Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57

Пътува ли някой още с влак?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2
    #46

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    И аз не пътувам, но причината не е че са по-бавни - разликата с автобусите не е толкова голяма примерно София - Пловдив с автобус е 1:50 часа, с влак е 2:20, проблема ми са пътниците, липсата на какъвто и да е комфорт, а ако е от старите - адската мръсотия.
    За тези с леките коли, точно преди два дена се забихме в един стълб в Нова Загора на път за Приморско и защо - защото тръгнахме да изпреварваме в непозволена зона и защото една от колите пред нас тръгна да завива също непозволено за да зарежда в OMV. Хубаво че всички сме ОК, през целия път се задминавахме с един Фолксваген Пасат а пича не изпреварваше, а на празните участъци настъпваше педала, докато ние се скъсахме да изпреварваме и въпреки тва се движихме заедно, а свърши ли магистралата до Стара Загора си става страшно - всички бързат и е направо истински екшън оттам до Бургас.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #47

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Преди няколко дни пътувах до Варна и обратно.
    Наистина няма друг, по-приятен вариант. Взех си първа класа отиване и връщане. През нощта е доста хладно, а имаше
    и пълнолуние.....Двама в купето на отиване и също двама на връщане. Разтягаш се и заспиваш.......... Е ако имаше и каки.....
    Очевидно, че се ползват повече спалните и кушет вагони. Студентите си правят кефа във втора класа, но мога
    само да им завиждам..........
    С автобуса си е изпитание , а с влак - не се усеща.




  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #48

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    //това май си е за шеговити страници:

    http://vgindev.hit.bg/bdz.GIF

    удобно маршрутче са спретнали от БДЖ......

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #49

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    В последно време изглежда са пуснали някакви нови вагони. Наскоро пътувах от Г. Оряховица до София. Вагона няма нищо общо със старите вагони. Вътре климатик, тапицирани седалки. Вагонът е разделен на сепарета по 3-5 реда седалки. Няма врати за сепаретата. Коридорът е начупен и се ходи леко на зигзаг. Вътре беше според мен сравнително чисто. И ново. В единия край на вагона - секция за първа класа с по 3 седалки на един ред, останалото 2-ра класа - със по 2+2 седалки на ред. При качване платформата е на нивото на перона и не се налага да се качваш по стъпала. Впечатлен съм. Не знам по кои други маршрути има такива вагони. Този влак беше Варна - София. Въобще, не е добре човек да си живее със впечатленията от преди 2-3-4 години.
    Още нещо. Внимавайте ако ви предлагат билет за отиване и връщане. Цените в двете посоки може да не са едни и същи. Например за пътуване на цена 13 лева за отиване и връщане плащаш примерно 26 лева - 13+13. Да обаче на връщане вземаш не експрес ами бърз влак на който цената е 10 лева. Ами набутваш се със 3 лева щото вече си платил 13 за връщането. Не си спомням точно сумите обаче това е врътката. При билет за отиване и връщане се ползва някаква отстъпка. Питайте на касата.

  6. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #50

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    ТОВА ЗА ЦИГАНИТЕ Е ВЯРНО м.у видин и враца само циганьяк се буташе а новите вагони като само един мангасар пуши и овунява целия вагон - не сме за нови цели вагони още тук уви..

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #51

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    "Адресът, който се опитвате да достъпите, не беше открит!"

    На грешката ли да се чудя.. на изказа ли... иначе отдавна не се учудвам на екшъна из влаковете им. Снощи за сефте от години ми се наложи да пътувам от София до Добрич с вездесъщото "пуф-паф". Първо, че тръгването му от Централна гара закъсня с 20 минути, второ, че за първия час още започнаха опитите на разни подозрителни индивиди /от крадливите/ да се натресат или да забършат нещо, та се наложи да се местя. Отделно, че тоалента може да се каже, че нямаше. Също така за първите 7 часа парното беше до дупка, нямаше никаква вентилация из купетата /някакси се е самодемонтирала/, а отделно, че след Горна Оряховица пък смениха локомотива и от кошмарна жега за по-малко от час, вагоните се превърнаха в хладилни камери. Убедих се, че с право досега пътувах само с автобуси, въпреки, че откакто си ползвам студентското намаление за влака, са ми 3 пъти по-скъпи. Изкуших се вместо 30 лв за 8 часа с автобус да дам 10 лв за 10 часа с влак, но подозирам, че няма да повторя, дори и да е в спален или през деня.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #52

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Избягвам,предпочитам автобус.Чисто,топло,бързо и без бутаница.Всичко това при влака липсва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #53

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Варна Пловдив през Слънчев бряг, Ахелой ,Каблешково .. Пловдив = 3: 30 мин , на връщане го взех за 3: 40 мин.Можеше и по бързо , но имаше куки и бавно движещи се камиони и коли.
    Теоретично е възможно, но ако се тръгне малко след полунощ, когато пътят си е почти твой.

    А на въпроса по темата - след 9-те жертви във влака София-Кардам, БДЖ доста пътници ще загуби. И като си помисля колко пъти съм пътувал преди в спалните вагони на този влак.
    И не си спомням преди (преди 10-тина години) да е имало кушет вгони, май само спални и пътнически. И тези врати винаги са ги заключвали - заради спокойствието на алкохолизираният шафнер, а не за "безопасност" на пътниците.

    И все пак с влак статистически си е много по-безопасно да се пътува. Последната голяма катастрофа - отпреди 15-тина години на гара Казичене. 8 жертви. А по пътищата 8 жертви ги даваме за 2 дни. По времето на абитюрентските балове - и за по кратко.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #54

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    От 6 месеца се возя на влакове в страната на тревата и мога да кажа че ако БДЖ се организира като тези тука ще си бръмкам с влак нон стоп из България, нема трафик нема нищо, почти винаги има гара на центъра на града и от там е лесно другото е разписанието...представете си съобщение 'влака ще закъснее с 2 минути моля за извинение' .....така се прави...за билетите...фанат ли те без лошо ти се пише.....всички студенти/ученици цъкат безплатно....как го правят не знам

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #55

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    От 6 месеца се возя на влакове в страната на тревата....
    Коя трева?
    Ако е за пушене - Холандия? Ако е на зелената трева - значи Ирландия?

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #56

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    От 1991 не съм се качвал а дотогава ми се налагаше често. След като спря да ми се налага си обещах , че никога повече няма да се кача в мизерните ни във всяко едно отношение железници.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #57

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Страната на пафкаторите, как може да има съмнение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Неутриното пътува със скорост по-висока от светлината
    От hristoslav2 във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-12, 23:04
  2. Как се пътува с кола в Европа от 1.1.2007?
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:20
  3. Джо БАНАНА, Бъди пътува на запад
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-04-06, 14:43
  4. Някой ако знае
    От Tores във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе