Резултати от 1 до 9 от общо 9

Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #1

    Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Гледам тука и се пуля на страницата на българските пощи-не мога и не мога да открия информация, за колко време стига паричния запис, например от Варна до София. Ако някой има опит с тия неща, моля да каже.

    Вторият въпрос е: може ли да ми препоръчате с какво е най-добре да се прати едно сравнително ценно листче хартия(не документ) за страната. Навъдили се всякакви куриерски служби с най-различни видове услуги, та съм в пълно неведение. Навремето съм пускал важни документи с In-Time Curier, но те много удрят пrез джоба като гледам.
    Надеждна ли е услугата на български пощи бързо препоръчано писмо и колко е бързо то?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Гледам тука и се пуля на страницата на българските пощи-не мога и не мога да открия информация, за колко време стига паричния запис, например от Варна до София. Ако някой има опит с тия неща, моля да каже.

    Вторият въпрос е: може ли да ми препоръчате с какво е най-добре да се прати едно сравнително ценно листче хартия(не документ) за страната. Навъдили се всякакви куриерски служби с най-различни видове услуги, та съм в пълно неведение. Навремето съм пускал важни документи с In-Time Curier, но те много удрят пrез джоба като гледам.
    Надеждна ли е услугата на български пощи бързо препоръчано писмо и колко е бързо то?
    Нещо не ти разбрах въпроса. Искаш да се разплатиш с някой анонимно или част от оборота ти не се осчетоводява? Иначе всички български куриерски фирми които имат сайт, а на него са и тарифите им, са достатъчно надеждни. Срока на доставката за 1 и 2-ра зона е до следващия ден и го спазват.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    През миналото лято от фирмата майка ми изпращаха пари за да освободя стока от митницата.
    Запис изпратен около 9 часа съм го получвал в Централна поща варна в 14 часа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #4

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Мерси много. Положението е такова, че някой познат на нашите(аз съм от Варна) в София, трябва да ми вземе билет за Шалке-Левски(реваншът в Гелзенкирхен), парите за който ще получи чрез пощенски запис, а после да го прати обратно за Варна обаче с писмо. Те пък ше ми го пратят за Германия. И всичко трябва да е бързо, сигурно и не много скъпо. Аз съм изгубил представа и си мислех, че пощенския запис се чака 3-4, за писмата също малко се притеснявах, но очевидно не е толкова зле.


  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Мерси много. Положението е такова, че някой познат на нашите(аз съм от Варна) в София, трябва да ми вземе билет за Шалке-Левски(реваншът в Гелзенкирхен), парите за който ще получи чрез пощенски запис, а после да го прати обратно за Варна обаче с писмо. Те пък ше ми го пратят за Германия.* И всичко трябва да е бързо, сигурно и не много скъпо. Аз съм изгубил представа и* си мислех, че пощенския запис се чака 3-4, за писмата също малко се притеснявах, но очевидно не е толкова зле.
    *
    Куриерските фирми Лео, Сити, Еконт, а и други предполагам, ако отидеш в офиса им във Варна, ще ти купят билита или каквото искаш от които искаш град и ще ти го доставят. Естествено срещу малко допълнително заплащане. Аз така съм си купувал части за старата лека кола от София.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Мерси много. Положението е такова, че някой познат на нашите(аз съм от Варна) в София, трябва да ми вземе билет за Шалке-Левски(реваншът в Гелзенкирхен), парите за който ще получи чрез пощенски запис, а после да го прати обратно за Варна обаче с писмо. Те пък ше ми го пратят за Германия. И всичко трябва да е бързо, сигурно и не много скъпо. Аз съм изгубил представа и си мислех, че пощенския запис се чака 3-4, за писмата също малко се притеснявах, но очевидно не е толкова зле.

    Ами да-човек като излезе от от България губи представа за Реалността.Поздрави на Шалке. И да знаят че ги чакаме :knuppel2:!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #7

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Благодаря на всички за отговорите, това с куриерската служба да ми купи и донесе билет нещо не стана, иначе беше супер идея. Не знам защо не искат (пробвах замо чрез city-express ), но нещта вече са задействани чрез познати.

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Поздрави на Шалке. И да знаят че ги чакаме :knuppel2:!


  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Благодаря на всички за отговорите, това с куриерската служба да ми купи и донесе билет нещо не стана, иначе беше супер идея. Не знам защо не искат (пробвах замо чрез city-express ), но нещта вече са задействани чрез познати.
    *
    Гаранция , че изброените фирми няма да направят тази услуга. Работя и със "Спиди" ; "Еконт Охлюв", "Леон Ама"; "Леон Експрес". Всичките са много зле, особено "Леон Експрес " и "Еконт Експрес"

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #9

    Re: Пощенски/телеграфен запис, за колко време стига?

    Аз пък съм доволна от "Спиди". А иначе защо не пробваш да пратиш парите чрез Уестърн Юниън ? Не съм запозната в подробности с услугата,но е достатъчно надеждна за изпращане на пари. По-добре е от пощенския запис. А и важи за цял свят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Софт за запис на Skype/MSN видео в реално време ?
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-10-06, 13:38
  4. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  5. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе