Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #1

    Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    ​Здравейте. Появи се проблем с инверторен климатик Kraft CS-10INV. При включване турбината на вътрешното тяло завърта, обаче при външното не тръгва нито перката нито компресора след което на дисплея на вътрешното тяло излиза надписа Е6 и малко след това климатика спира работа. От една фирма казаха, че проблема е във външната перка и трябва да се смени, обаче нямало резервни части за този климатик и с две думи бил за изхвърляне. Второ мнение от друго място не съм търсил и за това реших да пусна тема във форума с молба за съвет дали все пак на някаква сносна цена климатика би могло да се ремонтира.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2

    Отговор: Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    ошибки и коды неисправностей сплит-систем KRAFT.
    Ако това е вярно за външния вентилатор кода е ЕL. 6 e липса на фреон?
    Проверете кабела и замерете фазата - да не е променена.
    Просто идея-аз съм само любител Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #3

    Отговор: Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    Колега мерси за отговора, но според мен този крафт, който си дал е съвсем различен с този измисления за който питам аз.
    Четох разни теми в интернет, че при кучите марки тази грешка означавала наистина проблем с перката на външното тяло.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    Какво разбирате под "проблем с перката на външното тяло"? Счупена ли е? Ако не е ,може би проблемът е с мотора на вентилатора-изгорял, блокирал, дефектирал кондензатор.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #5

    Отговор: Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Какво разбирате под "проблем с перката на външното тяло"? Счупена ли е? Ако не е ,може би проблемът е с мотора на вентилатора-изгорял, блокирал, дефектирал кондензатор.
    Не знам и аз, така каза техника, който дойде за оглед. Но видимо самата перка не е счупена а по скоро не завърта.Какъв точно е проблема не стана ясно, явно не му се занимаваше да го търси и за по-лесно каза да се купи нов климатик.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    Браво на него! Ако е заминал кондензатора за 2-3 лв., той ще смени климатика. И аз имах такъв случай в който ми предложиха да ми сменят климатика, заради избил кондензатор на компресора /цена - 6 лв./. Ако Вие не разбирате, извикайте някой друг да види какво става с този вентилатор /ама не този дето го е диагностицирал досега/. Дори и да е блокирал, пак може да се ремонтира или смени вентилатора, ако само той е проблема.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Отговор: Проблем с климатик Kraft * CS-10inv

    Това с "викането" на по-голяма бройка майстори за ремонт на стари климатици, още повече "куча марка" е много трудна мисия в много населени места. Аз така търсих преди няколко години за единия от моите старчоци. Монтиралата го като нов фирма категорично отказа да дойде. 2 други се въртяха и казаха, че нямат части за него. И накрая Велев от форума дойде и го оправи за 30мин. и 40лв. Но сега и той няма да дойде, покрай запълнения си с монтаж на нови машини график. После гаранционните машини са с предимство и за старите кучета няма кой да се навие да ги прави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 20:08
  2. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 20:57
  3. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 01:28
  4. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 23:47
  5. Климатик KRAFT - самоизключва се
    От exP във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 19-08-10, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе