Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree2Одобрявам

Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    40
    #1

    Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Купих си климатик и ми предстои монтаж. От Техномаркет е и е с безплатен монтаж. Ясно ми е, че ще имам ядове с майсторите, но с ваша помощ се надявам да са по-малко. Как правилно се монтира нищо, че не си плащам. Все пак от Техномаркет им плащат някакви пари за този монтаж. Трябва ли да се вакумира системата, трябва ли да се изолират двете тръби и след това да се бандажират, трябва ли да се допълва с фреон ако е над 3 метра, трябва ли да се замери налягане, мощност, температура след монтажа? Всичко това предполагам си влиза в безплатния монтаж. Ясно ми е, че не мога да искам да ми вкопаят тръбите не мога да искам и подмазване на дупката и удалжаване на тръбите да е без пари, но не може и да дойдат да сложат двете тела и хайде "чао" пич.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Предстой ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Ми ти си резюмирал нешата които ''трябва''-само гледай и да го направят.Дано случиш на съвестни и с опит монтажници-от това зависи много работата на климатика напред в годините.Наглеждай ги и пиши как е минало събитието.Успех.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    40
    #3

    Re:Предстой ми монтаж. Въпроси - отговори?

    А някой дали е запознат дали от Техномаркет плащат на фирмата за монтажа и дали те ми определят коя фирма ще монтира или аз си избирам някоя? В гар. карта има списък на монтажните фирми които са оторизирани за монтаж ако аз избирам от този списък ли да е или? Какви са задълженията и отговорностите след монтажа на фирмата? Профилактика и друг подобни? Това плаща ли се или си е задължение на фирмата?

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #4

    Re:Предстой ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Тия всичките въпроси относно вакумирането ,изолацията,тампоните и изобщо качеството на монтажа,които си ги задал в "направи си сам",ги задай на фирмите,от списъка за монтаж в гаранционната карта и си избери тази,която те устройва ти вдъхва доверие.Ако още преди монтажа,ти се дръвчат и ти обясняват разни простотии от сорта на "това не е нужно-онова не е нужно",значи са "писюри" и трябва да ги отпишеш.Фирмата сам си я избираш.Разпитай ги и за задължителната профилактика.Възможно е да има такава на висока цена за компенсиране на по-малкото пари,които Техномаркета им плаща(предполагам).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    40
    #5

    Re:Предстой ми монтаж. Въпроси - отговори?

    В Плевен само са 9 фирми така, че имам избор.

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Днес разпитах по телефона в Техномаркет за ТЕ9НКЕ и ми казаха,че безплатния монтаж(за СФ иде реч) бил само,когато монтажа се извършва от К&К сервиз.В противен случай не бил безплатен,но нещо не беше много сигурен.Май им е по изгодно монтажа просто да е през тях.Дано при тебе да има алтернатива.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Той безплатния монтаж - толкова си струва. К&К плащат на някоя закъсала фирма от с. Стърчи-пишка /Монтанско/ по 70-80 лв. за 100 - 150 монтажа. А фирмичката, видяла се в работа, веднага командирова 2 групи бекяри! После да няма... Къде ви е хилтито? Къде ви е вакуума? Тия дюбели, не са ли мънечки? и т.н.

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    И гледам,че никъде не пише вакумиране в стандартния монтаж http://www.technomarket.bg/content/82
    Касапе,на К&К собствените монтажни групи не вяврвам да са толкова зле...поне откъм инструменти за монтажа,иначе тука в СФ ми казаха две-три фирми,които ужким били сериозни,ама останаха в офиса и сега не помня кои бяха,за да ги напиша.

  11. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #9

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Вземи си пушка, може да потрябва.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #10

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Викни и един поп за всеки случай. angel

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #11

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Цитат Първоначално публикувано от ivondera
    но не може и да дойдат да сложат двете тела и хайде "чао" пич.
    Може,може...............

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    40
    #13

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Днес от Техномаркет Плевен ми дадоха телефона на фирмата която ще ми го монтира. Обадих се говорих със шефа човека ми изглеждаше разбран. Попйтах го как протича монтажа дори без да споменавам той си каза, че задължително го вакумират. Изолират си тръбите бандажират невилират сръзват. На приказки всичко звучеше ОК ще видя като дойдат "майсторите" какво ще се получи.

  17. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #14

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    А кабелни канали(тунели както им казват някои) няма ли да сложат -на вътрешният участък в стаята (ако има такъв) е задължително

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    40
    #15

    Re:Предстои ми монтаж. Въпроси - отговори?

    Ами аз ще си купя каналите и не виждам проблем да сложат тръбите вътре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 26-09-11, 20:14
  2. Предстои ми рекламация. Как да стане ?
    От bengan62 във форум Черен списък
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-08, 13:55
  3. АНГЛИЙСКИ ЕЗИК - ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ
    От Tony_Jordanov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 01-02-05, 01:30
  4. EPOX в България - въпроси и отговори.
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 11-03-03, 01:37
  5. предстои ми Upgrade-дайте съвет
    От old firehand във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-03, 23:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе