Вижте резултатите от анкетата: Спортува ли съфорумецът?

Гласували
25. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, гледам мачовете по ТВ-то

    1 4.00%
  • Не, и така ме харесва жената

    6 24.00%
  • Да, ходя много пеш

    6 24.00%
  • Да, 2 пъти в семицата, като част от пълноценен начин на живот

    11 44.00%
  • Кисна по цял ден в залата и давам една шапка пари за добавки

    1 4.00%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Влязох в раздела за спорт и малко се изненадах като видях, че става дума само за наблюдаване на практикуването му от професионалисти. Говорим за ХОБИ и РАЗТОВАРВАНЕ. Ще изтъкна защо е желателно да спортуваме ( от минимално до умерено )
    - разреждаме натрупания психически стрес ( или може би го изместваме с физическа умора )
    - засилваме имунната система, особено ако спортуваме целогодишно на открито
    - поддържаме във форма сърдечносъдовата система, чието здраве се влошава от заседналия начин на живот и главно кибиченето по форуми Има два начина да си отидем от този свят, заради недобро сърдечно-съдово здраве. Единият е мигновен, когато сърцето е атрофирало заради обездвижване, не може да смогне на спонтанно пиково натоварване и сдава багажа. Другият е бавен, където обездвижване, в съчетание със системна консумация на алкохол, на храна с повишено съдържание на животински мазнини и тютюнопушене причиняват полепване на разни неразтворими плаки и лош холестерол по стените на кръвоносните съдове, като постепенно им се намалява напречното сечение и постепено се стига до цялостно запушване на някои от тях. Ако се запуши кръвоносен съд на жизненоважен орган пак да дам пример със сърцето - отново шансът да отидем в отвъдното е голям , а ако сме касметлии органът остава необратимо увреден. Друг вариант е атеросклерозата - отново стесняване и запушване на главните кръвоносни съдове излизащи от сърцето. Става нещо като да запушим или стесним маркуча на помпата на кладенеца. Тя започва да се натоварва и накрая изгаря. Конкретно за "помпата", вътре в нас, в този случай започва да се натоварва постоянно, което в никакъв случай не е здравословно. Следствие на това е перманентното и деформиране, последвано от влошена работа ( непълни съкращения ) и кръвоснабдяване на цялото тяло и накрая тотален отказ да функционира. angel
    - Естествено ускоряване на обмяната на веществата, което се изразява в повишена енергия през целия ден.
    - Стегнато тяло и нормално телесно тегло - можем да си видим онази работа, в изправено положение на тялото , без да се налага да гълтаме корема
    - Повишена физическа работоспособност, дължаща се на подобрената обмяна на веществата и комплексното свикване на тялото с физическия стрес - нервната система командва по-дълго време мускулите да работят, ....

    Хайде спирам. Ако има някой желаещ за съвсем леко потичкване в морската във Вн и малко лостове срещу Рапонги-то, аз съм винаги на разположение. За съжаление компанията ми премина на тъмната страна пролетта, като се отдаде на цигари и алкохол, вследствие на любовна раздяла и така и аз за*** спорта и се освиних.

    И така кой какво спортува и колко често?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Гребане с лъжица и 4х100 без мезе.
    А от по-несериозните спортове - плуване, бадминтон, ски и уиндсърфинг. И малко кардио-трейнинг за поддържане на формата.

  4. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #3

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Фитнес 5 пъти в седмицата по-някои път може и 6 пъти ...Почти 10 години вече

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Още няма ли ? 3-ма от стотици, да не кажа хиляди съфорумци ? Направо се чувствам герой, в такъв случай.
    Ако броим покера, боулинга, билярда и дартса за спортове, дали броят на спортистите няма да се увеличи ?

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #5

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Явно няма много спортисти тук , ако броим боулинга и билярда значи практикувам доста спортове



    Зима е трябва да се спортува...Зоб до гроб....

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Има-няма 3 пътЯ в седмицата 'дигам железа в залата и някога играех тенис на корт.Преди да стана на 18 даже ходех и на републикански,но след това като влязох при мъжете и като трябваше да се образУвам в МЕИ-то спрях да ходя по състезания.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Всеки ден минавам около 10-на км пеша . А и работата ми по корабите е свързана с много ходене ( моряк-камериер ) . А иначе много обичам плуването ( ако водата е над 23 градуса ) .

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Калчев - не лежи на тази кълка, че спорта ти спестява кардиологични проблеми. В момента сме на първите места в света по сърдечносъдови заболявания. Долната граница падна до 20-на години, нещо което лично се убедих в интензивното. Можеш да копаеш дупки и да ги местиш по цял ден, но ежедневния стрес няма кой да ти спести. В общи линии доктор там ми каза, че от 2007-8 година инфарктите а се увеличили около 500 процента и е нещо страшно. Някога спортувах в спортно училище - плуване 6 години 15км дневно сутрин 2 часа следобед 2 часа без ден прекъсване. После 3 години и половина академично гребане - 8ца с кормчия разпашно - спортна паралелка. Това обаче не ми спести тежък масивен инфаркт февруари тази година. В общи линии по правилния превантивен подход към сърдечносъдовите заболявания е червено вино и да не ти пука от нищо. Ако искаш да оцелеш трябва да си темерут, егоист и пълен непукист. Няма как да избегнеш боклуците които ядеш щото за такива ти стигат парите. Ако искаш да се храниш здравословно с биопродукти, ще трябва да се бръкнеш в джоба 3-4 пъти повече а това ще значи доходи доста над една заплата. Те пък от своя страна могат да дойдат само от инициатива и предприемчивост. Инициативата пък те вкарва в стресова ситуация поради ненормалната бизнес среда в която трябва да работиш. Така безплатно получаваш стрес, който е майката и бащата на сърдечносъдовите заболявания. Изобщо както и да въртиш гъза все ти е отзад и вместо да се отдаваш на този обречен сценарии - правилния изход е бегом марш на село, ранчото, животните, работа през деня и отдаване на малките радости вечерта и през нощта Но и това не става, щот вероятно цигани ще ти отмъкнат я стоката я ще ти изпразнят мазето - пак стрес. Затова стигаме до най-правилния изход от ситуацията - моля пътниците за ... да се насочат към гейт 1 за паспортен контрол.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #9

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    И аз да се включа - тренирал съм тенис на маса близо 10 години/това всеки ден/. Но за мой срам трябва да кажа че въпреки постоянните покани ,все не намирам време да отида вече...2 години
    Иначе след профилактичен преглед,джипито ми беше много притеснена от високия ми холестерол,аритмията и високия ми пулс/110/
    Обаче след работа по ми се иска да седна на компа с чаша бърбън,отколкото да поспортувам .
    Пуста средна възраст , усещам се все по-мързелив,тежък,перманентно изморен.....
    Но май от следващата седмица ще посещавам залата,че така лежейки само се депресирам и бавно се самоубивам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Баскетбол и ИБИ.
    баскетбола леко съм го знаемарил.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Баскетбол и ИБИ.
    А какво е това иби? Звучи, като правописна грешка... пък и за спорт ли го броиме?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #12

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Интернационално Бирено Изкуство

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Източни Бойни Изкуства.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #14

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    Утре, такива мисли са идеално оправдание, човек да си стои в къщи зимата, че защо не и лятото, да си опъва цигарките и да хака плодовата. Много добре знаеш, че спортът НЕ ТИ ГАРАНТИРА нито дълголетие, нито щастие, нито богатство. Това което е сигурно, е че НАМАЛЯВА ВЕРОЯТНОСТТА за появата на здравословни проблеми, дължащи се точно на този съвременен начин на живот, тотално различен от първобитния. Като гледам как фиркат и пушат хората около мен, хайде и да добавим обездвижването, щях да се зачудя ако живеем дълго и без наличието на здравословни проблеми още от ранна възраст. Каква част от учениците пушат и пият и от кой клас са започнали ? Работата ми е близо до 2 училища и няма да ти кажа какво става в голямото м-ие извън оградата.
    Сигурен ли си, че твой пра-дядо не е имал някакъв сърдечен порок, т.е. , че не си наследствено обременен с някакво заболяване и не си го събудил по някакъв начин или по случайност ? Също така, предполагам си наясно, че много малко време е нужно на тялото да излезе извън форма - за две седмици ежедневно преяждане човек може да се освини невероятно, както и липсата на физически упражнения за 6 месеца може да върне човек назад още до начален стадий във спортно-физическото си развитие, над което е работено с години. И аз сега не мога да се наведа да си завържа маратонките заради плажната топка, която съм глътнал и имам две възможности- да се примиря със състоянието си или малко, по малко, по съвсем неангажиращ и приятен начин да навляза отново във лека форма ( силно казано ).
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Ако искаш да оцелеш трябва да си темерут, егоист и пълен непукист. Няма как да избегнеш боклуците които ядеш щото за такива ти стигат парите. Ако искаш да се храниш здравословно с биопродукти, ще трябва да се бръкнеш в джоба 3-4 пъти повече а това ще значи доходи доста над една заплата. Те пък от своя страна могат да дойдат само от инициатива и предприемчивост. Инициативата пък те вкарва в стресова ситуация поради ненормалната бизнес среда в която трябва да работиш. Така безплатно получаваш стрес, който е майката и бащата на сърдечносъдовите заболявания. Изобщо както и да въртиш гъза все ти е отзад и вместо да се отдаваш на този обречен сценарии - правилния изход е бегом марш на село, ранчото, животните, работа през деня и отдаване на малките радости вечерта и през нощта Но и това не става, щот вероятно цигани ще ти отмъкнат я стоката я ще ти изпразнят мазето - пак стрес. Затова стигаме до най-правилния изход от ситуацията - моля пътниците за ... да се насочат към гейт 1 за паспортен контрол.
    Тук си вкарал философия за индивидуално оцеляване в обществото, примесена с някакви невероятни оправдания и накрая отчаяние и отрицание на живота в БГ. Нима всички спортисти ядат биохрани или пък никога до сега хората не са изпитвали силен стрес, мизерия и мъка ?! Завиждам на хората, които са успели да постигнат хармония в живота, за мен това е по-горе споменататта умереност във всичко - ено малко на ден, или още по-добре едно малко в компания, веднъж, два пъти в седмицата, както и един -два фаса с петдесетограмката, хайде и като се обърне малко внимание и на режима на хранене и малко раздвижване, всичко това като съпътствие към работата и ежедневния стрес и всички други проблеми, които изброи, смятам, човек може да бъде относително щастлив. Но колко хора могат да бъдат умерени ? Как да спра да преяждам преди лягане, като ми е толкова хубаво и след това заспивам на секундата ? Как да не се отрежа като талпа на поредното гости и да забравя за всичко сериозно поне за няколко часа ?

    П.П. Как се надъхах, след малко прасвам ено силно кафе и отивам да бръмча в морската.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re:Има ли съфорумци - спортисти (аматьори), какво спортуваме и колко често.

    а къде е простото "не", как да гласувам сега?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко често играете компютърни игри?
    От Sitron във форум Анкети
    Отговори: 17
    Последно: 20-05-06, 12:45
  2. На какво се разчита в... най-често
    От Lox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 23-01-05, 00:47
  3. Колко често ходите на зъболекар?
    От MoPcKu във форум Анкети
    Отговори: 19
    Последно: 04-07-04, 21:08
  4. Колко често го правите... ...не Ремонта!!!
    От king_pin във форум Анкети
    Отговори: 7
    Последно: 10-05-04, 04:23
  5. Колко често правите Upgrade?
    От Lazy Dog във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 29-11-03, 00:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе