Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Пътува ли някой още с влак?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #16

    Ами с автобус?

    Мдааа... Като гледам, май не сте фенове на БДЖ-то.
    В този ред на мисли ви давам следните два линка с разписания на автобуси:

    1. Централна автогара София.

    2. Междуградски автобуси - разписания.

    _________________________________________________

    Айде и лек път!
    :coolsmiley:

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #17

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Пак искам да повторя - "за всеки ....."
    От Варна за Сливен е много удобен влак (22.25 часа тръгва) - свършваш си работата, пиеш 2 ракии с подходяща
    компания (Сеткомска, разбира се). "Навиваш" си GSM за 1.50 , заспиваш в първа класа, сънуваш.....(каквото дойде)
    Събужда те GSM - Сливен се вижда вече. Прибираш се - жената ти се скарва.....Влизаш в ритъма на деня...
    Автобус има - Варна - Сливен в 15 часа, но е раничко и обикаля цялото Черноморие.Пътува поне 4.5 часа.

    За и от София за Сливен има много удобни автобуси. Не бих ползвал услугите на БДЖ.
    Но за Варна-Сливен съм за БДЖ!

    Е, понякога не е каквото искаш, а каквото има.......

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #18

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Можеби е бик кофти пътя, тъй като няма хубав път от Варна за южна България. През Слънчев бряг е най-хубав пътя, но пък е най-дълъг и много натоварен. Ако има камиони по баирите автобуса няма как да ги изпревари и се получава точно такова дълго пътуване.
    Варна Пловдив през Слънчев бряг, Ахелой ,Каблешково .. Пловдив = 3: 30 мин , на връщане го взех за 3: 40 мин.Можеше и по бързо , но имаше куки и бавно движещи се камиони и коли.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #19

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Варна Пловдив през Слънчев бряг, Ахелой ,Каблешково .. Пловдив = 3: 30 мин , на връщане го взех за 3: 40 мин.Можеше и по бързо , но имаше куки и бавно движещи се камиони и коли.
    Извинявай, ама просто не ти вярвам. НЕ Е възможно. (С автомобил де) С хеликоптер - може

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #20

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Извинявай, ама просто не ти вярвам. НЕ Е възможно. (С автомобил де) С хеликоптер - може
    Правил съм го...става...но с 5.7л/275к.с. огнена птица...и толкова нарушения, че спокойно можеха да ми отнемат книжката до средата на следващия век...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,266
    #21

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Извинявай, ама просто не ти вярвам. НЕ Е възможно. (С автомобил де) С хеликоптер - може
    Присъединявам се - първи април мина отдавна! В школото за стари вицове и подобни изцепки биехме табани !
    @ kris11,това са 380км или над 110км/ч средна скорост :coolsmiley:! Стотици пъти съм го пътувал,защото ми е част от бизнеса. Това лятото ли беше,по време на задръстванията към морето или зимата на заледено?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    @ kris11,
    Направо си си за 10 табана! :knuppel2: Само покрай строежите на Слънчев бряг се влачиш повече от половин час. Минах маршрута от Стара Загора до Варна преди месец.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #23

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Наскоро ми се наложи да ходя до София избрах бдж защото:
    -22.25 тръгвам от Варна 7.00 съм в София
    -16.70лв. ми е спалния вагон с 50% карта за намаление
    -чисто ,комфортно ,събличаш се, лягаш и спиш
    -пътя не се усеща ..защото си го проспал и се събуждаш напълно отпочинал
    -сигурност

    С влак пътя ми излиза 9.30 часа от които съм буден 1час т.е. не си губя времето с пътуването и е в пъти по комфортно от която и да е кола.

    Превоза с кола се изравнява по цена с блака ,ако сте 3-4ма ,но ако ти се наложи да пътуваш сам е леко странно да предпочетеш пътуване за 100лв. !

    Всичко това се отнася за нощните пътувания през деня не знам как е.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #24

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Извинявай, ама просто не ти вярвам. НЕ Е възможно. (С автомобил де) С хеликоптер - може
    Извинявай ама е вярно не беше с хеликоптер, а със самолет номер 155 .*
    Малка количка с малко кончета само 147 . Беше предпоследният петък на м. октомври.Дата не помня , но на връщане бързах за свадба на колегата ми.
    Изпъвал съм я на 215 км/ час и може още но няма пътища.
    Не съм карал въобще икономично.Разхода въобще не ме е притеснявал - служебен е.Времето беше кът.
    По това време нямаше строежи , задръствания край Сл.Бряг. Нямаше и ремонт на пътя.около Сл. бряг.
    В интерес на истината като пристигнeх* в крайнитe точки се чувствах изморен. И то поради липсата на магистрала.
    Горе долу знам и къде седят куките и там съм бил примерен.

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #25

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Е как я опъна на 215???
    То 115 е трудно да вдигнеш по този път. Не ми разправяй басни...
    То за опъването - всеки може да се хвали Пък аз, да знаете, какви каки съм опъвал....
    Ама по- "с мярка" де... :coolsmiley:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #26

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Е как я опъна на 215???
    То 115 е трудно да вдигнеш по този път. Не ми разправяй басни...
    То за опъването - всеки може да се хвали Пък аз, да знаете, какви каки съм опъвал....
    Ама по- "с мярка" де... :coolsmiley:
    Известни ли ти са възможностите на Алфа Ромео155 2,0л TS, със спортно окачване. ?? Aко не са моля те не вземай отношение.

    До 19 или 20.04 няма да имам нет. Ще се минава на БТК :knuppel2: Няма желаещи доставчици за нет в зоната.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #27

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Известни ли ти са възможностите на Алфа Ромео155 2,0л TS, със спортно окачване. ?? Aко не са моля те не вземай отношение.

    До 19 или 20.04 няма да имам нет. Ще се минава на БТК :knuppel2: Няма желаещи доставчици за нет в зоната.
    Не се впрягай де.
    Теб известни ли ти са възможностите на ПЪТЯ Варна-Пловдив и какво може да ти направи на твоето Ромео???
    Очевидно - не. Не го пускай там - ще стане Жулиета.

    //Добавям питане:
    Някой знае ли каква е цената на абонаментна карта (аз обичам БДЖ) и как се издава - за календарна или текуща година?

    Идеята ми е да пътувам в първа класа с 50% намаление.

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #28

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Изравям темата, защото днес ме побъркаха на жп гарата. Дъщеря ми (няма 18 години) си е извадила уверение от училище за пътуване с намаление (ученичка).
    Служителката, издаваща картата е допуснала неволна грешка - написала е за срок на годност " 29.06.2006 - 30.06.2006" и после го е поправила на "29.06.2006 - 30.09.2006". Картата после е ламинирана. Има си снимки, печати.......
    Да, ама - не. Днеска каката на гишето не я признава. Детето се връща и отиваме заедно. Отново - "не знам дали е валидна".
    Ами , казвам, проверете - уверението от училище си е при вас. Неееееееее - то е заключено в чекмеджето на колежката....
    Няма никакви началници, полицайчето само свива рамене и нищо не може да помогне - не му влиза в работата де.....
    Началниците си тръгнали в 16 часа (аз бях там в 17.30). Утре в 6 часа трябва да съм на гарата, за да изясним ситуацията - тогава "колежката" щяла да е на смяна. Влакът , за щастие, тръгва в 7.......
    Ами ако се разболее или закъснее за работа или даже (не дай Боже) умре до утре?? ДГД

    Държавно ли е - майната му - какво ми пука................


    ///Вече е днес - раничко станах, но въпросната служителка издаде нова карта на детето, като не можеше да повярва, че на света има някой, който да не признава поправената карта. Бях се подготвил за скандал, но се размина тихо и кротко. До следващата простотия....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    10
    #29

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Изравям темата, защото днес ме побъркаха на жп гарата. Дъщеря ми (няма 18 години) си е извадила уверение от училище за пътуване с намаление (ученичка).
    Служителката, издаваща картата е допуснала неволна грешка - написала е за срок на годност " 29.06.2006 - 30.06.2006" и после го е поправила на "29.06.2006 - 30.09.2006". Картата после е ламинирана. Има си снимки, печати.......
    Да, ама - не. Днеска каката на гишето не я признава. Детето се връща и отиваме заедно. Отново - "не знам дали е валидна".
    Ами , казвам, проверете - уверението от училище си е при вас. Неееееееее - то е заключено в чекмеджето на колежката....
    Няма никакви началници, полицайчето само свива рамене и нищо не може да помогне - не му влиза в работата де.....
    Началниците си тръгнали в 16 часа (аз бях там в 17.30). Утре в 6 часа трябва да съм на гарата, за да изясним ситуацията - тогава "колежката" щяла да е на смяна. Влакът , за щастие, тръгва в 7.......
    Ами ако се разболее или закъснее за работа или даже (не дай Боже) умре до утре?? ДГД

    Държавно ли е - майната му - какво ми пука................
    Какво да ти кажа , все пак се намираме в България , и БДЖ е още държавно предприятие .....

    Нещо подобно се случи на мен , но не в БДЖ гарата , а на станцията на метрото Константин Величков .. Един стар човек , едвам ходещ с патерици явно имаше някаква болест от рода на парализата едвам се домъква до гишете , воден от младо моче , и тая му вика дайте си картата за инвалидност , викам и извинете Вие добре ли сте , дали този човек според Вас не е инвалид и тя ме гледа и мига на парцали ...

    Абе какво да Ви разправям ... " управниците " и всички скапани бюрократщини !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Айде иаз дасе включа - пътя Варна Бургаз спокойно си го карах с над 160 км/ч, до зоната с завоите - там ме спъваха повече камионите от колкото завоите !
    скоро Ходих до София - мъка , аман от камиони ! аман от тъпи тираджии!!!
    Омегата( служ 136 коня автоматик) без грижи двига 180км/ч , но докато настигнеш малоумен тираджия ,които не иска да ти прави път и не му пука !

    Но пак казват винаги бих избрал автомобил пред Влак !
    3- ма човека ми излиза по-евтино до София от колкото двама с Влак !
    Вярно карам на Газ , но пък времето е по-малко и извън града разхода пада

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неутриното пътува със скорост по-висока от светлината
    От hristoslav2 във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-12, 23:04
  2. Как се пътува с кола в Европа от 1.1.2007?
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:20
  3. Джо БАНАНА, Бъди пътува на запад
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-04-06, 14:43
  4. Някой ако знае
    От Tores във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе