Резултати от 1 до 14 от общо 14

Лоши съседи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #1

    Лоши съседи

    След изпълнен с ежедневните трудности ден се прибирам у нас и вместо да се свържа отдалечено с няколкото машини който се нуждаеха от ежедневното backup-ване на информация аз откривам какво мислите ???? син екран ???? НЕЕЕЕЕ!! Изгоряло захранване??? НЕЕЕЕ! откривам че интерфейсът на ланкартата която ми е връзка с външния свят е паднал към 6 сутринта!!!! Понеже веднага изключих проблем с хардуера реших да върна системата във вчерашното и състояние. Изчаках търпеливо три минутки и какво да видя ??? Все същият проблем "A network cable is unplugged" Премигнах няколко пъти, излязох на разузнаване и какво намирам. На 5 метра от switch-а някой така ми делнал кабела с такава злоба че режещият инструмент се забил на 2 см в стената а кабела отрязан симетрично, перфектно, безапелационно.



    Не мога да разбера на кой му пречи UTP 5-а категория кабел който си седи на мястото от две години и е прокаран супер професионално.... И какво си е мислел персонажа че ще постигне. Постигна това че седях половин час в мазето с 4 килограмов лаптоп в ръка докато си оправя нещата ((



    Минаха ми следните няколко идей. Интернет доставчика ми е извън всякакво подозрение защото вече доста време си сътрудничим успешно. За всеки случей звъннах да бъда сигурен. Като гледам и часа в който е станало излиза че и едва ли е малко дете без работа!!!



    Остава да е някоя от дълбоко уважаваните ми съседи пенсионери!!!! Че кой нормален човек реже UTP кабели в 6 сутринта. Тъй-като тази вечер спасих положението (използвах мрежови клемички който ми се мотаеха от някаде) не смятам да правя нищо... но утре, утре ще прокарам нов кабел, но няма да махна стария нека като им пречи един кабел да си имаме два....... ще минат доста години докато успеят да ме разорят при тая цена от двайсетина стотинки на метър )))))

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Лоши съседи

    Хаха, ми луд умора няма!

    Такива заслужават да ги обесиш на същия кабел!

    Аз се радвам че при мен още е нямало такива изцепки.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Лоши съседи

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> ще минат доста години докато успеят да ме разорят при тая цена от двайсетина стотинки на метър )))))</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Еми то това е важното ! Давай на преде и да не ти пука Откачени "почтени възрастни хора" ... а после дали ще им правиш място в автобуса [^]

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Лоши съседи

    Защо ли ми напомня на "Neighbours From Hell"... []



    Ако разбереш кой е, върни му го с подобаващ жест...




  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Лоши съседи

    @Tyan

    Не ми се връзва много с опита който имам с кабелната да са "съседите пенсионери". Нагласата им е по скоро да действат чрез домсъветите и общините, ако нещо не им харесва, но не и с такива методи. Имал съм обаче подобни случаи с пияни младежи, които прибирайки се от поредния безпаметен запой по пътя си рушат всичко. Огледай се и за някое завистливо "приятелче" - потенциален или реален конкурент.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #6

    Лоши съседи

    Можеш да го погледнеш и под друг ъгъл.

    Например някой криминален субект може да е решил, че това е охранителна инсталация. Може да проучват терена, така че имай едно на ум.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #7

    Лоши съседи

    Имам СОТ в другото ми вкъщи в Благоевград и ако отрежа кабела веднага би се включила сигнализацията )) Плюс това врата на входа на блока се заключва и имаме будка с охрана заради "добре облечените бизнесмени" които се размотават на третия етаж....



    Аз мисля друго. Една мила женица дойде оня ден и ми даде листче написано на ръка с молба да го напечатя и размножа (зашото мога да ползвам безплатни копия, бог знае от каде са разбрали бабите ????) та аз като съвестен гражданин го направих главно защото писмото засягаше темата, че председателя на домсъвета (баба на първия етаж) ползва парите събирани от всеки живящ в блока за сервизни дейности като личен влог, и още доста други оплаквания. И в общи линии писмото предлагаше избор на нов домсъвед и разследване на стария. Та те не са много хората които знаят на кой е кабела, един от тези субекти е женицата дето е председател на домсъвета. Та мисля си аз щом една баба може да разбере че имам определен брой безплатни копия на месец то друга баба би могла да разбере кой е моят кабел )))



    Реалист човек съм, смятам, че най простото обяснение обикновенно е и вярното такова. Каквато и да е причината съм сигурен че ще си умра от смях. По смешна ще бъде физиономията на човека дето после ще види още един кабел.....

    Изобщо не ме интересуват вътрешноблоковите интриги на бабите не знам в какво се вживяват, но режещият си мисли явно че блока е негов, а той е толкова негов колкото и мой, да не говорим че севизните помещения са общи.... Изобщо истинска драма уважаеми зрители... Очакваме сега "Епизот 2: Баба Мария отвръща на удара"



    Нека си режат не ми пречат изобщо проблема ми е че е супер досадно, защото се занимавам с нещо излишно за което ще отидат няколко часа. Ще изчакам да видя с новия кабел какво ще стане. Накрая ще бодна една wirelles камера и ще пратя в "най-смешните хора и животни(тях защо да ги обиждаме) на планетата" ))

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Лоши съседи

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Изобщо истинска драма уважаеми зрители... Очакваме сега "Епизот 2: Баба Мария отвръща на удара"...



    <div align="right">Originally posted by Tyan*-*21/12/2004*:* 09:37:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    И "Епизод 3: Завръщането на Tyan (с нов кабел)"... []




  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Лоши съседи

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Изобщо истинска драма уважаеми зрители... Очакваме сега "Епизот 2: Баба Мария отвръща на удара"...

    <div align="right">Originally posted by Tyan - 21/12/2004 : 09:37:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И "Епизод 3: Завръщането на Tyan (с нов кабел)"... []

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 21/12/2004 : 10:04:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И "Епизод 4: "Tyan се завъща и отвръща на удара" (с безжичен достъп до интернет)"... [] та да няма, какво да му срежат.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    134
    #10

    Лоши съседи

    очаквайте в София скоро и в други градове:



    "Отмъщението на вСитите - Бабетки с плетки и know-how anty Wi-Fi[8D]

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    163
    #11

    Лоши съседи

    Tyan Блазе ти пребираш се и вместо да седниш да гледаш TV или нета си запълваш времето с опъване на жици и следене на вътрешноблоковите интриги. [^]

    Дааам сериозен противник е това бабетката на "3-тия етаж" [:D].

    Но като се замисля добре ще е да е бабедка, че я си помисли че е някой който разбира какви по-големи поразии може да ти направи например да ти пусне 220V по мрежата.

    Но в едно съм сигурен не са били цигани щот кабела не е откраднат [:D]

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #12

    Лоши съседи

    Тя ако се опита да го наказва с ток, по-вероятно е да се самоубие

    Ако извън нерви. Метална тръба намираща се в отсека където е достъпен кабела. Това няма да е много ефтино, но пък ще има сигурен успех.

    Ако я набиеш с яки дюбели ще трябва целия бабешки отбор да се събере да тегли за да я отскубнат

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #13

    Лоши съседи

    хаха Zetle яко



    Между другото преди се натъкнах на следния текста залепен на няколко места в блока:



    "Уважаеми съкооператори графика е върнат на таблото. На злосторника който го маха ще кажа само едно. Драги съжалявам те, и тъй като това не ти е за първи път ако пак се повтори ще те прокълна преди празника нищо че е грях!!!! Ужасно съм вазмутена !!!!



    М.Тот-едикоя си



    Послепис: става въпрос за график кой да чисти снега пред входа на блока)


  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Лоши съседи

    @TYAN по-добре си трай че да не ти прокълнат и нета- и тогава ще видиш ти ( то няма да е червеи , то няма да е гъби и тн. ) []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали имам лоши сектори?
    От ilhanbg във форум Windows
    Отговори: 51
    Последно: 17-12-13, 12:18
  2. Нетърпими съседи
    От Стоян Вълчанов във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 25-08-13, 20:06
  3. Проблем със стартиране на климатик General и съседи...
    От bezobraznia във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 25-01-10, 23:47
  4. Търся - Моите мили съседи
    От ivanxxx във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 28-06-09, 13:47
  5. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе