Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Пътува ли някой още с влак?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #1

    Пътува ли някой още с влак?

    Ако има има още такива хора - това ще им бъде от полза.
    (Може би...)

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Не, благодаря.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    За съжеление сега с влаове пътуват предимно студенти и пенсионери. Толкова бавен станспорт за такава малка държава неможе да се ползва за пътуване по работа. Който не разполага със собствен транспорт и трябва да пътува използва автобус, тъй като с него ше пристигне доста по бързо от колкото с влак.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    julian, точно това "по-бързо" ме ужасява и затова, когато се наложи да отида до софето се качвам вечерта в спалното, и сутринта се събуждам там. а не да ми побелява косата на всеки завой, на 50см от урвата, със 120км/ч, с шофьор, който може да е дръпнал 2 стотачки преди тръгване!

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Garu
    Ако има има още такива хора - това ще им бъде от полза.
    (Може би...)
    Разписанието е готино, не пътувам но често се интересувам от разписанието им.* :Super:

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #6

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    и на мен с влак ми е по-удобно...особено през нощта, спиш си цяла нощ... :Super:

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Влака го ползвам само ако няма друга алтернатива
    @FearME - от 11 г съм зад волана , досега до София съм си карал и вечер и денем и да ти кажа предпочитам да пЪтувам нощем ( по-бързо карам и по лесно вземам завоите - стига да няма насреща някой смел ентусиаст без фарове - @Pаt, Kаyso ,WSD & Ludia ще обяснят по-добре за това. На връщане от Троян , вечерта ги изпреварва жигула с мангали без фарове - карали са поне със 130 км/ч )
    Да Ви кажа нервя се като си губя времето в път . Имаше периоди в който правих Варна- София за под 4 часа ( 3,4ч, с натоварено до горе Rеnault Kangoo, или Варна -Видин 6,30ч, с моята вярна Opel Omega )
    С WSD като ходихме на сбирката в Елена - двете коли тръгнахме 17,40 от Варна - 20.20ч бяхме в Трухчевата къща - а това ми се стори бавно , макар че през целия път ни мля ужасен дъжд - виждах само габаритите на WSD , който не падна под 130км!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    предпочитам да патувам нощем ( по-бързо карам и по лесно вземам завоите )
    И не на последно място - шосетата са по-малко натоварени късно вечер (и нощем). В това отношение и аз съм ЗА вечерните и нощните пътувания. Друг е въпросът, че ако човек не е добре отпочинал, шофирането в такива леко екстремни условия (напрягане на зрението, самото напрежение и т.н.) не е за предпочитане.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #9

    Алоо, темата...

    :knuppel2: Банда, темата нещо взе да отлита...
    Бях дал само линк към разписанието на влаковете...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #10

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Аз бих се жертвал ама да бяха по-добри условията...ама а де... :knuppel2:

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Влаковете са окупирани от цигани, които, естествено, пътуват без билет за сметка и на гърба на държавата. Това е национално превозно средство на циганите в България. Много рядко ми се налага да пътувам с влак, но освен че е мръсно, риска да бъдеш ограбен от джепчийки е 50 на 50%. Другите половинки на джепчийките носят по една торба ножове, брадви и тесли като минавайки от купе на купе се оглежда за цветни и черни метали, както и за заспали пътници, за да може да информира джепчийките. Абе затворен кръг на производство. Крадат, возят се безплатно и държавата ги дотира. След един маршрут София-Варна и/или обратно в купетата липстават почти всички пепелници (метални, но напоследък се усетиха и ги правят пластмасови), пердета, скари за багажа, седалките са оповръщани и/или заляти с ракия и тук таме нарязани с нож, просто ей-така, за да се подпишат, че тук са пътували цигани. Тоалетните ги прескачам, там като мине циганин и WC-то е неизползваемо за дълъг период от време.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    50
    #12

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    И не на последно място - шосетата са по-малко натоварени късно вечер (и нощем). В това отношение и аз съм ЗА вечерните и нощните пътувания. Друг е въпросът, че ако човек не е добре отпочинал, шофирането в такива леко екстремни условия (напрягане на зрението, самото напрежение и т.н.) не е за предпочитане.
    Лошото е че вечер тръгват и онези тежкотоварни камиони , които пъплят с 50-60 км/ч и обикновено почти нямат стопове.

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Много полезно сайтче.
    Аз също избягвам да пътувам с влак от много години. Оказа се обаче, че дяволът (влакът)
    не е толкова черен.
    С автобус от Варна до Сливен се пътува около 4.5 часа (пътувал съм и над 5 през зимата).
    С влак - 3.5 часа.
    Вземаш си първа класа и дори тогава цената е с 2 лева под тази на автобуса.
    Няма цигани в първа класа. Поне не видях такива.
    Пред переспективата да останеш на хотел, пътуването в 22.30 си е отлична възможност.
    Имаш време да подремнеш във влака, после да поспиш и сутринта да си свеж на работа.
    Съвсем различна е картинката от София до Сливен. Там вече трудно ще се навия да
    пътувам с влак.
    Та май наистина за всеки влак си има пътници...

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Ами ти хубаво даваш пример във варна Сливен ама то по едно време дяже нямаше такъв вкла. Беше с прекачване. А иначе незнам защо е пътувал толкова дълго този автобус. Можеби е бик кофти пътя, тъй като няма хубав път от Варна за южна България. През Слънчев бряг е най-хубав пътя, но пък е най-дълъг и много натоварен. Ако има камиони по баирите автобуса няма как да ги изпревари и се получава точно такова дълго пътуване. През айтоски проход пътя е гаден. През дюлино също е кофти. А след последната зима и ришкия проход е в плачевно състояние. С джип се минава трудно. Въобще 60-те лева за винетка(май е минетка) незнам къде отиват.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    julian, дюлино?!
    последно минах оттам преди 2 или 3 години, и пътят на ширина стигаше само за колело. там само за пешеходец става.
    не знам, ако са го оправили - не съм чувал. но този проход е отписан от моя списък на проходите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неутриното пътува със скорост по-висока от светлината
    От hristoslav2 във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-12, 23:04
  2. Как се пътува с кола в Европа от 1.1.2007?
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:20
  3. Джо БАНАНА, Бъди пътува на запад
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-04-06, 14:43
  4. Някой ако знае
    От Tores във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе