Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 76

Сглобяеми къщи FAQ / (плюсове и минуси)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #16

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    При добра поддържка мисля, че е повече отколкото на панелното строителство Как мислиш са изпълнени възрожденските къщи ??

    Както на писах по-горе - живея в подобно изпълнение на градска къща строена първата половина на 20-ти век - мисля че около 1917-1921г ... и до този момент на практика не е мръднала ... разбира се трябва й известен ремонт поради занемарена поддръжка ..

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    painmaster, само едно уточнение да направим - стените ти не са от дървени плоскости, а само подовете... виждали сме и ние нещо от света

    шапка им свалям на строителството едно време... само дето после кабелите за тока и тръбите за водата е трябвало да се положат отгоре по стените, ама иначе не са мръднали тия къщи. вярно, доста влага в тях, ама няма да ти падне външната мазилка на 2-та година...

    наречете ме "консервативен", но съм категоричен поддръжник на масивното строителство. постройките, останали от време оно са тия, каменните... не че не е имало и хубави дървени постройки, ама масивните са останали... не искам да се притеснявам за влага, вятър, термити, бобри, крадци с триони, дето могат да ми влязат през стената директно в хола

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #18

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Модератор, в моя случай стените са изпълнени от летва + замазка, като по средата предполагам че има греди - като последен етаж (нещо като "полумансарда") от външната страна има обшивка от ламарина поставена също върху дъска .... говоря за всички външни стени + част от вътрешните. Подовете са дюшеме / таван с летва и замазка + пълнеж от сгур. Долните етажи са с тухла действително, но аз си гледам моя ....

    За падането на мазилката ... не съм се занимавал със строителство, но предполагам че доколкото има вероятност да ти падне мазилка от ново монолитно строителство с външна изолация (нали върху мрежа я правеха??), толкова голяма е и вероятността мазилката да падне и при основа от гипскартон или OSB ... Тъй че както споменах вече по-горе мисля си че единствения сериозен проблем са изненадите, които могат да се очакват от българските изпълнители ...

    В никакъв случай не правя някакъв вид реклама, но на мен идеят за подобно изпълнение ми звучи добра, включително и ако сам си си изпълнител, вместо да поръчаш на някого да ти произведе стените ... единствено трябва да имаш достъп до наистина добре изсъхнал дървен материал.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    шапка им свалям на строителството едно време... само дето после кабелите за тока и тръбите за водата е трябвало да се положат отгоре по стените, ама иначе не са мръднали тия къщи. вярно, доста влага в тях, ама няма да ти падне външната мазилка на 2-та година...

    наречете ме "консервативен", но съм категоричен поддръжник на масивното строителство. постройките, останали от време оно са тия, каменните... не че не е имало и хубави дървени постройки, ама масивните са останали... не искам да се притеснявам за влага, вятър, термити, бобри, крадци с триони, дето могат да ми влязат през стената директно в хола
    Съгласен съм не на сто,а на хиляда и сто процента.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)


    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Съгласен съм* не на сто,а на хиляда и сто процента.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ****шапка им свалям на строителството едно време... само дето после кабелите за тока и тръбите за водата е трябвало да се положат отгоре по стените, ама иначе не са мръднали тия къщи. вярно, доста влага в тях, ама няма да ти падне външната мазилка на 2-та година...

    наречете ме "консервативен", но съм категоричен поддръжник на масивното строителство. постройките, останали от време оно са тия, каменните... не че не е имало и хубави дървени постройки, ама масивните са останали... не искам да се притеснявам за влага, вятър, термити, бобри, крадци с триони, дето могат да ми влязат през стената директно в хола*
    Блоковете от Пълзящ куфраж , и до ден днешен не са мръднали .( не съм видял блок от тухла или панел над 9/10 етажа )
    Панелките да те е страх да дупчиш ама и те са корави

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    ще си позволя едно лирично, не чак толкова off-topic разсъждение

    какво са т.нар. "сглобяеми къщи"? продукт на кой тип мислене са?
    дали на "примитивното" българско - "човек като се види с пари и започва да строи, за да остави нещо след себе си", или "модерното" западно - "искам всичко, сега, по много. знам, че утре ще искам друго, но то си е нормално"?

    коли по 200k eur от пластмаса и ламарина 0.1 (със себестойност 20k eur)
    телефони по 500eur (със себестойност 50eur)
    .....

    продукти на консуматорското западно общество, живеещо на кредит, предпочитащо хартиените чинии за еднократна употреба пред китайския порцелан. "днес искам 2-етажна с градинка отзад. след 2 години ще искам 3-етажна с плосък покрив да се пека". нищо по-лесно - драсваш клечката и си ти.

    не знам какво модерно има да се копират бараките на американските първозаселници, защото в случая говорим ТОЧНО за това - бараки. като бараките на лозята на бабите и дядовците. само дето те са си си сковавали сами, а тук ги получаваш с "acme corporation" като в "the roadrunner".

    всичко трябва да е ЛЕСНО, да е ЗАМЕНИМО.... защо? защото така са ти промили мозъка да купуваш ОЩЕ и ОЩЕ !
    е, ние не. ние сме барабар петко с мъжете. чули сме, че било модерно и хубаво - и ние искаме. продаваме апартамента, взимаме заеми, ипотекираме все още некупеното, взимаме на вяра един талашит и после? западнякът след 5 години може да я смени. ти обаче не можеш. обаче си модерен

    не убеждавам никого. знам за влаганите високи технологии, "сандвичите" и т.н.
    не съм радетел на кирпичените тухли (макар, че нещата, които научих за печенето на тухли в китай ме карат да искам къща от ТАКИВА тухли), но моят вътрешен клас ми нашепва "къщата ти е по-добре да е излязла от вулкана, отколкото расла по склоновете му"

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Предстои ми до месец да избера бърз и евтин метод за довършване на постройка тип вила,която в момента е на плоча.Мисля да се ориентирам към сухо строителство - сандвич панели (но не дървени).Като приключа с избора ще мога да споделя актуална информация.Засега само събирам мнения.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #23

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    В Асеновград мисля се произвеждаха такива сандвичи

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #24

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Тези които ме интересуват мисля че не са български- от тях правят хладилни камери и промишлени халета.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #25

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Я виж Шанхай и тогава кажи как виждат нещата китайците, всяко нещо с времето си, то ако мислеха като тебе хората нямаше да има компютри

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #26

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    тия дни бях в Милано не видях една сграда с мазилка, тухли каменни плочи, други плочи и т.н., защо в България се използват мазилки които падат толкова лесно, то ясно че сме калпави ама поне да гледаме какво правят по-умните и да се опитаме да го повторим, знам че сърбите правят така, ама те са по-европейци от нас

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #27

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Тези които ме интересуват мисля че не са български- от тях правят хладилни камери и промишлени халета.
    Новотехпром Стара Загора.Точно за хл.камери.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #28

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Здравейте Деяне, Popeye и всички от тази тема
    След две -три седмици се нанасяме с жена ми в сглобяемата ни къща(едноетажна)-110 м2 +20 м2 тераса с навес 10 м2 + 5 м2 балкон. Използвахме денивелацията на терена и се получи маза 70 м2 с височина 2,20 м(студио,механа ателие-наречете го както искате).По методологията на изчисляване квадратурата на апартаменти - 205 м2 застроена площ- срещу 63,000лв- основи-плоча,довършителни работи(замаска,шпакловка,боядисване, ламинат и гранитогрес),ВиК,Ел +къща с пвц дограма,покрив от битумни керемиди,топлоизолация стиропор и външна мазилка.В тази цена не влиза - парцела и оградата. В средата на септември започнахме основите, в началото на ноември беше монтирана къщата.От фирмата корекно ме посъветваха да не използвам ондулина предлаган от тях,поради многото чупки по покрива, а дограмата им е обикновенна дървена и решихме да е ПВЦ.Естественно и не ги платихме.До края на ноември от друга фирма монтираха ПВЦ дограмата и майстори ми сложиха битумните керемиди.Качество на изпълнение - Мн.добър 5(за къщата) . Ако не бях се предоверил на майсторите (доста свестни хора- нямащи нищо общо с местните идиоти,които ми правиха основите и плочата - ама доста бързаха ), а си бях наел качествен контрол,който да ходи след тях и да изисква пълно изпипване на нещата можеше оценката за качество да скочи на 5,60-5,70(не съм даскал - оценките са за по-лесен ориентир) А инъче цената е 330 лв. с ДДС за м2 влючващ проект,монтаж , къща( с ондулин,обикновенна дървена дограма и врати- добри)Във варианта предложен от фирмата и с евтин вариант на основи - до ключ цената(вкл. ламинат и гранитогрес) може да падне за 100 м2 къща на 43-44,000 лв.
    Фирмата беше избрана от общо 5 - ходих да ги гледам как строят почивни станции в с.Баня ,влизах вътре(в готовите апартаменти,говорих и с почиващите) и чак тогава се реших.
    Минусите са ,че трябва да се строи на един етаж,защото при два етажа ,цената скача с около 15% за първия(поради по-яките панели,които трябва да държат втория етаж) както и това,че който ходи на горния етаж ще се чува на долния(нещо като гредоред)
    Това пък води до по-широка къща с поне 2-3 метра и респективно парцела трябва да има ширина минимум 15-16м,най добре 18-19м (защото от тях изваждате 6м - 2 пъти по 3м отстояние от съседите ,задължително по закон)
    Що се отнася до американците ,скромното ми мнение е (бил съм два пъти там) ,че това са едни чревоугодници и те няма да се прецакат да дават по 400-500 хил.$(а даже и милион-два, по-заможните от тях) за този тип строителство на къщи.
    А за спазването на технологиите от БГ страна, фирмата ,с която работих (абстрахирайки се от сертификатите,които им висят в завода вкл и немския TUV) ме спечели главно с това ,че до строителния бум в БГ т.е. до 2001-2002г. 95% от построените къщи , 150 бр. годишно са били в Испания,Германия,ГърцияШвейцария и др.Но от 2002г дялът на построените в БГ къщи непрекъснато нараства и за 2005г е 35-40%,което много радваше моите строители.И това проверих предварително, изпушвайки 2 цигари в с.Баня с един от строителите,който недоволстваше ,че баш в жегата август(беше Юни) го пращат в Испания.
    Та в общи линии това е.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #29

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    Цитат Първоначално публикувано от NIK62
    * * * *
    * Фирмата беше избрана от общо 5 - ходих да ги гледам как строят почивни станции в с.Баня ,влизах вътре(в готовите апартаменти,говорих и с почиващите) и чак тогава се реших.
    *
    Е добре де, как се казва тая фирма?

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #30

    Re: Сглобяеми къщи(плюсове и минуси)

    @LUDIA,ти да не си мислиш че при 200 и няколко километра в час на вятъра нашите къщи ще издържат.Особено тия в селцата ще ги отнесе като нищо,все пак такива стихии тук няма така че това отпада според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ!
    От DimitarIvanov във форум Черен списък
    Отговори: 62
    Последно: 18-06-14, 18:13
  2. Климатици Chunlan - мнения, плюсове и минуси
    От mazganisot във форум Други марки климатици
    Отговори: 25
    Последно: 06-09-13, 10:19
  3. SAMSUNG LE46C750-плюсове и минуси
    От lili66 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-03-11, 22:51
  4. Помпа за конденза - плюсове и минуси
    От BEAR1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-07, 20:34
  5. Panasonic VS3 - плюсове и минуси?
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-05, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе