Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с климатик Корона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с климатик Корона

    Здравейте от време оно имам инвертор Fujiko by Corona 50TI. Доста годинки служи безотказно, икономичен и безшумен е. Абе кефи си ме НО: от вчера започна да мига един диод на вътрешното тяло на който пише PREHEAT. Климатика спря и не приемаше никакви команди. След изключване от тока тръгна но след около 40 мин. пак започна да мига PREHEAT. Моля Помогнете!!!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Проблем с климатик Корона

    PREHEAT = Прегряване.
    Няма много неща които могат да прегреят в един климатик. Най-вероятно се включва защита на компресора. Но каква е причината да загрява?
    Според мен трябва на място да се види... да се замерят налягането и количеството фреон. Ако там всичко е наред възможно е причината да е електрическа.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Re:Проблем с климатик Корона

    Повече не го пускай, защото е твърде голяма вероятността да останеш без климатик.Обади се на свестен и доказан техник, който разбира и от по -допотопни климатици, за да го диагностицира.

    Чистиш ли си филтрите?

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4

    Re:Проблем с климатик Корона

    По това време на годината филтрите не биха могли да бъдат причина, но посоката на мислене е логична - замърсен топлообменник.
    Възможно е външното тяло да е замърсено и топлообмена нарушен.
    Това е често срещан проблем на промишлените хл.инсталации, които след почистване на кондензатора тръгват без други интервенции.Но при климатиците това не е чак толкова разпространено.
    Възможен е проблем с вентилатора - да спира или намаля оборотите си и ефекта отново е същия.
    А може и датчик да е проблема.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #5

    Re:Проблем с климатик Корона

    Мерси на отзовалите се. И аз така предположих, но не исках да ви подвеждам с мнение. Преди около месец имаше проблем с вентилатора( лагери), но даже и тогава не прегряваше. Според мен проблема е в датчиците защото пролетта го замерваха за фреон и беше добре. Някой да има схема на това животно? Спрявям се с електроника и мисля да се пробвам сам, защото в нашия град майсторите на климатици са хладилни техници и от електроника не отбират много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 20:08
  2. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 20:57
  3. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 01:28
  4. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 23:47
  5. Превод на дистанционно Корона
    От marian1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-09, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе