Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #1

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Споделете своя опит в изучаването на английски език!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    А Caps Lock-а можеш ли да изключиш?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Добре дошъл във форума. Запознай се с правилата и пиши нормално.


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #4

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Направих темата, за да може да се обмени опит, всеки да сподели какво го затруднява и какво му е помогнало при изучаването на английски език. Моля Ви, не бъдете преднамерено негативни. Очаквам Вашите мнения.

    Моля, не разводнявайте темата още преди да е започнала с такива коментари - Ако някой има забележки, нека пише на мейла ми или на icq

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Айде преди да учиш другите на нещо се научи как се пише по форумите. Определено не е с главни букви и не по тоя начин.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Айде като ги разбирап кажи ми думата SHIP в какъв род е че много се чудех наскоро и спорех с познати

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #7

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Урок № 1.

    Неодушевените предмети в английския език не притежават категорията "род".

    Урок № 2.

    Специално за корабите е възприето да се говори в женски род.



    Тони, ти си оттук нататък... [:D]

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #8

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Благодаря Ви за вниманието

    Ето първият отговор на поставен въпрос

    Думата SHIP се използва в женски род (She is a fast ship) - това е останало от някогашната традиция корабите да се кръщават на женски имена. В съвременния и професионален английски за кораб се предпочита думата Vessel - плавателен съд. Ship също се използва често и като глагол - изпращам с кораб, натоварвам - например: Did they ship the new motherboards on time? Ship броимо съществително и като такова има множествено число - ships.

    В женски род е също думата aircraft - аналогично на кораб

    Категорията "род" притежават всички съществителни - неодушевените предмети са в среден род - то. It is a nice computer.

    Особеност е думата Sheep - овца и овце (използва се и за единствено и за множествено число)

    Очаквам Вашите въпроси - споделете какво Ви е помогнало и какво Ви затруднява при изучаването на английски език.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    [] One way or another you'll need it soon or a later.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #10

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    dash Posted - 11/01/2005 : 20:47:36

    One way or another you'll need it soon or a later.



    SoonER or later - Вижте, не го правя за да се заяждам, а за да Ви кажа съвсем искрено, че понякога стават големи излагации... Много е сконфузно например шефа ти да има претенции, че го "знае английския" и да прави хипер елементарни грешки - подобни "лафове" се използват от всички, но Ви съветвам, ако си харесвате някой от тях и сте решили да го ползвате - първо го проверете как е точно. Още веднъж, забележката е с най-добри намерения.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    SoonER or later - Вижте, не го правя за да се заяждам, а за да Ви кажа съвсем искрено, че понякога стават големи излагации... Много е сконфузно например шефа ти да има претенции, че го "знае английския" и да прави хипер елементарни грешки - подобни "лафове" се използват от всички, но Ви съветвам, ако си харесвате някой от тях и сте решили да го ползвате - първо го проверете как е точно. Още веднъж, забележката е с най-добри намерения.



    <div align="right">Originally posted by Tony_Jordanov*-*11/01/2005*:* 21:22:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ау хвана ме [] - продължавам да уча..., а и не само английски...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Тони, ето какво мисля за изучаването на английския - преди 15 години изкарах доста курсове, бях се зарекъл да мина всички степени и не ми оставаше много когато заминах за Малта...там се оказа, че с малтийците се разбирам чудесно, щото и те изучават английския по учебници, но ударих на дърво с "истинските" англичани...объркаха ми понятията...6-7 месеца след пристигането си се наложи да посетя Лондон за седмица и бях като в небрано лозе...жаргони, диалекти, мамата си трака...за 3-4 години в Малта и още толкова в UK успях да заговоря на "разбираем" английски както и аз да разбирам туземците...та моето мнение е, че курсовете и каквото и да е тук могат да ти дадат някаква основа, но не поживееш ли няколко години до "извора" - нищо не си научил...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #13

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Ами не е точно така. Просто курсовете могат да ти дадат само граматическата основа, но съвременната лексика не можеш да я усвоиш от тях. Трябва да четеш книги и периодични списания, да слушаш радио, да гледаш телевизия...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    17
    #14

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    skynet, За 15 години мога да ти кажа че страшно много неща са се променили както в методиката на изучаване, така и в средствата, които се използват (това на мен ми прозвуча, както все едно аз да Ви кажа: преди 15 години имах един компютър....). Извинявай за шегата на твой гръб. За жаргоните и диалектите си прав - бил съм3 години устен преводач и като цяло нещата стоят - всеки с английския си. На англичаните наистина трудно им се разбира. Причината е че имат специфичен изговор на звуците и съчетанията им. На всички, които изпаднат в подобно положение, мога да дам следния съвет - не се стряскайте (няа са плашиш ко....) и ако имате възможност, седнете с някой тамошен на спокоен, бавен разговор и си отваряйте ушите и разсъждавайте- открийте тези разлики в произношението (говоря за звуците и основните комбинации от звуци). Постепенно увеличавайте темпото на разговора. Дайте си време - ще се адаптирате. Възприето е да се изучава правилен стандартен английски - разбирайте го като езика на евронюз. Буквално всеки квартал в големите ситита има собствено произношение.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #15

    АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ

    Нека не спорим излишно. Методики и системи има стотици - от крайно наивни и подвеждащи до крайно сериозни. Нека не забравяме нещо друго обаче: езика какъвто и да е той, за 99% от хората не е самоцел а средство. Средство за излагане на мисли, водене на разговор, разбиране на човека отсреща. За всеки българин живеейки утре в отворена европа и търсейки себереализация е важно да може да комуникира добре, но само толкова. Защото който и да е от нас предлага там познанията си по комютърен хардуер, софтуер, програмиране, и стотици други специфични професии, а не "кембриджския" си английски.



    Мисълта на предния ми постинг беше, че няма начин стоейки в родното си село ( град ) и покривайки различните нива да научиш истински английски, който да позволи да комуникираш добре. С риск да се повторя: Изкарването например на ТОЕЛФ е добра основа, но не псувайте преподавателя си когато разберете, че срещате големи трудности при свободен разговор...Има голяма разлика между това да четеш книга или статия и това да говориш свободно, където нямаш време да осмислиш казаното, да изровиш от паметта си значението на поредната идиома и да погледнеш речника за справка...Когато поживееш няколко години навън в един момент се хващаш че започваш да мислиш на английски... и когато заговаряш някого не търсиш точната дума в паметта си, а просто някакси думите ти се леят без да се замисляш...Разбира се самия престой там не е основание за добро развитие на езика. Средата на живот и тук и там е основното за научаването на каквото и да е...Много българи навън живеят в затворени общества, в нискоквалифицираната си работа използват 50-на думи и почти толкова разбират "вземи това", "занеси това там"....но аз нямах предвид тях. Дефакто за добра интеграция и себереализация не е достатачно само това да знаеш добре някой език перфектно а и какво точно искаш да постигнеш. Виж...последното не се учи в никой курс...То е крайно специфично за всеки един от нас.

    Аз мисля, че Тони много добре разбира за какво говоря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?
    От ivondera във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 44
    Последно: 24-03-13, 11:28
  2. Отговори: 5
    Последно: 31-10-06, 11:30
  3. Програма за английски език
    От Tores във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-05, 11:21
  4. Отговори: 26
    Последно: 17-01-05, 12:50
  5. EPOX в България - въпроси и отговори.
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 11-03-03, 01:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе