Резултати от 1 до 5 от общо 5

Имам си парно на ПЕЛЕТИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #1

    Имам си парно на ПЕЛЕТИ

    Една фирма ми направи парно на пелети с 3 платна солариумни за подгряване на топлата вода.Попитах ги да ли през зимата ще се грее водата ми казаха,че се грее от светлината а не от слънцето директно да грее в панелите.Това възможно ли е?Друго което ги попитах е дали мога да се грея от този солариум (да речем,че водата е затоплена да грее и водата за парното ми казаха,че няма как да стане) Бойлера ми е 300 литра.Възможно ли е да се грея от соларните батерий?
    Ще съм благодарен някой да ми светне лампата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Имам си парно на ПЕЛЕТИ

    Възможно е, за съжаленияе само през лятото

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #3

    Re:Имам си парно на ПЕЛЕТИ

    По приинцип отговора е да. Аз зимата достигам достигам при (отрицателни Т до -10) до 40-45градуса на водата. Единственото изискаване е да е слънчево.
    При теб няма как да се получи, защото ако не греша бойлера е един. Няма как да работят и котела и солара. Т от котела винаги ще е по-висока от солара и ще се стига до извеждане на топлина в околната среда.
    Върти ми се нещо от сорта на, затопляне до някъде на солар и след това дозатолляне на котел, но незнам дали икономията която ще направиш си струва шашканията която ще си причиниш.
    Най-чистия вариянт е два бойлера.

    Ще споделиш ли фирмата от която взе котлето и колко ти излезе проекта?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #4

    Re:Имам си парно на ПЕЛЕТИ

    освен това може да споделиш и какви са панелите, ако говорим да кажем за Теси на цени от 450 лв единия...

    честно казано и на мен ще ми бъде интересно дали покриват показателите изписани на етикетите...

    Принципно е възможно да затоплят бойлера до известна температура във слънчеви и светли дни, за отопление трябва да не ти идва на ум, макар че три панела не са никак малко... и все пак!

    Иначе котела позволява изпълнение надоста разнообразни команди, стига да има електрониката...


  6. SAGE
    Guest
    #5

    Re:Имам си парно на ПЕЛЕТИ

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Възможно е, за съжаленияе само през лятото
    .... и само през деня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ПОМОЩ за избор на ГОРЕЛКА на ПЕЛЕТИ
    От GuGoMaNoV във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 04-07-19, 21:27
  2. Пелети
    От AlexEnchev във форум Отопление
    Отговори: 50
    Последно: 27-10-15, 17:13
  3. Какъв метод за отопление с пелети
    От gost89 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-13, 23:22
  4. Котли за пелети, въглища, костилки и чипс
    От orlie във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-13, 10:00
  5. Разход на пелети ?
    От MAKAPOB във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 11-02-13, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе