Резултати от 1 до 4 от общо 4

Казус с параграф 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    5
    #1

    Казус с параграф 4

    Следният казус се заформи при мен и бих бил благодарен за съвет.
    Покойният дядо остави място /700 кв.м/ на Витоша с малко лятно бунгало /26 кв.м/. За съжаление статутът на този имот е крайно неясен за мен. Придобит е по вече несъществуващия параграф 4 от ЗССПС през далечната 1976г. Свидетелството по този Параграф 4 е единствения документ който имам реално за местото. Преди години част от съседите са получили право да закупят местата си, но дядо ми е бил от тези на които е отказана оценка съответно не е закупил земята от общината. Съдът дори е отменил заповедта с която общината отказва да изготви оценка на мястото.
    И така сега бунгалото се руши а аз нямам много пари да го ремонтирам и да възстановявам кражбите от него от страна на циганите в района. Искам да го стегна, но не бих изтеглил кредит ако въпросът със собствеността е неясен. Ако нчкой има представа от тези неща нека даде съвет какво бих могъл да направя за да съм сигурен че един светъл ден общината няма да ми отнеме имота нищо че за бунгалото ми е събирала данък години наред.
    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Казус с параграф 4

    За такива въпроси най добре при адвокат. Каквото и да ти отговорят тук няма как да бъдеш сигурен така ли е.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Казус с параграф 4

    бих добавил и архитект.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Re:Казус с параграф 4

    Говори с адвокат. Преди 5-6 години имах същия проблем и си получихме нот. акт по давност. Сега си е мое с документ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. казус с рам памет
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-13, 10:03
  2. Казус ТТ2020 - ТТ2030 на Philips
    От DEKS във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 27-12-12, 00:32
  3. Още един казус за решаване :)
    От a.iliev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 21-05-11, 17:09
  4. казус
    От a.iliev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 20-05-11, 01:49
  5. Интересен казус с предплатените карти
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-06, 12:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе