Страница 82 от 111 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1216

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Изопачава се темата !
    Г-н Велев , значи сте отваряли модела Sigma 12 на C&H и ви е направило впечатление че няма EEV , а е с капилярка ?
    Нека въпроса ми и изказаните предположения не ви обиждат , просто не стана ясно дали имахте впредвид него или Грее Бора. Поздрави !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1217

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Какъв климатик ще си монтираш зависи и от това за какво ще го ползваш - ако ще се топлиш и нямаш друга алтернатива в Сф - ще си сложиш нещо по-сериозно и то не защото е инвестиция, а защото жена ти ще те изрита при някоя по-сериозна зима. Ако имаш централно парно/газ и ще го ползваш само за охлаждане или живееш в някои южни части на БГ, където "-10" е веднъж на 100 години - тогава можеш да си сложиш спокойно я евтин C&H, я аналогично Gree, или каквото ти душа сака. Между другото в Сф е пълно с Gree Change/Viola (а сигурно и с нордик модели на C&H, които се ползват за отопление целогодишно, а има и доволни). На редовия потребител нищо не му говори капилярка, eev и т.н. Това да инвестираш в техника е....

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1218

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Това дали е с EEV/EXV/PMV/TRV или с капилярка/капилярки + байпаси не определя колко ще топли.
    Навремето имаше едни конвенционални модели на Мидея Верту на R22, 12ка с 1200 грама фреон, в капилярка, в 15 квадрата стая работи само на "защита по температура на вътрешния топлообменник" - духа на 55-60 градуса струя постоянно. Защитата се състои в изключване на външния вентилатор за кратко докато температурата на вътрешния топлообменник спадне до 50 градуса. И така нон стоп - 50-60-50-60 ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1219

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Въпросът е принципен , дали има огромна лъжа в сервизното.
    Нещо като да ти предлагат смартфон , а да не е смарт ... и с двата ще говориш но ...
    rosswen одобрява това.

  6. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1220

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Има лъжа, коментирано е много пъти.
    Специално на Гри и Мидея сервизните са теоретични.
    Ако видиш "графиките" ще ти стане ясно, че не са измервани, а са теоретични.
    Отделно има "простотии" с дебит на турбината 1600 куб.м3 или вентилатор 600 куб.м3.
    Това няма как да стане!
    Предполагам си чувал истински аспиратор с такъв дебит какъв вятър прави и какъв шум е и как не може да си отвориш вратата на кухнята когато е пуснат на максимум и т.н.
    Отделно във всички схеми има "strainer"-и в хладилната част, еднопосочни вентили и т.н. - фантастики, които никога не ги е имало в никой модел.
    Има си там един отдел във всяка фирма, който се чуди как да редуци разходите, и при нас в Хела го има
    И какво правят :
    -хоп махаме изправителя на потока - може и без него - 4 броя по 5$ - 20$ надолу
    -я да видим, това може да мине и без стъпков мотор, един соленоид е 1$ - хоп 10$ надолу
    -а защо направо не сложим капилярка, никой освен група съветски учени няма да разбере - хоп още 10$
    -еднопосочни вентили - на кой му трябват, никой няма да разбере - 20$ надолу
    -корекция на фактора на мощността - луди ли сте - 20$ надолу
    -ламарина 0.5мм вместо 0.8
    -фреон Р32 - и без това има по-добри хладилни качества от Р410А, чудесно, намаляваме топлообменниците на половина до получаване на същите параметри - хоп 100$ надолу
    -и т.н. и т.н.
    Така работи капитализмът.
    Mega, ivan74, rosswen и 4 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1221

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    То ако този отдел го има във всяка фирма (в което не се съмнявам) - да разбираме ли, че всички фирми, включително така наречените "японски" марки, правят подобни оптимизации?
    Ако е така - извинявам се, ама за принципни въпроси относно сервизното грам не му пука на обикновения потребител (мен включително). Имам Gree Cozy New от няколко години - машината в режим на охлаждане е перфектна (да, знам как работят висок клас машини). В такова помещение е, че се налага да охлажда както 36 м3, така и над 70 (има подвижна преграда) - справя се чудесно и почти не изключва (а и да изключва трудно се разбира) при затворена преграда. Сигурен съм, че е пострадала от тотално орязване на всичко "ненужно" - 99% съм сигурен, че е с капилярка. Като бонус - в преходните сезони и отоплява без проблем ( а понякога и при отрицателни температури, но това определено не и е силата, а и не съм я взел за това). Идеята е, че за всеки който има алтернативно отопление може спокойно да си вземе евтин C&H, Gree и други подобни и едва ли ще съжалява. Има хора, които се и топлят на такива добичета и хич не им е зле - за мен то си е до нервна система и мироглед. На мен и най-скъпият климатик през зимата (наистина има разлика с моето дръвце не отричам) може да ми пречи да спя, но проблемът не е в климатика.
    През зимата не е като да не съм виждал на триото и други топ марки произведения как работят меко казано шумничко.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1222

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    През зимата не е като да не съм виждал на триото и други топ марки произведения как работят меко казано шумничко.
    То триото че не са от най-тихите - не са.
    Но ако искаш при -15-20С да ти работи тихо машината то трябва да е сериозно преоразмерена.
    Което съответно би довело до дискомфорт през останалите 99% от времето.
    Е, сигурно има и машини способни и на това,но не са в масовия ценови диапазон(1-2000лв).
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1223

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    ......но проблемът не е в климатика.
    ....
    Е то така се казва... ... за 'по-съпите' цепеници.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1224

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Колега ако искаш комфорт през зимата - централно парно или газ. Аз просто спя леко и съм наясно, че проблемът е в моя телевизор.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1225

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    То триото че не са от най-тихите - не са.
    Но ако искаш при -15-20С да ти работи тихо машината то трябва да е сериозно преоразмерена.
    Което съответно би довело до дискомфорт през останалите 99% от времето.
    Е, сигурно има и машини способни и на това,но не са в масовия ценови диапазон(1-2000лв).
    Колко според теб трябва да струва един климатик за 20м² ,за да се нарече хубав,качествен....??

    След като тенденцията на всички е икономии,икономии.....,големи печалби за акционерите и високи заплати за борда на директорите.
    Мога да ти кажа,че уреди в диапазон 1000€ и малко нагоре,дори на запад се смятат за висок ценови клас,не става въпрос за изгъзици и уникални дизайнерски решения.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-07-18 в 13:28.
    stainway одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1226

    COOPER AND HUNTER

    Има машини, които работят комфортно и на -15, и на +5, дори и в по-големи помещения, стига да има изолация и т.н. Само че, както спомена Цанков, цената им е над 2к лв.
    ccankov73 одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1227

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не знам,защо продължава да се коментира още изолацията?
    Много от питащите първо трява да се замислят за нея и дограмата,чак тогава за клима.
    Като има тухли с дупките навън и за 4к да купиш клима все тая.
    djenev, Ventsislav Negentsov, rosswen и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1228

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Отделно във всички схеми има "strainer"-и в хладилната част, еднопосочни вентили и т.н. - фантастики, които никога не ги е имало в никой модел.
    Има ги,а когато машината е с капилярка не може да работи в двата режима ако няма еднопътен вентил.
    stainway одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1229

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Конкретния модел от марка за която е и темата по точно за Нордика , производителя дава отопление до -23°С , затова искаме да разберем има ли основание за такива обещания. Нека изчакаме отговора от хора които имат досег до въпросната машина и нека не тръгваме към поредните безсмислени сравнения , че накрая пак ...

  18. Junior Member Аватара на ivocho
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #1230

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Съжалявам MIg82, но вече или поне засега няма да мога да помогна с по-подробен снимков материал. Има риск да се очистя .
    stainway и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 111 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе