Резултати от 1 до 6 от общо 6

Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #1

    Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

    Здравейте,
    живея в къща на два етажа около 80 кв м. общо
    от три години си ползвам камина с водна риза и съм доволен,но сега съм решил да опитам да добавя и няколко неща към системата
    а именно:
    1 Соларен вакумно тръбен колектор с водосъдържател който ще изпълнява ролята и на разширителен съд. Колектора е с тръби ф58/1800 20 бр.
    достатъчни за загряване на 200 литров бйлер. Самият водосъдържател е с малък обем и по скоро ще изпълнява ролята на колектор и разширителен съд. Идеята е през деня ако има слънце да помогне малко за загряване на радиаторите.
    2 Термопомпа въздух вода свързана към системата със съответният програмируем контролер към нея . Тук целта е за работа нощно време на нощна енергия.
    Остава вечер като се приберем от работа да сложим няколко дървета в камината за уют!
    Ето и една съвсем принципна схема без да съм изпадал в подробностти
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re:Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

    Интересно! Ако в схемата добавиш дебити и температури ще стане много по-интересно

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #3

    Re:Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

    Тя схемата съвсем схематична просто за принципа който мисля да използвам
    смятам до месец да я осъществя цялата
    засега има изградената отоплителна система с камината както и слънчевият колектор който трябва да го монтирам
    накрая и термопомпата като сложа ще видим какво ще излезе и как ще работи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #4

    Re:Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

    Правил съм такива инсталации и мога да ти пусна схеми, но ми е интересно и какво ще измислиш сам. Първата ти схема хич не ми харесва... Помисли за охлаждането! Язък ти за климатика без него. Един буферен акумулатор на топлина, много добре пасва на този тип инсталации.
    Ако не ти се мисли, пусни една поща ще ти изпратя готова схема, но понеделник. За тази седмица ми стига бачкането. Предпочитам обаче да се помъчиш сам. Нищо чудно да измислиш нещо, от което и аз да взема акъл...

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Re:Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

    Е защо трябва да инвестираш в колектор с тоя глупавия съд отгоре, обикновен колектор, с разширителен съд долу би било много по-добре, защото от тоя кютюк зимата ще имаш огромни загуби и се размива смисъла на цялата инвестиция...

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    8
    #6

    Re:Идея за отопление с камина с водна риза;соларен колектор и термопомпа въздух вод

    Понеже системата не под налягане ще използвам този вид колектор отворен тип
    принципно тези водосъдържатели имат добра изолация ползвам такъв колектор за топла вода китайски и знам за какво става на въпрос
    вече монтирах термопомпата към системата
    принципно е малка за моята къща номинална консумация 1.5 кв
    отоплителна мощност 6.5 кв
    на мен ми трябва поне 12
    но и тази работи кадърно
    Компресора е панасоник има си вграден топлообменник и помпа и контролен дисплей
    вечер като запаля и каминката малко става доста топло
    през нощта термопомпата си загрява до 45 градуса водата след което изключва и си почива до 35 градуса
    така в спалнята е 19.5 градуса а в хола 20 в кухнята около 19 сутрин като станем.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  2. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  3. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  4. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17
  5. Термопомпа и парно с водна риза
    От valdess във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-09, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе