Резултати от 1 до 15 от общо 15

Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #1

    Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Здравейте,

    Отоплявам се с котел Viessmann Vitodens 100-W. 6 години ми служи вярно, до преди 3 дни.
    Проблема се състои в това, че като пуснеш топлата вода от който и да е кран, започва да се редува топла със студена вода, т.е. няма постоянно топла вода.
    По - точно водата загрява до гореща и след това започва да изстива до ледена, пак започва да загрява до гореща и отново става ледена. И така се редува.
    Ако ми предложите свестен сервиз, който може да реагира бързо ще съм благодарян.
    Успешен ден на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    На първо четене задръстен пластинчат топлообменник от първичната страна. Сервиза за кой град трябва да се телепортира?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Извинявам се! Става въпрос за София

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Обади се на инсталатора или на Фисман България.

    ПП Всъщност я звънни на https://indsys.bg/contacts/. Управителя е бившия сервизен на Viessmann - Димо Лилов. Той ще ти свърши работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Благодаря!
    Чух се с човека и се разбрахме!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #6

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Да използвам темата на колегата, за странни проблеми. Използвам същия котел Viessmann Vitodens 100-W. Котела се намира в кухнята и под него е сложена микровълнова фурна. От известно време забелязах че при пускане на микровълновата котела се запалва за няколко секунди в режим БГВ. Предполагам микровълновата влияе по някакъв начин на сензора за поток.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #7

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Ами явно е така. Сензора работи на Вортекс принцип и в зависимост от потока генерира изходен сигнал от 0,5 до 3.5V. Честно казано не мога и да си представя какво магнитно поле трябва да излъчва тази печка, че да индуктира подобни напрежения в кабелите. Освен ако не внася някакви смущения по захранването.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Ако пуснеш 5 пъти микровълновата, 5 пъти ли пали котела? Предполагам, че е съвпадение - оставил си котела в комфортен режим и той пали от време на време.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    32
    #9

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Пробвах го 3 или 4 пъти и всеки път го пали.Котела е в режим ECO за БГВ.
    Ще кача снимка как са разположени уредите и клип какво се случва.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Ако се имаш с някой съсед вземи неговата микровълнова за проба.
    Може тя да не е наред или е калпава.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Микровълновата не трябва да пропуска никакви лъчи навън! Това може да е вредно и за Вас!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #12

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Ох, и аз имам проблем вече с Висман 100 котел. На 5 години употреба е. Едноконтурен, нагрява подово и серпентини на 300л бойлер.
    Първо се прояви при загряването на бойлера. При нормалната му работа се стартира в опит да направи зададената за следене температура +20гр. Това на подаващата течност. Понеже му е трудно да я задържи в началото започва да си увеличава мощносттта до край, след минутка-две започва полека да слиза на 80%, после 60%, 40, 20 и общо взето за 15 минути стига желана температура долу при датчика. Изведнъж взе да се държи странно - пуска да загрява към серпентината, но стои на първа степен от пет(20% мощност). И няма дебит на течността, защото изходната тръба от серпентината си стои студена много дълго време...И така се мъчи около час за да загрее бойлерът. Зарязах го и си пуснах бойлерът на нощната тарифа. Обаче дойде време да се топли къщата. Работи може би 3 дни и онзи ден го гледам как се мъчи да се включи. Понеже управлението ми е само он/оф аз му задавам температура за подовото. И независимо дали е 30 или 40 котелът пали горелката, за около 15 секунди достига близо 50гр и се гаси. Защото е много над заданието му, по принцип при над 5-6гр разлика се изключва. Идва инсталаторът. Сменя датчикът за температурата на топлообменникът. Не помогна. Вчера няколко часа въртя една помпа с вода и някаква киселина за почистване на топлообменникът. Вади и оглежда трипътният вентил, някакви други неща вътре в котелът, външната помпа за подовото също - всичко изглежда да работи. Включихме го следобяда и тръгна от раз да грее подовото. Гасихме, пускахме - работи. Вечерта чак се сетих да пробвам с бойлерът какво е положението и се оказа, че проблемът си стои...Изключих му пак бойлерът. Тази сутрин станах по-рано да излизам и го видях, че пак се мъчи включ/изключ за подовото. От някой път запали. Преди при включване задължително работеше поне 15 минути на по-висока степен преди да слезе на минимумът. Имам чувството, че и за парното му липсва дебит, защото тези дни го гледах как полека си качва с 1 градус температурата и се гаси. Ако намаля помпата се покама бързо. Тя е ДАБ с 3 степени и я държа на макс обикновенно. Но сега е топло още, а си мисля, че ако хване студ няма да успее да стопля.
    Дайте предположения защо му липсва дебит, какво още да пробваме с техника, че той се е поизчерпал откъм идеи.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #13

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Линията от серпентината има ли филтър?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #14

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Благодаря за включването, но не мога да отговоря сам и сега...По принцип знам, че е затворена системата, през годините не се е налагало да се допълва, с полиглюкол ли е, не съм сигурен за името. Днес се появи идея за някаква планка зад вътрешната помпа. Но утре няма да съм вкъщи и се разбрахме за петък и проби. Сега работи на отопление, но не знам днес след обяд от кой опит е успял да се запали. Сутринта му вдигнах много заданието и като излязох от банята беше успял да се включи. Но преди дни пробвах и с 40 не искаше да се задържи, а се гасеше след 15тина секунди. Заданието му по термостат е сутрин в 6-8 да следи за комфортна температура и след обяд от 16-21. Другото време обикновенно "спи"

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #15

    Отговор: Странен проблем с котел Viessmann Vitodens 100-W

    Смяна на хидравличен блок зад помпата, наистина пластината се беше разместила. Сега си работи както преди. Техникът каза, че за първи път на едноконтурен се чупело това, все на двуконтурните му се случвало

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел Viessmann 100-W или 111-W
    От spalding във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-19, 22:21
  2. Отговори: 0
    Последно: 18-12-18, 20:08
  3. Проблем с газов котел vitopend100-W на viessmann
    От kevin3 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-15, 13:40
  4. Газов котел Viessmann Vitopend
    От BabyGirl във форум Отопление
    Отговори: 11
    Последно: 02-02-12, 19:43
  5. Странен проблем с газов котел BAXI
    От baxi240 във форум Отопление
    Отговори: 46
    Последно: 07-11-09, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе