Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By VLADO 66

Проблем със VIESSMANN VITOCLIMA 200-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #1

    Проблем със VIESSMANN VITOCLIMA 200-S

    Преди около година си закупих този климатик. Лятото охлаждаше отлично и безпроблемно. Но проблемите започнаха зимният сезон.
    Климатика си работи постоянно, но през период от 3-4 дни се самоизключва и се появява грешка на дисплея "HS". В упътването е описано че при тази грешка уреда трябва да се изключи и включи от захранването. Това наистина помага, но проблема е че става досадно да се прави през 4 дни, още повече когато се случи нощем при спане и на сутринта се събудя във ледена стая.
    Климатика е гаранционен, но няма как да направя така че да покаже грешката точно в момента когато дойде техника. Обяхних на сервиза какво се случва и те ми казаха да го рестартирам по описаният горе начин, но това е само моментно решение на проблема. Още повече когато поискам да викна техник на място, те ми дават дата за след няколко дни, през който аз не мога да стоя без климатик за да им покажа грешката.

    Някакъв съвет по този проблем?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Отговор: Проблем със VIESSMANN VITOCLIMA 200-S

    Възможно е да имате краткотраен проблем с напрежението и е хубаво на първо време да си вземете това https://sono.bg/kombinirana-gramozas...hvatel-wp230-w
    wladimir1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #3

    Отговор: Проблем със VIESSMANN VITOCLIMA 200-S

    Извикай ел. техник да ти оправи инсталацията, по-специално линията към климатика заедно с предпазителя на нея - да се прегледат и стегнат всички връзки и да се прозвъни. Да се прегледа задължително нулата в таблото... Аз лично за да ми е мирна главата бих подменил предпазителя, контакта и щепсела...

    Горепосочената защита е добра и за ниско напрежение, което ще предпазва донякъде, но все пак няма да компенсира, тоест, ако проблемът е с лош ток и е в доставчика решението е или да си го оправи той (едва ли) или инвестиция в скъпо оборудване, надвишаващо цената на самия климатик...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W
    От slavi_k във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 18-11-22, 10:19
  2. Газов котел Viessmann 100-W или 111-W
    От spalding във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-19, 22:21
  3. Viessmann OpenTherm Honeywell въпрос?
    От playdeni във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-19, 22:25
  4. Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann
    От kevin3 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-15, 13:40
  5. Газов котел Viessmann Vitopend
    От BabyGirl във форум Отопление
    Отговори: 11
    Последно: 02-02-12, 19:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе