Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #16

    Отговор: Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

    Странно но работи . Вече съм решил това да е последното нещо което правя с този боклук. Ще кача клипче как пада от прозореца когато спре да работи за да съм сигурен че няма да го набутат пак на някой за много хубава 2-ра употреба.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #17

    Отговор: Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

    А защо не му зададеш малко по-ниска температура да гони - поне да не работи на макс. - 26-28гр.
    Примерно 3-4 градуса над стайната. Задай толкова че непосредствено преди да изключи да харчи малко над минимума си.
    Проблема явно е нещо при стартиране на компресора и не е свързано със датчици за прегряване.
    Гадая: Изглежда ми като че не може да си открие позицията на ротора. - Слаб сигнал при ниски обороти? Проблем в хладилният цикъл - тръгва под товар? Не стои достатъчно време изключен че да паднат наляганията? - как да отхвърлим някои от тези въпросителни?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #18

    Отговор: Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

    В хладилния му цикъл има една капилярка (не са две капилярки и обратен вентил а е примерно като на Електра) и един 4-ри пътен. На студено си върви нормално и не съм забелязал да прави каквито и да е проблеми - лято спях на него. Като тръгва си вдига тока нормално а като тръгва и ще се нас..ра стига до 2А пада на 0А след което изшумява фреона и дава грешка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #19

    Отговор: Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

    Вчера ми остана малко време и смених големите кондензатори на външната платка - познайте - никаква разлика. Добре, че измишлотината с терморегулатора който прекъсва датчика за температурата на компресора функционира безотказно вече 3 месеца ...

  6. Junior Member Аватара на toshkovich
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    52
    #20

    Отговор: Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

    и до къде стигна със сагата,а малките кондензатори смени ли ги на външната платка,че аз имах подобен проблем за 3 кондензатора стопих мн нерви..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #21

    Отговор: Проблем с климатик CORONA CSH-S225G

    Цитат Първоначално публикувано от toshkovich Виж публикацията
    и до къде стигна със сагата,а малките кондензатори смени ли ги на външната платка,че аз имах подобен проблем за 3 кондензатора стопих мн нерви..
    Отказах се да го правя. Работи на малката мощност, на 30 градуса от дистанционното като прекъсвам датчика за прегряване на компресора с обикновен терморегулатор. Като си постигне зададеното от терморегулатора прекъсва датчика и влиза в някакъв авариен режим - мига зелено. Като включи терморегулатора тръгва нормално.... И така работи повече от година...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Corona CSH-283TS
    От dodo_abg във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 07-05-13, 21:11
  2. Corona CSH 253 CV
    От dkd във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 11-12-12, 09:32
  3. Corona CSH-AX228 - от къде да си купя дистанционно?
    От georgi_guse във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-12, 15:51
  4. Климатик Corona CSH-AX288 12-ка или 14-ка е?
    От zash във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 09-11-04, 13:23
  5. Проблем с Corona
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-02, 01:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе