Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

Пътува ли някой още с влак?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    10
    #31

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Айде иаз дасе включа - пътя Варна Бургаз спокойно си го карах с над 160 км/ч, до зоната с завоите - там ме спъваха повече камионите от колкото завоите !
    скоро Ходих до София - мъка , аман от камиони ! аман от тъпи тираджии!!!
    Омегата( служ 136 коня автоматик) без грижи двига 180км/ч , но докато настигнеш малоумен тираджия ,които не иска да ти прави път и не му пука !

    Но пак казват винаги бих избрал автомобил пред Влак !
    3- ма човека ми излиза по-евтино до София от колкото двама с Влак !
    Вярно карам на Газ , но пък времето е по-малко и извън града разхода пада
    Ако тираджията почне на всеки да прави път , няма да стигне никога там накадето е тръгнал !
    Погледни и от тази страна на нещата

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #32

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Имаше периоди в който правих Варна- София за под 4 часа ( 3,4ч, с натоварено до горе Rеnault Kangoo
    Е де, е де ...

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #33

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Още по темата:
    Не разбрах как стана 50% намалението
    http://vgindev.hit.bg/bdj.jpg
    А иначе това за велосипедите е добро попадение

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Пътуването до Софив не е чак толкова голямам мъка. Има камиони но не чак толкова. Виж ако пътувам от софия до Бургас пред деня ще ти се е** м****та от камиони. Уш ги отклняват ама нъцки. Около 5 часа е мъка. Движеш с максимум 80-90km/h. Пътищата ни вече немогат да поемат увеличения трафик. Докато построят магистралите София-Бургас и София Варна ще се окаже че две платна са недостатъчни и ще трябва магистрала с три платна. Абе българска работа.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #35

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Ако влаковете станат "японски" - няма и да помисли човек за друг превоз. Преди София-Бургас с "Чайка" бе 4 часа и 40 мин.
    Пътуване с автомобил е оправдано при пренос на товари и/или повече хора. Аз предпочитам да си свърша някаква работа по пътя, а не да въртя геврека. Пътуване до София или Варна от Сливен и обратно си е един работен ден. Защо да го губя.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #36

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Миналата седмица пътувах с влак за пръв път от години по трасето София - Благоевград. Впечатленията - мръсно, половината прозорци не се отварят, другата половина не се затварят, изчезнали са перденцата, тоалетната е кошмарна и няма вода, за пътуване с продължителност 2 часа закъсняхме с час и 15 минути... надявам се повече да не ми се налага такова изживяване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #37

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Аз пътувам всеки ден, тук е нещо като метро, но междуградско. Влакове ползват мноого голям процент от хората, защото си жп транспорта остава един от най-бързите начини за придвижване на кратки разстояния. Признавам, не прочетох цялата тема. Иначе в Бг - сигурно е, че е доста по-различно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    интересен факт от БДЖ - колкото и да е пълен влака с пътници ( ако ще и да висят от прозорците ) композицията пак е на загуба ! ! !

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #39

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Аз си пътувам с експреса по направление София-Варна-София. Май някъде към 7.30 часа ми е пътуването. Има си вагон-ресторант, климатик /само в онези сините вагони/, а най важното е че може да ставаш да се разкарваш насам натам из влака и да пушиш разбира се. Докато с автобус е по бързо, но на 1 седалка 6 часа се схващаш.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #40

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Още по темата:
    Не разбрах как стана 50% намалението
    http://vgindev.hit.bg/bdj.jpg
    А иначе това за велосипедите е добро попадение
    Намалението става по няколко начина.По точно с различни видове карти, които важат една година от датата на издаване. Има няколко вида според нуждите и социалното положение, включително и за задгранични пътувания. Плаща се 30 лева (сега може и повече да е, за ученици студенти и пенсионери е по евтина и има друго име) за да ви се издаде карта Класик. Един вид предплащаш някаква сума. Не съм сигурен само дали ползваш намаление при двупосочните билети или не. Това е което знам по въпроса, ако има промени от как ме няма, моля поправяйте.

    P.S. Wise по гарите висят едни табла на които е обяснено подробно коя карта какво намаление и какви маршрути включва, колко струва и изискваните документи.
    P.S.2 А в нета виси ей това:-)) ->> http://bdz.creato.biz/bg/tickets1a

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #41

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Uvajaemi g - n Gindev,

    Pozvolete da Vi informiram, che kolegite ot Direkciq "Pytnicheski prevozi"
    izvyrshiha proverka po opisaniq ot Vas sluchai. Proverkata ustanovi, che
    slujitelkata, koqto e izdala jelezopytna karta na Vashata dyshterq e
    dopusnala greshka, za koeto syotvetno i e obyrnato vnimanie.
    Proverkata syshto ustanovi, che na 21.07.2006 g., dyshterq VI si e izdala
    nova jelezopytna karta, koeto predpolagam oznachava, che vyprosyt veche e
    razreshen.

    "Bylgarski dyrjavni jeleznici" EAD se izvinqvat na Vas i Vashata dyshterq
    za prichinenoto neudobstvo!

    Jelaq Vi uspeshna i slyncheva sedmica!

    S uvajenie,
    Christina Beleva
    Rykovoditel otdel "Vryzki s obshtestvenostta"
    "Bylgarski dyrjavni jeleznici" EAD






    vgindev@etabg.com
    <vgindev@etabg.co
    m> To
    , <bdz@bdz.bg>
    21.07.2006 19:02 cc

    Subject
    Please respond to &#243;&#247;&#229;&#237;&#232;&#247;&#229;&#241;&#234;&#224; &#234;&#224;&#240;&#242;&#224;
    vgindev@etabg.com
    <vgindev@etabg.co
    m>


    Е това вече е друго нещо - това е второто писмо с извинения и с факти, доказващи, че са проверили случая.
    В първото имаше само любезности. Но това за два дни си е постижение. Има някакъв проблем с кирилицата, но
    моето го бяха разчели правилно. Ще си купя карта за БДЖ с 50% намаление!!
    Знам, че ако имам проблем ще ми отговорят!!





  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #42

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Ако влаковете станат "японски" - няма и да помисли човек за друг превоз. Преди София-Бургас с "Чайка" бе 4 часа и 40 мин.
    Пътуване с автомобил е оправдано при пренос на товари и/или повече хора. Аз предпочитам да си свърша някаква работа по пътя, а не да въртя геврека. Пътуване до София или Варна от Сливен и обратно си е един работен ден. Защо да го губя.
    Какво ме направи бе човек. Шумен Варна или обратното го правя за 30-35 мин.Варна Пловдив или обратното есента за 4:30 мин-4;40 мин.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #43

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Айде иаз дасе включа - пътя Варна Бургаз спокойно си го карах с над 160 км/ч, до зоната с завоите - там ме спъваха повече камионите от колкото завоите !
    скоро Ходих до София - мъка , аман от камиони ! аман от тъпи тираджии!!!
    без грижи двига 180км/ч , но докато настигнеш малоумен тираджия ,които не иска да ти прави път и не му пука !

    Колко литра. е , че нещо не ми св вързват кончетата освен ,ако не клони към 2,5л бензинка. Самолета е само 144 к.с при 2 л мотор ,но с "резервни свещи на цилиндър" и все не успявам да вдигна повече от 225 км/ч , че някой се пречка.

    Иначе за последно през март 2005 г пътувах с влак до Пловдив и после с бус до Пампорово. Вечерта се наспах и към 10;30 бях вече на Снежанка със ските.
    автобуса от отбивката за Пампорово д- бензиностанцията до т.н. автогара го направи за повече от 40-50 мин а разстоянието е 5 км. Спри - 1м напред и пак спри.

  17. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #44

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    без да съм чел останалите постове, накрато и набързо - НЕ не се возя на влак от както автобусите тръгнаха.
    бих го използвал за транспотно средство, към някоя екзотична дестинация( посока ли беше думата ), до която няма автобус.

    п.п. обаче от извесно време яхам една тойота, тъй че и на бусите им минава времето

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    33
    #45

    Re: Пътува ли някой още с влак?

    От край време предпочитам комфорта и удобствата на леките коли, но в последно време изпитвам страх от пътуването по пътищата на България, а именно - нагледах се достатъчно (на живо и в пресата) на нелепи инциденти и смърти, причинени от високите скорости, близки до мен хора също пострадаха трагично без да са виновни, от ентусиасти решили да преминат даден маршрут с првишена скорост. За това реших и в последно време пътувам предимно с влак. Макар и мръсно и неугледно поне е по-безопасно.

    P.S. От доста време наблюдвам постовете ви, изводът ми е че тук има доста голяма прослойка от интелигентни хора и някак детински и неприсъщи ми се виждат хвалбите за шофирене със "130км/ч в дъжд" или с над "200 км/ч" ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неутриното пътува със скорост по-висока от светлината
    От hristoslav2 във форум Коментирай новина
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-12, 23:04
  2. Как се пътува с кола в Европа от 1.1.2007?
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:20
  3. Джо БАНАНА, Бъди пътува на запад
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-04-06, 14:43
  4. Някой ако знае
    От Tores във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-05, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе