тази информация да е полезна и да помогне в разрешаването на неприятният проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #17

    Отговор: Силен шум от климатик

    Съседите ви изключват ли климатика след 22 часа или го оставят да си работи денонощно?
    Мой съсед ми се оплаква вече втора година, че климатикът ми бил шумен. Но аз вече го спирам след 22:00 часа и съседът се е кротнал сега.

    decibel.bg, качете снимка на тия кутии. Ще е интересно да ги видим как изглеждат.
    Този пост е редактиран от babati; 16-01-13 в 02:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje модел Ora Ito силен шум
    От Lions във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-13, 00:24
  2. Силен шум от климатик
    От Purple във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-11, 17:33
  3. CD със силен тунер
    От cawboy във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-10, 21:30
  4. Кой има най-силен удар
    От stoianp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 54
    Последно: 01-03-04, 19:04
  5. Силен сигнал
    От Ofink във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-09-02, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе