Страница 92 от 111 ПърваПърва ... 42829091929394102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1366

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    И при мен не се получава, дори и в колите.
    Може би защото не пушим, а е въпрос и на хигиена в жилището.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1367

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    И при мен не се получава, дори и в колите.
    Може би защото не пушим, а е въпрос и на хигиена в жилището.
    Как ще обясниш, че в едно помещение, където живеят едни и същи хора, един климатик не се вмирисва, а следващият монтиран на неговото място се вмирисва?
    Aleksandars, rosswen и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1368

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Нито вкъщи, нито в колите ни се пуши. В колите си понамирисва яко, въпреки, че винаги спирам климатика малко по-рано и увеличавам вентилатора. Явно времето е недостатъчно, за да изсуши влагата. Вкъщи, две от машините съм ги хващал на няколко пъти да понамирисват краткотрайно. Третата е още нова, та за сега не мирише, догодина ще говорим пак. Загледах се в турбините на миришещите и забелязах, че леко са брадясали на места, има си гняс по тях. Поръчал съм профилактика за почивните дни, тъй като преди 3 седмици семейството се увеличи и не смятам новороденото да диша тези "гуджоли".
    bobovo, bobivg, SPSt и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1369

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Честито rosswen , живо и здраво да ти е и много да те ядосва

    А по темата , само веднъж след ремонт и боядисване ми се беше вмирисал единия но нямаше как да не го ползвам. После профилактика в стил "home alone" и всичко е по старо му. Сега озонатора върши чудеса.
    rosswen и stainway харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1370

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Все още ми е интересно-дали само при мен и още няколко потребителя не се получава " вкисване" през летния сезон или има някаква закономерност при определени модели- в случая такива с йонизатор на C&H и Gree..
    Дай малко време на миризмата да се засели, да пусне корени.
    Нищо чудно да има някаква антибактериална обработка на някои чаркаляци, която няма да държи вечно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1371

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Дай малко време на миризмата да се засели, да пусне корени.
    Нищо чудно да има някаква антибактериална обработка на някои чаркаляци, която няма да държи вечно.
    Сигурно имаш в предвид нещо такова:



    Е, в случая на този действието му е един сезон. [emoji16]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1372

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    rosswen Честито и от мен! Да ти е здраво и много да те радва!
    В колата никога не се е вмирисвало, но аз си сменям филтъра всяка година като ходя да сменям масло и т.н.
    Освен това отдавна не съм карал кола над 5 години, така че не знам дали е въпрос на време...
    Но идеята ми е се види дали има притежатели на въпросните климатици , на които пък може и да се "вмирисал" през летния сезон или не...
    rosswen одобрява това.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1373

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Честито!
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1374

    COOPER AND HUNTER

    Благодаря ви! На колите и аз ги сменям ежегодно, дори с хубави (с активен въглен). Възрастта им, обаче е доста над 5г. . Според мен и вмирисването зависи от доста фактори и не е само до модела на климатизатора.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-08-18 в 17:03.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1375

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Честито и от мен, rosswen! Само хубави емоции да ви носи новият член на семейството.
    При мен миналата година в колата се беше вмирисал и се оправи със смяна на филтъра и промиване с 2 шишета вода на пространството пред филтъра откъм купето. Сега съм с активен въглен и досега няма миризми.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1376

    COOPER AND HUNTER

    Зная, че не е пряко свързано с темата за CnH, но понеже дискутираме именно пречистването, ще го напиша тук. Вчера дойде моя човек, да чистим климите вкъщи. По Турбината и ваничката на Електрика имаше мизерии, но каза, че за 3г. експлоатация си е нищо кой знае какво. Тъкмо се заприказвахме за по-сериозни машини, които е монтиал наскоро (новата Нокрия, няколко МХИ-та ZSX и Дайсейкаи 8-ца), се сети, че наскоро чистил Уруру Сарара 18-ка, монтирана 2015г. Та във връзка с това, ме успокои, че турбината и всичко останало, било много по-мръсно отколкото при мен, въпреки всичките му пречиствания, самопочиствания и прочее. Та не се знае, колко "по-чист" въздух е дишал човекът от мен. Той самият има машина с плазма-МЕ FH35 Zubadan, но следващата му машина ще е без Йонизатор, няма да казвам марка и модел, за да не бъда набеден като пристрастен.
    П.п. Нищо лошо не е казал за Дайкина, да не се разбира по такъв начин. Дори останал много приятно впечатлен от овлажняването, в режим отопление. Много приятно се усещало. Мисълта ми/му беше, че има някакъв ефект от пречистванията, но като цяло си е "пунта мара". Е, не го каза точно така, но неслучайно ми даде примера с голямото количество мръсотия.
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-08-18 в 09:12.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1377

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    То предполагам зависи и в кое населено място и коя част на това населено място е монтирана машина. В София е доста прашно, а през зимата ако си оставите прането отвън - не е за приказване (поне при нас). Същата тази гадост ще влезне и в климатика.
    Честито на колегата за голямата радост.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1378

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Със сигурност зависи, такова е и моето мнение. Факторите са много. Интересното е, че той обслужва само нашия район, а тук големи, гъстонаселени градове няма, със замърсявания като в столицата или Пловдив / Бургас.

    П.п. Благодаря!

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1379

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    То и в някои малки градове зимно време става ужас заради твърдото гориво. Аз лично усещам разлика между климатика с йонизатор и този без (този с е над 2 хилки а този без е гри кози) и винаги се е усещала даже и когато бяха нови. За Короната/Вип предполагам, че също ще има ефект. Това просто са топ модели и при тях производителят няма как да не си е давал зор. На Финлукса(ОКС) мисля, че допълнителните филтрите са изцяло камуфлажни и най много да пречат на нормалната циркулация на въздуха.
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1380

    COOPER AND HUNTER

    Той също каза, че се усеща йонизацията от неговия Зубадан. Въпросът е, до каква степен пречистват повече въздуха, спрямо такива без активна йонизация. Не говорим само за "усещане", а за реалния ефект. Според мен голяма роля играят и самите филтри на климатика, също така дали има изсушаване на топлообменника, как точно е програмирано то и т.н. Тези мръсотии, за които говорих при Уруруто, щом са по турбината, значи част от тях се изхвърлят и във въздуха, който в последствие дишаме. По-скоро йонизаторите са повече за освежаване на въздуха и убиване на миризми.
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-08-18 в 10:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе