Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Киселото пак скрито поскъпна...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #1

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Днес за пореден път избеснях и се убедих, че тая държава нема оправия. Докато онзи министър с парите ще ми обяснява как икономиката се оправяла, киселото мляко тихомълком поскъпна за втори път, но не ценово, ами с удар в грамажа. И без тва нормално кисело мляко не съм ял от 1990 г. Не стига, че го блъскат с желатин и на вкус е ужасно, ами сега за пореден път му свалиха грамажа. Преди 2-3 години от 500гр. кофичките ги стандартизираха на 450, като тогава цената им се запази, но реално това беше поскъпване с 11%, което никак не е малко. Никой нищо тогава не коментира, едва след месец някои медии споменаха факта.



    Сега се случи същото и по-специално с "Медея". На същата цена можеш да се купиш кофичка от 400 гр., която много хитро е деформирана, че да не забележиш промяната. Този път поскъпването е 12.5%.



    Очаквам след някоя и друга година да видим на пазара опаковки от 100гр. Тогава няма да се чудя защо отивам да си купя 20 кофички. Но тогава производителите ще прибягнат до друг трик. Ще пуснат опаковки от кило на вече нова, "по-изгодна" цена



    И това не се отнася само за киселото, ами за много хранителни продукти. Реално тази инфлация, дето говори министърчето, че е 2-3% да вземе да си я изчисли пак и да не ми разправя, че средната заплата в страната е 400 лв....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #2

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Ще ти дам една идея - заквасвай си! На пазарчето пред нас има една жена, продава прясно мляко директно от кравата - ефтиния, майка ми купува 4-5 литра всеки ден, 3 - заквасва - кисело не сме купували от години...що да купувам "на баба" или "на дядо" като имам "на мама" а и не им отстъпва по качество...

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Киселото пак скрито поскъпна...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ще ти дам една идея - заквасвай си! На пазарчето пред нас има една жена, продава прясно мляко директно от кравата - ефтиния, майка ми купува 4-5 литра всеки ден, 3 - заквасва - кисело не сме купували от години...що да купувам "на баба" или "на дядо" като имам "на мама" <div align="right">Originally posted by skynet*-*25/11/2004*:* 01:08:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Бе тя идеята много е хубава, ето и продължение - моята майка освен че заквасва, бие и масло, съвсем сериозно ви говоря! А напоследък се пробва и сирене да прави - купува някаква мая или нещо такова... Абе, на какво ли не учи неволята! Ама верно киселото мляко и маслото нямат нищо общо с това по магазините.

    Има само един прболем - не живея при майка ми от 9 години

  5. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #4

    Киселото пак скрито поскъпна...

    skynet, някои улични търговци, "подобряват" прясното мляко което продават, с неограничено количество вода. Вярно е, че има и такива, които по-малко го кръщават и си заслужава да се купи от тях. Въпрос е на късмет, вкус и избор на какъв търговец ще попаднеш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Киселото пак скрито поскъпна...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...що да купувам "на баба" или "на дядо" като имам "на мама"



    <div align="right">Originally posted by skynet*-*25/11/2004*:* 01:08:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    ...и на "тати" ще има, и на "бати"... само да мине малко време...




  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #6

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Като сте захванали тази тема, ще ви кажа, че няма нищо трудно в това да го правите и сами. Ако имате желание, разбира се[8D]. Аз лично съм квасил мляко безброй пъти, когато бяха малки децата [:D]. Не че се хваля, но ако знаеш как да го правиш става по-хубаво от купеното.

    Ако някой се интересува от технологията - да пита [:D]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #7

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Аз пък си цепя дърва на балкона -парното не ме кефи, а в мазето съм затворил едно прасенце - до абонатната е и му е топличко , та добре надава.

    Въпросът не е да се самозадоволяваш по някакъв начин, а да получаваш срещу парите си нещо равностойно. В същност гнева на

    Гаджет мисля, че не е насочен толкова към производителите, а към прекрасната ни държавност, която ти взима около 30% от доходите, после още 20 - ДДС, а след това такси и т.н. и на края ти хвърлят прах в очите с данни за 2-3% инфлация.

    Чудно ми е как купувате мляко от неизвестен производител, пък и го давате на децата си. Знаете/виждали ли сте кравата от която купувате. Бай мангау преди да ти сипе млякото мие ли си ръцете или изтрива чорабето в бутилката?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #8

    Киселото пак скрито поскъпна...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз пък си цепя дърва на балкона -парното не ме кефи, а в мазето съм затворил едно прасенце - до абонатната е и му е топличко , та добре надава.

    Въпросът не е да се самозадоволяваш по някакъв начин, а да получаваш срещу парите си нещо равностойно. В същност гнева на

    Гаджет мисля, че не е насочен толкова към производителите, а към прекрасната ни държавност, която ти взима около 30% от доходите, после още 20 - ДДС, а след това такси и т.н. и на края ти хвърлят прах в очите с данни за 2-3% инфлация.

    Чудно ми е как купувате мляко от неизвестен производител, пък и го давате на децата си. Знаете/виждали ли сте кравата от която купувате. Бай мангау преди да ти сипе млякото мие ли си ръцете или изтрива чорабето в бутилката?



    <div align="right">Originally posted by muncho - 25/11/2004 : 09:42:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Точно така. Вземах го (преди) и го вземам сега (когато ми е нужно) от производителя. За твое сведение НЕ Е Бай-не-знам-си-кой . И е по добре отколкото от Данон (простете ми антирекламата).Това за млякото.

    А колкото до дървата - улучи в десятката. Не че го желая, но света не се свършва със София [}] и не всички са на централно отопление .

    За държавата съм съгласен, у нас такова животно нЕма

  11. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #9

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Скъсах се от смех с вашите постове - честно [:D]

    Учудващо как реагираме на прее*авката от страна на държавата. Смешно ни е... Ами че то си е за смех и за нищо друго. Освен, че ни удрят в грамаж, ами и в качество. И мен ако питате, не им щЪ нито "на баба", нито "на дядо", ами най-доброто си е "на мама". Да си мисля ли, че уважаемите данъколапащи ни връщат в първобитно-общинния строй?!



    <font size="1">Lazy Dog, ще те изпреваря с рецептата за квасено кисело мляко. Прости ми за което

    Купувате си прясно мляко (за предпочитане с що годе добра масленост - въпрос на късмет).

    Сварявате го.

    Изчаквате леко да се охлади до температура 36,8 - 37 C, след което го разпределяте в подходящ/и/ съд/ове/ - (препоръчително - стъклени буркани).

    Ако нямате термометър определяте температурата на подквасване като поставите кутрето в съда с прясно мляко, задържате го вътре - трябва да е достатъчно топло, но да ви търпи пръстът вътре. (Не забравяйте да си измиете ръцете! Със сапун!) [:D]

    Размивате в супена лъжица част от топлото прясно мляко с част от киселото (Ще трябва да си купите някакво за заквасата, ако не разполагате вече с готово такова. Забележка - НЕ ползвайте за целта - "На баба", нито на дядо.)

    Разбърквате. Покривате млякото с пригоден за целта плат, увивате го добре, за да не му е студено [:D] и чакате.

    Няма нужда да му се бае, да му се хвърля боб, леща или от сорта. Само трябва да е оставено на стайна температура и да му е топло.

    След няколко часа се наслаждавате на чудесно, прясно приготвено кисело мляко.

    Да ви е сладко.

    [:D]

    Специални благодарности на любимата ми свекърва, че ме научи на това.

    Ще трябва и аз скоро да си припомня вкуса му, че тези жалки подобия продаващи се в магазина вече ми писнаха.</font id="size1">



    Боже, до къде ще я докараме...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #10

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Profita, няма за какво да се сърдя , не съм я измислил аз []

    Моят вариант е с леки нюанси, но няма да разводнявам темата

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #11

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Ееее, аз няма да мога да си направя, не си мия ръцете със сапун, а с течна паста някаква

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #12

    Киселото пак скрито поскъпна...

    за зъби ли?

    щото те пук на тия пасти вместо да им смъкнат грамажа гледам последно време ги продават в едни тубички с по 20-25% бонукс. Ама бонуса е само от големината на тубичката все пак, не от съдържанието.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Сега, ако дадете и рецептата за баницата - вечерята е готова.[:D]

  17. SAGE
    Guest
    #14

    Киселото пак скрито поскъпна...

    //Offtopic

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сега, ако дадете и рецептата за баницата - вечерята е готова.[:D]



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*25/11/2004*:* 14:00:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Рецепта за баница(3 в 1). и още[:D]

    //Offtopic

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #15

    Киселото пак скрито поскъпна...

    Бе мога да разбера някои съмнения относно достоверността на "2-3% инфлация", ама в някои неща и Gadget, и Profita прекаляват... Я някой да ми обясни (популярно, за невеж) какво ви е виновен министърът, че "Медея" са намалили грамажа на киселото мляко?!? Пък и какво общо има измерването на инфлацията с това, при условие, че в потребителската кошница влиза кисело мляко на "килограм", а не на "кофичка"?

    Дори и muncho (с чийто пост в основата му съм съгласен) залита на тая тема. Е аре нема нужда пак за всичко да ни е виновна държавата. Еле пък за киселото мляко...



    //edit

    А, щях да забравя. Хайде да ни ми теоретизирате на тема, че видите ли, "тя държавата с нейната политика принуждава честните производители (търговци, чиновници) да хитруват по подобен начин"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 87
    Последно: 20-10-17, 20:14
  2. За киселото мляко, БДС и големия тупан ...
    От hristobotev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 44
    Последно: 06-12-10, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе