Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree10Одобрявам

Избила тапа на климатик Airweel

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #1

    Избила тапа на климатик Airweel

    Здравейте, имам климатик Airweel и се появи следния проблем.В студените дни климатика започна да не топли добре и извиках хора да го видят.Тапите на крана от вън били пластмасови и от студа са изтървали и фреона на половина е изчезнал.Смениха тапите с железни , заредиха го и климатика заработи нормално. след една седмица обърнах режима на студено и пак си работеше и след няколко дена му изби тапата на големия кран и този път всичкия фреон замина.Днес пак извиках фирма и направо ме закопаха с цени. Ремонта щял да му излезе около 400 лв и трябва да свалят и двете тела и в сервиза.По тяхните думи трябвало да сменят двата крана по 40 и 45 лв някаква капилярна тръба да си платя фреона 120 лв и монаж там демонтаж ....не знам какво смята още но излязоха към 400 лв.Та въпроса ми е дали са се опитали да ме изпързалят и дали изобщо да го правя този климатик. Забравих да спомена че климатика е подов и е 18-ка .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Какви са тези пластмасови тапи? Ужас, това сериозно ли е?
    Може ли снимка на крановете?
    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Бавареца, направи ни една снимка на крановете и ни кажи кой ги внася тия съкровища, за да го изплякат търговците на средата на мегдана, чисто гол!
    Aleksandars и stainway харесват това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Петко,по-кротко.
    Това с плякането го забрави,щото....

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Бавареца, ето къде продават кранове:
    https://apogee99.com/index.php?main_...0g16h2pm8mhgi4

    Може да потърсиш някой кадърен майстор да ти ги завари и да ти напълни климатика с точното количество, но наистина външното тяло ще трябва да се свали и след това да се монтира обратно.
    Bavareca7778 одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #6

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Ако крановете са разглобяеми, не е нужно да се сменят. Въпроса е да попадне на читави техници които няма да го пускат по пързалката....
    necata2, Jack Krauser и stainway харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #7

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Пластмасови тапи, не съм срещал.[emoji41]
    Купешките кранове, никога не пасват на оригиналните извивки. В повечето случаи, смяната на кран си е приключение.
    Разкапсуловане на фабричния кран и смяна на О-пръстените , решава проблема.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    necata2 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #8

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel



    - - - - - - - - - -

    Тука вече тапите са сменени , това е след като избиха. Ето в този кран с избитата тапа , набута вътре един шестограм и започна да го върти. Момчето ми показа че се движел без никакво усилие а трябвало да се върти със сила.

    - - - - - - - - - -

    Jack Krauser Аз още преди да дойдат видях къде продават кранове и колко пари са но този като каза 40 за малкия и 45 за големия направо ужас.
    Aleksandars да съвсем сериозно е че бяха пласмасови.

    А какъв е този капиляр ? че казаха че заради него е избила тапата.


    - - - - - - - - - -

    Другото което се сещам е , че един друг ми каза че тази тапа не може да избие на студено. В този ред на мисли дали не са ми сложили някаква вече тръгнала тапа за да избие така. Тапата не беше нова.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Видно е, че крановете не са пластмасови. От НАСА още не са я разработили пластмасата за такива кранове. След като винтът не се е въртял с очакваното съпротивление, не го ли развиха, за да сменят О-пръстена?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #10

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Капилярите са дроселиращата система на климатика. Ако са запушени, компресора вдига налягане и машината не работи коректно. Целия хладилен цикъл е нарушен. Няма да се учудя, ако са запушени, като гледам снимките и възрастта на този коптор.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #11

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    dodo_pv На тази снимка вече са сменени и не са пластмасови но наистина бяха такива ...видях ги

    Aleksandars не нищо не сменя само ми показа как се върти.... Между другото компресора му е чисто нов ..... сменян е миналото лято ... докато са го сменяли дали не са сменили и този капиляр ?

    Незнам дали не търся под вола теле но ....има ли смисъл да се прави това животно

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #12

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    При смяна на компресор, смяната на капилярите е задължително. Сега друг е въпроса, дали е направено.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #13

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Има ли начин да се провери този капиляр дали е запушен? Да сменя тези О пръстени на крановете , да сложа нови тапи и да го напълня ?

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca7778 Виж публикацията
    dodo_pv На тази снимка вече са сменени и не са пластмасови но наистина бяха такива ...видях ги

    Aleksandars не нищо не сменя само ми показа как се върти.... Между другото компресора му е чисто нов ..... сменян е миналото лято ... докато са го сменяли дали не са сменили и този капиляр ?

    Незнам дали не търся под вола теле но ....има ли смисъл да се прави това животно
    Според мен май е най-добре този да го пенсионираш и да си вземеш един нов. Ще дадеш повече пари, но поне ще имаш 2 години гаранция, ако стане нещо.
    Да предположим, че ти сменят капилярката, уплътненията на крановете и заредят с фреон, ако след време пак се запуши, парите и усилията ще бъдат хвърлени на вятъра.
    Щом са сменяли компресор има вероятност в тръбите да има остатъци от нагар и окиси и след време може пак да запуши.
    (А на стария компресор какво му стана?)

    Ето един разглобен кран:


  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #15

    Отговор: Избила тапа на климатик Airweel

    Спрях се на ето този климатик .... ще съм доволен за вашите мнение .....може и да ми предложите по добор но да е дайкин и да не надвишава 1300 1400 лв
    https://www.climabg.com/%D0%BA%D0%BB...ikin-ftxb-35-c

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изби тапа на климатика
    От plevelka във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-11, 18:26
  2. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  3. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  4. LPT тъпа тапа!
    От msashev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-06-03, 10:17
  5. Отговори: 15
    Последно: 14-06-02, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе