Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

BTK пак изтрепаха рибата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    BTK пак изтрепаха рибата

    Ето сметката ми за телефон от миналия месец

    днес я платих щастлив и доволен
    Пояснения за последния телефон в списъка - ако се чудите как съм успял да наговоря за 1 секунда 1.06 лв, ще ви светна- ми не съм чак толкоз бърз - баща ми звънна и затвори на мобилния, за да го набера аз, ама явно нашите телефонни централи са по-бързи и от скоростта на светлината.
    Аз обичам БТК, а ти?

  2.  
     
  3. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #2

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    впечатляващо .... то бива осиране, ама лев и шест ст'инки за една секунда е ебаси тарифата. не знам как е отчитането на разговорите в бтк, но подобна тарифа трябвва да има някакво обяснение и ако то не е разумно - съд. монополисти са, но трябва да се научат, че не може да се еб@#$т с нас.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    за това може да ги осъдиш - още повече след като си го платил !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Мисля, че такова дело се води маловажно и няма да се разгледа. Доколкото знам има минимална стойност, която трябва да е превишена, за да може да се заведе дело.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #5

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Разбира се че може 1 сек да е 1.06.
    Никой ли не се сети за простото правило до определини секунди (времетраене на разговора) да се отчитат като цяла минута например ( 60 сек. )
    Всички телекомуникационни компании имат такива тарифи.
    Най нормалното за Мтел е 1 сек за 15 сек се взима до първите 15 сек от разговора на най-тънките тарифи, на предплатените и другите е по-дебело.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    И на мен това ми хрумна - възможно най-високото тарифиране - ама нали после отчитането ставало на всяка секунда? Кой ще ме убеди, че 1 секунда от БТК към М-Тел е 6 ст.?

    Според мен работата ще опира до съд след систематично надписване на сметките.
    Може да им отправиш забележка в присъствието на адвокат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    То е ясно, че според

    ОБЩИ УСЛОВИЯ
    НА ДОГОВОРА МЕЖДУ “БЪЛГАРСКА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОННА КОМПАНИЯ” АД И
    АБОНАТИТЕ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ ЧРЕЗ ОБЩЕСТВЕНАТА
    ДАЛЕКОСЪОБЩИТЕЛНА ФИКСИРАНА МРЕЖА НА ДРУЖЕСТВОТО

    Раздел VІІ
    ЗАПЛАЩАНЕ НА УСЛУГИТЕ

    26.4. За селищни и междуселищни разговори от Икономичен план и План за ограничено
    ползване не се заплаща първоначална цена и се тарифират съгласно принципа –
    разговори до 60 секунди като пълни 60 секунди, а след това на секунда.
    Факта е обаче, че тази 1 секунда не е от говорене, а само от набиране. И преди съм го забелязвал когато набера да си търся GSM-a къде съм го заврял сред книгите на бюрото, ама на служебния телефон не идва разпечатка.
    Друг е въпроса че няма как да го докажа, освен чрез повторен експеримент пред свидетели и евентуално нотариус, ама малко ме съмнява че ще си играе някой за 1 лв.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Има решение Блеки - няма телефон - няма проблем ... много хора се възползваха

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    @Black Adder , стационарния телефон от който е направено повикването аналогов ли е или цифров?

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Друг е въпроса че няма как да го докажа, освен чрез повторен експеримент пред свидетели и евентуално нотариус, ама малко ме съмнява че ще си играе някой за 1 лв.
    1 лв. при теб, 1 лв. при мен, 1 лв. при хиляди абонати в стотици клипвания всеки ден! Според мен си плачат за предаване по телевизията най-малко.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #11

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    1 лв. при теб, 1 лв. при мен, 1 лв. при хиляди абонати в стотици клипвания всеки ден! Според мен си плачат за предаване по телевизията най-малко.
    По телевизията казваш... А да знаеш голяма телевизия, в която БТК да не е стабилен рекламодател?! Имам приятелка в една телевизия и когато Глобул пуснаха b-connect-и с "безплатни" разговори я помолих да направи репортаж. Тя спомена нещо от рода на това, че от рекламния отдел категорично са забранили и дума да се обелва по въпроса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    @Black Adder , стационарния телефон от който е направено повикването аналогов ли е или цифров?
    Цифров е, нали по-горе обясних, че по аналогия със GSM-a и т.нар "еврейски СМС" - кликни ми да ти звънна, се е получила сумата от 1.06 лв )
    Ама вече е предупреден бащата, че при Мтел и Globul може да вървят, но при BTK - нема прошка )

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #13

    ...

    Във Връзка с това ето и малко от мен:

    Говоря от името на една фирма, с която позлвах интернет заедно.
    Ето част от подадената жалба:

    Ползвахме услугите за предоставяне на интернет от БТК, като сключихме договор за 1 година и избрахме бизнес тарифен план „2 МB”, който ни покриваше нашите нужди. След 8 месеца, нуждите за ползване на Интернет отпаднаха и нямахме повече нужда от този услуга. Поради факта, че имаме сключен договор за 1 година и дължим още 4 месечни такси (4х120 лв.) и оглед да намалим сумата, която дължим, преминахме за на друг план, с цел да заплатим по-малко пари за оставащия срок на договора (план Темпо - 6месеца х 36 лв.). След 20 юни никой не е ползвал интернет услугите, предоставени от БТК, няма никакви компютърни конфигурации, свързани с устройството – модемът, предоставен ни от БТК. Това може да бъде доказано лесно и безпроблемно от логовете, които се пазят при тях. Въпреки всичко това и фактът, че няма НИТО ЕДИН включен компютър към модема ни е начислена сметка от приблизително 600 лв., въпреки че никой не е ползвал услугата.

    Не получихме информация и никои не ни предупреди, че модемът трябва да бъде изключено, която е най-вероятната причина за получената сметка.

    Е, как ще коментирате това, аз направо онемях като го видях...
    И забележете, телефонната сметка идва с месец закъснение, т.е. към сегашния момент се очаква и сметкта за месец август.
    Т.е. ще има 2х600 лв...

    Подадохме жалба, но не не знам дали ще има ефект и какво трябва да се процедира от тука нататък...

  17. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #14

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    С БТК трябва да се действа твърдо, няма друг начин. В момента компанията е силно централизирана, така че възможностите да се реагира на какъвто и да е проблем по обикновения начин е силно ограничени.
    Трябва тормоз... аз така си реших един проблем, който имах преди няколко месеца. Всъщност от БТК ми казаха, че не могат да ми решат проблема и ми предложиха просто да ми прекратят договора

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #15

    Re: BTK пак изтрепаха рибата

    Лелее 1.06 ст. само за една с'тинка егати

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техномаркет изби рибата - иска 1200 лв за Microsoft Surface
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-12, 19:45
  2. IBM избиха рибата
    От Smurfa във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 10-12-07, 22:26
  3. Data.BG Утепа рибата :))
    От Zetle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 10-03-05, 15:21
  4. Microsoft убиха рибата...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 24
    Последно: 21-09-03, 13:50
  5. Отговори: 1
    Последно: 06-12-01, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе