Страница 90 от 111 ПърваПърва ... 40808889909192100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 1664

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1336

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Даденият йонизатор произвежда отрицателно заредени и положително заредени йони. Идеята е да не се натрупва озон.
    Не е вярно, че нямат въздействие върху микроорганизми и бактерии. Това за морето-няма нищо общо с йонизатора.
    Моля прочете тук или някъде другаде :
    https://en.wikipedia.org/wiki/Air_ioniser

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1337

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Микроорганизмите във вътрешното тяло разлагат озона, умирайки. В това е смисъла на плазмения филтър или затворения в малък обем йонизатор, както при етериите. Общо-взето си е пунтамара, така че му помагайте с пероксид от аптеките.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1338

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Въпреки, че в другата тема се направи внушение, че не казвам истината-аз продължавам да твърдя, че няма никакви неприятни миризми и все още ми е интересно дали е така и при други притежатели на подобни климатици с този йонизатор.
    И не мога да разбера смисъла да се повтаря, че било " пунтамара" (каквото и да значи това-думата ми е непозната) при положение, че има ефект и съм го наблюдавал лично.

    Виждам, че през 2011 са обяснили нещата по-ясно във форума:
    https://forum.setcombg.com/всичко-за...ията.html



    Надявам се и други да споделят впечатление-може пък да е само при мен така

    П.П. Разбрах какво е пунта мара-Нещо привидно, престорено, фалшиво; имитация...

    Защо тогава си играят да го слагат изобщо?
    Този пост е редактиран от stainway; 17-08-18 в 20:11.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1339

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Според мен това, че йонизатора те предпазва от мухъл и миризми си е чисто внушение. Моята Тошиба си е с работеща плазма, което изобщо не и пречи да се вмирисва. Причините да няма миризми е друга, но не и работата на йонизатора. Пунта-мара е пловдивски жаргон и означава, че е нещо шменти-капели или наужким.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1340

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Ясно!Густо,майна,Филибето
    Все пак се надявам някой със същите модели йонизатор да сподели -така ще стане и по-ясно дали прави нещо или е пунта мара.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1341

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Той със сигурност си има предназначение, но едва ли премахва спорите на мухъла.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1342

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    В интерес на истината ми е все тая, но ми прави впечатление, че хората се оплакват от миризми и мухъл. Аз се бях обурудвал с пръскачка и някакъв препарат, който се препоръчва тук и в крайна сметка останах "разочарован "-не видях някаква мръсотия да излиза или нещо да намирисва.
    Това преди да преместя малкия Веритас друга стая.

    А иначе надали щях да се занимавам, но така или иначе беше свален -исках да се пробвам.
    ВИП-а си мирише на свежо и си работи всеки ден на охлаждане .
    Както и да е, надявам се някой с C&H или Грее, също да сподели впечатления.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 17-08-18 в 21:45.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #1343

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Имам две gree change: 12ка, който презимува две зими и 9ка на една зима. Нямат никакви миризми. Днес си играх да ги душа даже и жената накарах, че нейния нос по-чувствителен. Щом и тя не усеща нищо значи миризми няма.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1344

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не се чудете толкова много, а се радвайте. И друг път съм писал и ще се повторя-имал съм 3 конвенционалки Нео /едното 13 годишно още си работи/. Та тия кучета никога не са се вмирисвали, за разлика от супер, дупер, хипер инверторите, на които само отдалечавам срока до вмирисване, чрез самопочистване след всяко изключване.

  12. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1345

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Все пак се надявам някой със същите модели йонизатор да сподели -така ще стане и по-ясно дали прави нещо или е пунта мара.
    stainway Подкрепям те напълно
    Аз също мисля ,че това е полезна екстра +обдухването след спиране.Моя климатик е на повече от година и се ползва предимно за охлаждане,и в момента работи
    На охлаждане постоянно активирано-Функция “COLD PLAZMA” и Автоматично изсушаване.
    Може и да е внушение
    но климатика не мирише и изглежда като нов,чистичък и бълва свеж въздух


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1346

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    в крайна сметка останах "разочарован "
    Пожелавам ти все така разочарован да си останеш.
    Аз имам 2 Фуджита от 2006 във всекидневни-хол-кухня, където се готви и пуши и едно(пак тази реколта) в офис в който се пуши много.И трите не знаят какво е йонизатор и никога не са мирисали.Едното ME 25VA което е в спалня в Разград понякога
    намирисва, другото е в спалня във Варна(висока влажност) - никога. А де..?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1347

    COOPER AND HUNTER

    Интересното е, че и ME SF35, в спалнята, до сега не ми е мирисало, независимо, че няма йонизатор/плазма и е нон-стоп он/офф. ZSX ми се е случвало на няколко пъти да ми намирисва, но след като активирах самопочистването, не съм го надушвал като че ли. ZMX също не съм го хващал да мирише.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1348

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не се чудете толкова много, а се радвайте. И друг път съм писал и ще се повторя-имал съм 3 конвенционалки Нео /едното 13 годишно още си работи/. Та тия кучета никога не са се вмирисвали, за разлика от супер, дупер, хипер инверторите, на които само отдалечавам срока до вмирисване, чрез самопочистване след всяко изключване.
    Старата конвенционалка, която беше у дома на същото място започна да мирише и имаше нужда от измиване на турбината може би чак на четвъртата или на петата година. През това време само филтрите са чистени.
    На сегашния инвертор филтрите са чисти, а отвътре мухлясва целия за около месец и половина.Ако искам чист въздух трябва да го мия по 2-3 пъти на лято.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1349

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Как ги душите климатиците, има си чалъм. Моите ги пусках няколко пъти и като работят без да минават в off, въздуха свеж, приятно хладен. Обаче един ден се заиграх с тошибата да видя пак тоя минимум и при зададена 27° и затворена врата като се прибрахме яко смрад. Джитка си on/off , намокри топлообменника и при off издуха влагата в стаята.
    На хевито ме достраша да повторя теста.
    Иначе като са на задание 24...25 никакви миризми.
    Явно съм за основно чистене.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1350

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не, че нещо, ама за чий ти е 27гр. на охлаждане? Ясно, че е просто за експеримента, ама какво ги тестваш в някакви ситуации, в които изобщо няма да ти трябват? Всеедно да ме е яд, че машината ми не работи без да влиза в офф, при задание 18гр. на отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 16:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 04:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе