Страница 2 от 39 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #16

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    ако пуснат такава програма в бг още утре слагам термопомпа, и къртя подовете за подово. RHI

    AM I ELIGIBLE FOR RHPP FUNDING FOR MY HEAT PUMP INSTALLATION?

    If you currently rely on oil, liquid gas, solid fuel or electricity then you can apply for RHPP funding for an air-to-water, ground-source or water-source heat pump or biomass boiler. If you have recently removed a mains gas heating system, or your home is heated with mains gas, you are only eligible to apply for funding of a solar thermal system. The property must also have loft insulation to 250mm and cavity wall installation where practical.

    ама вече чакам 3 години и сигурно ще чакам още 30
    и управниците в бг плюят всеки който се топли на климатик и заплашвам стабилността на електропреносната мрежа, и вместо да ми пуснат по-ниска тарифа за тока и да ми кихнат 3-5 бона за термопомпа за да мога да се откажа от газтта, те сега ми прокарват тръба у мое село, ще се вържа на газ ама друг път.

    та така могат да станат много бързо рентабилни термопомпите.
    Е ха дано въпреки че заради едно японско име правено кой знае каде 30% повече пари не давам ... ама аз съм основателно предубеден колкото до газта ти от каде мислиш идват изборните финанси на сега наставляващите... от субсидиии??!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    17
    #17

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Не знам дали и 30 ще са достатъчни. Като цяло и тази работа, както и при производството на ел. енергия от ВЕИ е ориентитана като че ли само към големите компании, но не и към домашния потребител.
    Например, за условията в Германия знам, че дават пари за енергоефективен отоплителен уред(термопомпа), продават консумираната от нея енергия на по-ниска цена, и дават пари и преференциална цена, ако имаш собствено електропроизводство (за това почти всички домакинства имат фотоволтаици по покривите). Но у нас не е така. За момента само програмата на REECL (http://climacom.com/files/documents/REECL.pdf), дава преференции, ако се закупи термопомпен отоплителен уред

    - - - - - - - - - -

    Искам да кача още нещо интересно за този тип инсталации (въздух-вода).
    22.jpg
    Това е бойлер, с буферен съд над него. Идеят му бе да се реализира някаква компактност на инсталацията, така че да бъде приложима за инсталация и без специално бойлерно помещение.
    Това е снимка от инсталацията му.
    119.jpg
    В дясно се вижда и използваният пластинчат топлообменник фреон/вода (на който не е монтиран кожуха).

    125.jpg
    Използвания външен агрегат е т.н. Mr. Slim+ (Heat recovery с възможност за подгряване на топла вода air to water и паралелна работа на вътрешно тяло air to air)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    16
    #18

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте.Ако мога да помоля за съвет за термопомпа.Става въпрос за жилище около 60кв.м, с външна изолация и пвц дограма.Намира се на първи жилищен етаж над магазини.Имам климатик Mitsubishi MSZ-ZR22P с данни 2.5(0.3-5.8) конумирана електроенергия 400 в(55-1500).Дали може да се преработи климатика за направата на термопомпа и основното е дали е достатъчно мощен да отоплява цялата квадратура.Благодаря предварително

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от asdfgqwe Виж публикацията
    и основното е дали е достатъчно мощен да отоплява цялата квадратура.Благодаря предварително
    С около 5бр. такива клими ще ти се получи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    15
    #20

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здравейте форумопоклонници! Малко е старичък последния пост, но темата е актуална и днес.
    Не мога да си обясня, как така една интересна тема прекъсва след 2 страници реклама. Силно се съмнявам, че интересът към термопомпените отоплителни системи е намалял, дори обратното. Аз също скоро ще направя такава инвестиция, и както всикчи, търся истината в интернет. Интересувам се от водещите марки в бранша, и явно Мицубиши ще да е от тях. НО! много странно ми се вижда, Electric да проповядва колко е добра неговата марка, а никой да не задава неудобни въпроси. Например, тези таблици, които е представил... ами и аз мога да начаткам една табличка с имена и цифри, и да я пусна хората да я приемат на доверие. Даже последната таблица има правописна грешка на първи ред-първа колонка
    Второ, какви са тези "запасни нагреватели"? Пак на калорифери ли ще минаваме? Само че вече калорифери за по 10 Клв.
    Спомена е из горните постове, за изплащане за 7+ години, при живот на системата 10 години... а тогава защо гаранциите им варират между 2 и 3 години?
    Ще се радвам ако се съживи малко темата, а и ако се включат поддръжници на други марки, ще е още по- добре.
    George Petkov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #21

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Мицубиши като цяло е една добра марка за климатична техника - говоря във високите класове. Както всяко хубаво нещо обаче, темропомпите им струват много пари. Останалите марки също правят термопомпи с много добри параметри - Тошиба и Панасоник имат убийствени машини. Самсунг пък са по-бюджетни, но също добри машини.

    Електрическите нагреватели в термопомпите са едно помощно средство, което работи например при размразяване или когато желаеш да постигнеш някаква температура по-бързо. Като цяло аз имам мого малко монтирани термопомпи, чиито ел. нагреватели се ползват.

    Едни се изплащат бързо, други се изплащат по-бавно, всичко зависи от това колко често използваш системата и нейните цена/качество/ефективност. Ако уцелиш вярната комбинация една такава система може да се изплати доста по-бързо от очакваното.

    Някои хора едва ли не зачеркват термопомпите, защото били много скъпи топлоизточници. Ами така е, доста по скъпи са от пелетни, газови и други котли, но за сметка на това произвеждат много евтина топлина и могат да охлаждат, което е бонус, защото вместо климатици се купуват няколко конвектора.

    Бе тя темата е много дълга. Ако имаш някакви по-конкретни въпроси, питай, ще се радвам да отговоря.
    cooler и George Petkov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #22

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ей митсубиши а и повечето японци издишат и стоят на стари лаври... сега е денят на корейците ... може би след 5-6 години ще е ден на китайците ...
    Потърси LG ВАРИАНТ ... аз това си слагам в собствената си къща..
    AC_From_Hell и tony34al харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    И аз мисля, че в момента, като съотношение цена-качество, LG нямат конкуренция.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Ей митсубиши а и повечето японци издишат и стоят на стари лаври... сега е денят на корейците ... може би след 5-6 години ще е ден на китайците ...
    Потърси LG ВАРИАНТ ... аз това си слагам в собствената си къща..
    Ако ми го продават с твоята отстъпка и аз ще си го купя за у дома ...
    tequ1la одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #25

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Точно така, и Самсунг и ЛГ са настъпали всички японци яко по вратовете и до няколко години ще ги изринат тотално. Започна се с телефоните, продължи с телевизорите и друга бяла и черна техника и съвсем скоро ще изрият целия пазар.

    Миналата година беше голям празник, бяха големи делегации как технополис били на първо място по продажби на телевизори Панасоник в Европа. И се замислете на кое място са Панасоник по продажби на телевизори в Европа, щом Технополис са на първо...

    Според мен бизнес стратегията им за крадене на технологии и идеи от другите, но не просто копиране (както китайците) ами "творческо копиране" ги изстрелва в космоса.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #26

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ако ми го продават с твоята отстъпка и аз ще си го купя за у дома ...
    Поискай и ще ти се даде...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    15
    #27

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Всъщност, колкото е важно да работи икономично, и безаварийно системата, толкова е важно и поддръжката. Аз бях замислил да възложа изграждането на цялата инсталация, на фирма, която да е всичко в едно- вносител, разпространител, монтажник, и гаранционен сервиз, за да си спестя нерви на по -късен етап. ДОколкото знам, във Варна това са Дайкин и Мицубиши (може и други да има). За LG май имаха такива услуги, но само в София.
    А, ако възложа на някой "майстор" после къде да го търся за гаранции и т.н? Някой има ли с подобен опит?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #28

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Във Варна за ЛГ подобна фирма са Чил Комерс..

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #29

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    А за Панасоник, Самсунг, Тошиба, Кериър и НИБЕ са Климамаркет.
    George Petkov одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #30

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Офф - За бира, водка, узо и айрян може и мен да ме търсите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 39 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе