Страница 40 от 111 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #586

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Никой не говори за фалит на производителя, макар че и големи производители изчезнаха от пазара и стоките им (някои дори на хартия с доживотна гаранция) нямат вече обслужване. Тук няма да купиш от тях, а от примерно Вимакс. А те ще чакат на местния вносител, който и да е той. СН не вярвам да се трогнат от липсата на поддръжка за 20-30 климатика пласирани на мизерно малък пазар като България. Занимавах се с фирми за хардуер и мнозинството, особено в провинцията отдавна затвориха кепенци. За повечето стоки няма кой да обслужва гаранция.
    Говорим си на различни езици, защото сме в различни реалности. За съжаление е така. Има някакъв напредък, но все още нещата у нас са доста далеч от истината.
    Съжалявам,че е такава реалността .Наистина съм се откъснал много-20 години все пак си мислех че нещата са се унифицирали малко.
    Но мисълта ми е-ако си решил да внасяш и продаваш каквато и да е стока се предполага, че разбираш задълженията си за гаранция, сервиз и поддръжка. Иначе няма как да стане-само да продаваш и после да вдигаш рамене и да се оправдаваш с някой друг.Всеки път слушам как не можело това и онова-не можело да се вакуумира ,защото не знам си какво, не можело да се ремонтира..Някакви гаранционни карти (тук няма такова животно) ,подписи, печати...Много правила, но май всеки си измисля собствени
    Още веднъж съжалявам за офф-топика и какво да кажа-ами умната с покупките и дано всичко да е безпроблемно !

    П.П. Айде да забравим Холандия или Финландия и т.н., но защо в Украйна примерно могат да се организират със сервиз, поддръжка и т.н. а в България да не може? Това не го разбирам, но явно има някаква специфика, която ще си остане мистика за мене.
    Този пост е редактиран от stainway; 30-01-18 в 14:54.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #587

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Украйна е с има, няма 6 пъти по-голямо население от БГ, та няма място за сравнение - колкото и да са зле икономически. Иначе ми се струва, че 90% от моделите са ребрандирани Gree (извинете ме ако греша), та проблеми с частите няма да има. Ако предложат по-ниска цена от Gree за същото, що пък човек да не се пробва. Аз лично съм доволен от Gree - получаваш в общи линии за каквото си си платил, та с други думи ще съм доволен, сигурно, и от C&H ако се реша.
    stainway одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #588

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Иначе ми се струва, че 90% от моделите са ребрандирани Gree (извинете ме ако греша), та проблеми с частите няма да има. Ако предложат по-ниска цена от Gree за същото, що пък човек да не се пробва. Аз лично съм доволен от Gree - получаваш в общи линии за каквото си си платил, та с други думи ще съм доволен, сигурно, и от C&H ако се реша.
    Четох в един Руски сайт същото - чe се прави в същия завод и на същата технологична линия на която се прави Дайкин ( и Gree),дори с по завишен контрол на качеството,по повече показатели сравнено с този на Gree.Само в Киев са продадени няколко хиляди бройки.На фона на общите продажби рекламациите са нищожни и съпоставими като брой с тези на Митсубиши Хеви.Освем това пишат : CH е марката която дава най много за парите си.Сега при нас не знам как стоят нещата с дистрибуцията и гаранционните условия.Според мен отговорът на официалния вносител ,в случая Не знам си кой Инженеринг,не би било редно да бъде толкова разколебаващ и нееднозначен.Това накланя везните.А на потенциалния клиент в случая му трябва и една прашинка за да се откаже,при наличието на все по голямата конкуренция на пазара.
    Всъщност климатиците може наистина да са много читави за цената си.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #589

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    много такива марки еднодневки сме видяли в годините .. елит ,нео ,осака мидея ... така ,че суперлативите надали влияят на опитните потребители ..
    VeleV.Klima и ivan74 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #590

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Принципно, не се интересувам от марката, но по стечение на обстоятелствата, вносителят Проксимус Инженеринг е със седалище във Варна. При първа възможност и свободно време, смятам да направя едно посещение и евентуално, да внеса малко допълнителна информация за желаещите.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    SPSt, babati, splendor и 4 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #591

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Евала, ivan74. Ще сме благодарни за повече инфо.

    Аз писах сега и на yels-bg.com да ги питам за Veritas 7-цата. Чакам отговор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #592

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Днес двама момъка монтираха трите дванайски за три часа и нещо. Чисто,учтиво и на пръв поглед качествено. Засега съм доволен. Дадоха и една инструкция за удължаване на гаранцията та общо става три години и шест месеца.
    stainway одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #593

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Миналата година ми се обадиха да ми предложат сътрудничеството. Разпитаах за гаранция и други неща и директно им отказах. Ако не се лъжа същите продаваха пак няква измислена марка година две колега изрева от тях за гаранционен климатик. Вече ги няма на пазара. Миланов как само беше налапал стръвта след холандските хвалби. Щом има мераклии вземете си грии същото е само логото друго.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 30-01-18 в 20:49.
    necata2 и toto4ev харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #594

    Отговор: COOPER AND HUNTER


  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #595

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir77 Виж публикацията
    ... монтираха трите дванайски за три часа и нещо. Чисто,учтиво и на пръв поглед качествено.
    Три машини, за три часа и качествено са несъвместими неща. Това с детайлите си е време за монтаж на една машина.
    VeleV.Klima, Aleksandars, ivan74 и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #596

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Три машини, за три часа и качествено са несъвместими неща. Това с детайлите си е време за монтаж на една машина.
    Ово е стандарт.
    Alexi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #597

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    това с кафетата

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #598

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Може да са дошли 6 човека монтажисти, защо да не е възможно

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #599
    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Принципно, не се интересувам от марката, но по стечение на обстоятелствата, вносителят Проксимус Инженеринг е със седалище във Варна. Tapatalk
    Аз ли не гледам където трябва или на сайта на въпросната фирма не виждам никъде да се споменава C&H ?

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #600

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Явно!
    Сайт на фирмата и контакти- http://www.proximus-bg.com/bg/%D0%BF...%BD%D0%B0.html
    И контакти от официалния сайт.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 111 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе