Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

На какво се разчита в... най-често

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Lox
    Lox е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    58
    #1

    На какво се разчита в... най-често

    На какво се разчита в Бг... ило по-точно от какво се възползваме в Бг... и защо се възползваме от това от което искаме да се избавиме?



    Темата не беше банална (за цигарите) и който заключва теми с едното изречение, че се повтаряме - просто да не учавства в темата за да не се повтаря. Темата ще си умре сама когато никой не пише в нея. Или иска да се докаже нещо?



    Член 7 от правилата на форума:

    Ако смятате, че тези правила ограничават личната ви свобода има и други форуми където може да доказвате превъзходството си.



    Модераторско превъзходство бол.



    Член 17 от правилата на форума:

    Празни и несъдържателни мнения ще се трият с цел да не се разводнява коментираната тема.



    Явно са открити много такива и направо се заключва темата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    На какво се разчита в... най-често

    Ако това е опит за продължение на темата за Наредбата за ограчинаване на местата за тютюнопушене, ще се възползвам да се включа.



    В България приемането на такива мерки НЕ СЕ ПРАВИ за да се защити здравето на непушещите и да не се дава лош пример на подрастващите. Нито пък за да се удари по правата на пушачите или интересите на собствениците на заведения.

    То се прави по други причини и ВЪПРЕКИ хората, които живеят в държавата. Тяхното мнение не е важно и никой не се е интересувал какво е то. Така че няма смисъл да се разглежда тази наредба от пушаческо-непушаческа гледна точка.

    И едните и другите сме еднакво безинтересни за Наредителите, така мисля.

    Можем само да я използваме като повод да разискваме конфликта между двете групи, който е съществувал и преди нея.



    Тук и цар Соломон и Настрадин Ходжа биха казали: "И двамата сте прави!".

    Сред непушачите има по-толерантни и по-войнстващи, има такива, на които не им пречи, такива, които ужасно ги дразни и дори такива, които са алергични към никотина и получават мъчителни кризи. Все едно от кои сте, имате право да искате най-доброто за себе си и всеки, който ви го отнема е агресор, навлизащ в личната ви територия.

    Пушачите? На тях им е отнето правото да са непушачи! Някой това разбира ли го? Те пушат не за да проявяват инат пред тоя или оня, нито защото където е забранено е най-сладко. Просто не могат да не пушат. Може да искат да спрат, обаче е трудно. Не знам институция (камо ли държавна) която опитва да им помогне да се преборят с проблема. Те те хем се тровят, хем си плащат, хем ги хулят, хем ги гонят от кръчмите вече. И също мразят дрехите им да смърдят и очите им да са зачервени. Ама порокът ги е притиснал до стената и няма мърдане. Така че и те са прави да пушат, щом не могат (тук непушачите не биха разбрали за какво говоря) да не го правят.

    И двете групи е добре да се опитат да разберат другата страна. Страстни проповеди с "евангелистки" жар само засилват противопоставянето. Не помагат никому.



    Колкото до Наредбата, ще стане това, което казват КрИс и Лупус - заведенията ще се трансформират в частни клубове, където собственикът ще реши, че заведението е за... пушачи.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #3

    На какво се разчита в... най-често

    Бибито - машала, евала, ашколсун....ще преживеем и този закон, както и десетки други които ни чакат...ние Българите какво ли не сме преживяли, дърлим се тука за тоя дето духа, а не разбираме че сме "независими" т.е. от нас нищо не зависи....е, малко все пак зависи...мислете добре на новите избори, мислете!!!!

    а сега по сериозно

    --------------------------------------------

    При лекаря:

    - Пушите ли?

    - Не.

    - Жалко... Щях да ви кажа да спрете, и щяхте да се оправите.

    --------------------------------------------------------------

    Лекар обяснява на пациент:

    - Ако откажеш цигарите, ще живееш още 20 години!

    - Чудесно! Значи ще изчакам да стана на 80 и тогава ще ги откажа!

    --------------------------------------------------------

    Един скелет става от гроба си и среща една старица и я пита:

    - Имате ли огьнче?

    Старицата го вижда и получава инфаркт.

    Скелетът продължава и среща един старец, когото пита:

    - Извинете имате ли огънче?

    Като вижда скелета, старецът също получава инфаркт.

    След няколко минути скелетът среща един пияница и му иска огънче.

    Като го вижда, пияницата казва:

    - Какво огънче искаш бе, я се виж от пушене на какво си заприличал.

    --------------------------------------------------------------

    Английски лорд излиза от клуба и среща стар, мръсен просяк. Вади банкнота, подава му я и казва:

    - Господине, ето Ви пет лири, купете си кутия от най-скъпите пури!

    - Сър, - отговаря просяка - аз не пуша!

    Лордът вади друга банкнота:

    - Ето Ви тогава десет лири, купете си бутилка от най-хубавото уиски!

    - Сър, - отговаря просяка - аз не пия!

    Лордът вади следваща банкнота:

    - Ето, вземете тогава сто лири и отидете в най-скъпия

    бардак, изберете си най-хубавата мръсница и прекарайте една незабравима нощ с нея!

    - Сър, - отговаря просяка - Вие сигурно се шегувате!

    Какъв ти секс при моето състояние и възраст?!

    Тогава лордът казал:

    - Господине, ще Ви дам хиляда лири, ако отидите на адреса, който ше Ви дам, позвъните на вратата и когато излезе жена ми, й кажете: "Лейди, ето до какво положение изпада човек, когато нито пие, нито пуши, нито по жени ходи!".

    ---------------------------------------------------------

    Заклет пушач отива на лекар, влиза в кабинета, затваря вратата, изведнъж се сепва за секунда, после вади цигара, пали я и мощно дърпа..

    Лакарят:

    - Ама моля Ви се господине, тук не се пуши.

    - Ми тогава кой ***** е написал на вратата "Дръпни"!

    -------------------------------------------------------------

    Идеалният мъж не пуши, не пие, не изневерява, не играе на пари... и най-важното - не съществува!

    -----------------------------------------------------------------

    Двама седят на леглото. Той пуши, тя скромно мълчи. Тя:

    - Ваньо, аз навярно ще си тръгвам..

    Той:

    - Стой..

    Минава половин час. Тя:

    - Ваньо, аз все пак ще тръгвам..

    - Стой ти казвам..

    Минава още половин час.. тя става и си тръгва. Той съкрушено дърпа от цигарата:

    - Да-а, не ми даде...

    -----------------------------------------------------------

    Доктор Уотсън много се тревожеше, че Шерлок Холмс пуши твърде много и реши да го откаже от този навик. Една сутрин той взе любимата лула на Холмс, завря си я отзад, извади я, и я остави на мястото й. Холмс дойде, взе лулата и я запали, все едно, че нищо не е забелязал.

    И така се случи няколко пъти... Холмс така и не се отучи да пуши, но пък доктор Уотсън вече не може без утринната си лула.

    ----------------------------------------------------------

    Три деца си говорят:

    - Моя баща като пуши изкарва ееей такива кръгчета през устата...

    - А моя като пуши изкарва кръгчета не само през устата, а и през носа!

    - Еее, моя баща като пуши изкарва кръгчета и през устата, и през носа, и през гъза!

    - Да бе да, ти видял ли си го?

    - Абе не съм го виждал, ама съм виждал никотина по гащите.

    -----------------------------------------------------------

    Гневен юзър след като три пъти си подменя хардуера решава, че проблема му е софтуерен и се обажда в Microsoft:

    - Абе, от вашия продукт компютъра ми пуши кажете какво да правя?

    - Влезте в DOS Prompt и напишете "Don't Smoke".

    ---------------------------------------------------------

    Майка поучава сина си:

    - Пушенето е вредно! Който пуши много няма да живее дълго.

    - Ама дядо пуши и е на 70 години.

    - Ако не пушеше, вече да е на 90...





    п.с. Заключвам темата Преди малко заключих колата, входната врата, вратата на апартамента та една тема ли няма да заключа....

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    На какво се разчита в... най-често

    - Докторе, помогни ми, ужасна кашлица ме пипна!

    - Пушите ли?

    - Постоянно, ама не помага...



    -----------



    Агитаторът: "Пушенето е бавна смърт!"

    Пушачите: "Ми ние не бързаме..."



    -----------



    Девиз: "Да пушим, докато белите ни дробове почернеят! С три черни дроба ще можем да изпием доста повече."



    -----------



    Миряните от две съседни паства организирали общ събор.

    - Вие пушите ли в църквата си?

    - Не. Попитахме попа може ли да пушим по време на молитвите, но той забрани.

    - Грешно сте го питали! Ние питахме: "Отче, разрешено ли е да се молим, докато пушим?" и той отговори: "Да".


  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    На какво се разчита в... най-често

    Който не пие и не пуши също ще умре - само че по-здрав.[B)]

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #6

    На какво се разчита в... най-често

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Който не пие и не пуши също ще умре - само че по-здрав.[B)]



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*17/01/2005*:* 21:31:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това звучи чудесно,но повярвай ми, изобщо не е така!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #7

    На какво се разчита в... най-често

    Подкрепям изцяло Caesar. Всичко останало е заблуждение за съжаление.


  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    На какво се разчита в... най-често

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Който не пие и не пуши също ще умре - само че по-здрав.[B)]



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*17/01/2005*:* 21:31:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това звучи чудесно,но повярвай ми, изобщо не е така!



    <div align="right">Originally posted by Caesar*-*17/01/2005*:* 22:04:17</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А как?

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #9

    На какво се разчита в... най-често

    според мен няма смисъл от спорове. Ще умрем всички, някои от цигарите, други не. Като умра - ще ви кажа от какво [^].



    все пак моето мнение е, че пушенето и свързаните с него болести морят доста малко хора - някъде към 30% от умрелите( не знам точно, но може да се провери).



    но да приемем че са 30% - значи останалите 70 са непушачи и умират от несвързани с пушенето болести и нещастни случаи.



    следователно пушенето е полезно [:D][:D][:D]




  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #10

    На какво се разчита в... най-често

    а към останалите 70 дали се включват тия дето са умрели от инфаркт, който "няма" нищо общо с пушенето.



    Абе пушете си само не пречете на останалите!

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #11

    На какво се разчита в... най-често

    Пушачите умират здрави... :-)

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    На какво се разчита в... най-често

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а към останалите 70 дали се включват тия дето са умрели от инфаркт, който "няма" нищо общо с пушенето.



    Абе пушете си само не пречете на останалите!



    <div align="right">Originally posted by ivo80*-*18/01/2005*:* 10:42:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ivo80 - я вместо да се заяждаш вземи прочети какво съм написал. Инфаркта и БСС(болести на съдовата система) са свързани с тютюнопушенето, но САМО ако си пушач.





    според теб какво, непушачите не получават инсулт и инфаркт ????



    я вземи намери малко статистики плз.






  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #13

    На какво се разчита в... най-често

    Ако искате мога да ви реша спора много бързо.

    Четох в едно списание в щатите статия, че при изследвания се установява, че ако 10 години пушиш над 1 кутия на ден 90% ти е гаранцията, че хващаш рак на белите дробове. По-лекия вариант е да се разминеш с астма. При всички случаи, дори да не те убият цигарите, те мъчат по особено жесток начин до края на живота ти. Така, че вярно е, че всички хора умират, но някои поне живеят здрави...пак някаква досадна лекция направих май...сори за което, но това е тема на дневен ред за мен[}]

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #14

    На какво се разчита в... най-често

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако искате мога да ви реша спора много бързо.

    Четох в едно списание в щатите статия, че при изследвания се установява, че ако 10 години пушиш над 1 кутия на ден 90% ти е гаранцията, че хващаш рак на белите дробове. По-лекия вариант е да се разминеш с астма. При всички случаи, дори да не те убият цигарите, те мъчат по особено жесток начин до края на живота ти. Така, че вярно е, че всички хора умират, но някои поне живеят здрави...пак някаква досадна лекция направих май...сори за което, но това е тема на дневен ред за мен[}]



    <div align="right">Originally posted by Sunny*-*19/01/2005*:* 17:58:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ами журналисти.....



    аз познавам поне 40-50 човека дето пушат по ~30 цигари на ден вече 20-30 години. по статистиката трябваше да са останали само 4-5 от тях неболни от лънг кансер. Е, досега всичките са здрави още - да чукна на дърво



    а журналистите пишат каквото им попадне - на тях им се плаща да промиват мозъци - май успяват....




  18. Lox
    Lox е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    58
    #15

    На какво се разчита в... най-често

    Без да опонирам на никой, но относно статистиките почти винаги има две - едната е публична, а другата е за вътрешно ползване, като тя е почти като секретна информация. Разликите между двете понякога е огромна...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 43
    Последно: 05-08-13, 23:01
  2. Кой дефроства по често сплит или инвертор ?
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-12-12, 22:06
  3. Спира ми често интернета
    От zaks във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-10, 03:11
  4. Програма за често забравящите паролите си!
    От DoRa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-09-06, 10:56
  5. От кого най-често купувате?
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-01, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе