Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

да сложа ли газова уредба на колата ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #31

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Мишка пратих ти снимките на МР! то на мейла ; preebi4@yahoo.com
    Ако си с моноинжекция слагай смело газ. Досега все съм бил газифициран, но от 2005 г не съм все пълни инжекции.
    Гледай снимки 0720 и 0721 . На 0720 долу се вижда пластмасовият канал където вървят кабелите на инжекциите .Самите инжекции са под този канал. До дроселовата клапа е дюзата за първоначално запалване /.

    Вече има газови инжекциони по 1200лв - Бг сглобка в Пловдив с италиански части. Руските преди 3 месеца бяха по 1300-1400лв тип "Громико"
    Техно не искаш ли дръпка със самолета ? :knuppel2: ПОвече от 225 км/ч не съм вдигал

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #32

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Я го напиши тоя номер на двигател (предполагам, че не е някаква тайна). Има сума програми за диагностика. И аз имах някъде такава и ако не съм я утрепал....
    Шом е 1,4 и пълна инжекция - значи е мотор АЕХ - МPI с комп. на Магнет Марели.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #33

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Крис - сега не мога да гоня Алфа 155 коня , на каквото и да съм !
    моите 115 ( половината вече куци ) няма да ми помогнат много срещу твоята!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #34

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Крис - сега не мога да гоня Алфа 155 коня , на каквото и да съм !
    За съжаление е само 145 коня . ама без катализатора трябва да има още 3 отгоре. Модела е 155.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #35

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Още един палец за газовата, наистина няма да може да изпреварваш поршетата ала ще се спестят пари. Мирише на газ само когато се зарежда и е малко тегава ситуацията през зимата, но си струва. Караме с такава уредба от 10 години и всичко друго се изпочупи по колата, а уредбата не е мръднала.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #36

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??



    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    ... За съжаление е само 145 коня ...
    Само?! Ако са ти малко - ела да те пусна малко на Трабанта ми да усетиш разликата...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #37

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Крис абсолютно двигателя е същия на общата снимка. Всичко е същото - хидравликата, тръби, маркучи ..... За вида под филтъра не мога да ти кажа защото не съм махал капака а отстрани нищо не се вижда. Даже на същото място са написани километрите на ангренажния ремък

    май трябваше и аз да снимам двигателя

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #38

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    От няколко месеца карам на газ и съм много доволен. Колата е Кадет'87 1.8. Бутилката е 31 л с нея изминавам почти 300км градско(около 11л/100км) и почти 500 извънградско(6.5-6.8/100) при каране предимно със 110км/ч. Повече от 140км/ч не съм пробвал защото колата става нестабилна. Усеща се съвсем лека миризма под капака, предимно при палене. В купето не мирише изобщо. Мога да ти препоръчам майстора(слагач ), ако живееш близо до Стара Загора.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #39

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Aми тогава Мишка нямаш никакъв избор . Само газов инжекцион е решението.
    Миналата година бях вземал проспекти от панаира за тези газови инжекциони Бг сглобка, но ми се губят нещо.Ако ги намеря ще ти дам телефони.
    Недей рискува с обикновенна газова уредба за 500 лв заради пластмасовите колектори. С газов инжекцион няма да имаш спад на мощността , някои хора с такива казват, че даже колата повече върви.

    Оф топик - , ако на загряла кола ти мърдат оборотите на ПХ смени си бензиновият филтър - 15 лв е до задна дясна гума под пода е с 4 шпилки е хванат и е в 1 пластмасова кутия. Пръскай шпилките 1-2 часа преди процедурата със спрей за развиване -има различни марки. Иначе рискуваш да останеш без някоя шпилка.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #40

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Абе за сега съм се отказал да слагам газова че както гледам газта се вдига а бензина не ( поне тука е така де ). Може да е с няколко стотинки но не е в това въпроса. Това за газовия инжекцион ще го проуча да видя как стоят нещата ама така както чувам си е доста парички.

    А за оборотите си прав - наистина играят отвреме на време ( понякога с доста голяма амплитуда ) и си мислех че е от бензина. Един колега има Венто с газова и един ден като пали на безнин не държи обороти. Отиде на майстор и ония му казал че се натрупвали грешки от газовата и махнал плюсовата клема на АБ както е на контакт, изчакал 10 мин и после няма проблем. Та мислих да не е от това нещо да ми играят оборотите. За горивен филтър не се бях сещал да проверя ( особено пък до задното дясно колело )

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #41

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    До: obshtinska_mishka

    Гледам много хора си дават мнението (както в повечето теми без да са компетентни )
    Общинска мишка, имам същия сеат като твоя(цвета на бронята е същия като на колата, за разлика от по стария вариант със черна броня)
    Колата ти е пълна инжекция и ще трябва задължително да си сложиш газов инжекцион като цената му в Бургас е 1750 лв. Не се връзвай на майстори дето ще ти кажат че ще пригодят и обикновенно газово за тебе, да в най добрия случай ще стане но има наистина много голям риск да ти гръмне газовото така че този вариант дори и не трябва да се споменава.

    Другото което трябва да се спомене че ако не правиш повече от 30 000-40 000 км годишно няма абсолютно никакъв смисъл от газово. Все пак тази кола няма да я караш до 2020 г.

    ПС: Айде със здраве и със интересните/смешни идей от темата

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #42

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Честно казано не разбирам каква е тази параноя около газовите инжекциони - явно трябва да върви бизнеса, затова се тръби наляво и надясно как, видиш ли, на автомобил с пълен инжекцион не може да се сложи обикновена газова уредба. Мой съсед има Опел Омега 2.0 пълна инжекция и си бръмчи с обикновен инжекцион повече от 50к километра. Друг съсед има Астра GSI също на газ, не се е оплаквал. Виждал съм и Fiat Bravo HGT (2000 cc, 5 цилиндъра) с обикновена газова. Айде стига с драмите - давате 100 лв отгоре за нужните електронни компоненти и един предпазен клапан и си живеете спокойно.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #43

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    газов инжекцион се слага на коли които колекторните им тръби са пласмасови ,на другите може да се сложи но то е по желани е на човека . И при тази цена на бензина ,трябва да съм луд да карам на бензин, независимо колко километра ще изминавам, дали ще са 10 или 15 хил ,аз съм на метан така чееее

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #44

    Re: да сложа ли газова уредба на колата ??

    Цитат Първоначално публикувано от astra
    газов инжекцион се слага на коли които колекторните им тръби са пласмасови ,на другите може да се сложи но то е по желани е на човека .
    Aми именно това го казвах няколко пъти и му посочих типа на мотора. Слага се о н Алфа 155 защото има 4 гумени преходни втулки от интейка към главата и , ако има кихане на газ тези гуми се пукат и почва едно главоболие и мъки . Там хубавот , е , че можеш да си ги бандажиращ със самовулканизиращ се "Bishop " W963. 969, 962 като първият е най-евтин.
    Да ама на пластмасови смукателни колектори като кихне и се цепят колекторите и оставаш на пътя. Газовият инжекцион за тях не е прищявка а предпоставка за надеждност и сигурност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с газовата уредба на колата
    От svilen angelov във форум Автомобили
    Отговори: 16
    Последно: 25-02-13, 17:20
  2. Отговори: 2
    Последно: 25-07-11, 11:34
  3. газова уредба
    От yo ko във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 28-03-11, 10:02
  4. Газова уредба
    От pavelkv във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-09, 17:24
  5. Газова уредба Томасето
    От stekyman във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-09, 21:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе