Резултати от 1 до 13 от общо 13

някой да разбира от химия - вече завърших

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Трябва ми някой да ми каже по на кратко какво са фазови състояния и т.н. което включва аморфни, кристални структури и вискозоеластични, вискозотечни.

    Ако някои разбира да помага

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Надявам се да се оправиш с руския език []:



    http://chemgu.icp.ac.ru/elect/razumov/Lec3a.htm



    Прегледай и останалите лекции.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    някой да разбира от химия - вече завърших

    И аз се надявам защото на 27 ми е защитата и трябва да ги понауча и тези неща

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    някой да разбира от химия - вече завърших

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И аз се надявам защото на 27 ми е защитата и трябва да ги понауча и тези неща



    <div align="right">Originally posted by glarus*-*22/07/2004*:* 17:56:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Хм... Защита... Мирише на ТУ[] Тия неща трябва да ги пише и в учебниците по материалознание...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Баси, как ще се явяваш на защита и няма да ги знаеш тези елементарни неща. Разбирасе че ги пише в учебниците по материалознание, дори и в тези за техникуми.



    Ако беше от варна щях да ти ги обясня тези разботи на по бира.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Знам че са елементарни, ама толкова съм слушал като са ги обяснявали или най-вероятно не съм бил на лекцията (трябва ида се работи) и сега се чудя колко и какви бяха фазовите състяния при аморфни и крислани полимери, какво е молекулно масово рапределени и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Ицо, пиша ти и тук за да съм сигурен, че все някак ще го прочетеш....

    Нещата, които ще ти кажа, не са от учебник по хиния; те са по - скоро работни определения, но са верни и дано ти свършат работа.

    Молекулната маса е моларната маса на молекулата. Особеното при полимерите е че те образуват дълги вериги от различни по дължина молекули. За това е въведено понятието "средна молекулна маса" за звено от веригата. Има няколко метода за изчисляване на СММ; по брой, по относително тегло, по маса и т.н. Не ми е възможно да ти ги опиша подробно, но предполагам, че не ти и трябват в такъв вид. Оттук вече идва и средното масово разпределение - предполагам то е това, което ти наричаш молекулно масово разпределение. ММР е работно описание на структурата на веригата на полимера от гледна точка на големината на молекулите. Представлява - доколкото разбрах - графика за описание на молекулите по брой и по големина. Поради факта, че най - големите молекули са най - малко на брой, тя има и специфичния си параболоиден вид, наричан работно "камбана" - в тясната част са големите, надолу малките молекули.

    Фазата е емен - емен това, което си говорихме. Течно, твърдо и газообразно са фази на водата. Фазата обаче акцентира не толкова на външното проявление, колкото на взаимодействието на молекулите в кристалната решетка, т.е. ако при водата това са възможните фази, при другите вещества има и варианти, като идеален кристал, аморфен вид и т.н. Например в полимера се срещат най - често смесени две фази : кристална(разбира се не идеален кристал) и аморфна. Най - грубо казано особеностите в подреждането на кристалната решетка, водещи и до променени електромагнитни влияния между молекулите водят до образуването на различните фази.

    За вискозността не можах да разбера. Но доколкото си спомням физиката, вискозитет като че да беше степента на "триене" между частиците? Може и да бъркам за това точно.

    Успех утре; стискам ти палци!!!!

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    някой да разбира от химия - вече завърших

    <font size="6">Мерси много на всички особенно на тези които помогнаха на мъките ми вече завърших</font id="size6">

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Ние мислено бяхме с теб, приятелю:



    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...4&whichpage=11

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    някой да разбира от химия - вече завърших

    <font size="5">ЧЕСТИТОООООООО

    ЕМИ СЕГА Е ВРЕМЕ ДА ПОЧЕРПИШ
    </font id="size5">













    <font size="1"><font color="yellow">Не,че си прося </font id="yellow">[8D][8D][8D][8D][8D][8D][8D]



    <font color="red">Не ходете пияни на работа !</font id="red">[:D]</font id="size1">

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Честито glarus и от мен!

    От тук нататък желая професионални успехи, признание и събиране на богати плодове от труда ти.

    Успех!



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

    Ей ... ама определено тук има хора или за детската градина или с отклонения в психиката. [8]

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    някой да разбира от химия - вече завърших

    Честито и от мен Glarus. Добре дошъл между инжИнерите във форума. Само успехи! И една мисъл от мой преподавател: "Дипломата Ви дава правото да станете инженери, а не Ви прави такива." Та работа те чака от тук нататък[:D]



    <font color="blue">//offtopic

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">--- offtopic ---

    Ей ... ама определено тук има хора или за детската градина или с отклонения в психиката.

    --- offtopic ---</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За тия ще пусна специална анкета</font id="blue">

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    някой да разбира от химия - вече завърших

    запомни - Инжинер не е степен а Диагноза

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някой разбира ли от литиево-йонни батерии?
    От Yavor Yankov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-07, 10:49
  2. Някой разбира ли от Google Maps?
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 01-09-06, 15:10
  3. Някой разбира ли от електроника?!
    От polpoz във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 04-03-04, 13:03
  4. Някой разбира ли от Турбо Паскал..
    От _NO_NAME_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-03, 16:48
  5. Някой разбира ли от Photoshop и PageMaker?
    От neron_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 19
    Последно: 28-11-03, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе