Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #16

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Да Bucho, словенците, особено на шенгенската граница с Австрия малко се попрестарават с нас. Особено като те видят с по-старичка кола - нещо им ставаш подозрителен, едва си скриват презрението. Сърбите се държат по-приятелски, даже показват че знаят някой и друг израз на български.

    Hihimor, в Сърбия на влизане ако имате по-големичка сума пари, както и скъпи вещи като лаптопи, видеокамери - даже да не ви питат за тях - вие попитайте дали трябва да ги декларирате. Преди вписваха модела на камерата на последната страница в паспорта. Това лято направо ми махнаха с ръка да се изнасям след като питах за лаптопа и камерата, но все пак си питайте. Пък и май това им прави по-добро впечатление.

    Още нещо - убеден съм че след като ви видят 4-ма в относително малка и не нова кола, особено в Словения - ще станат подозрителни. Пригответе си документ за доказване целта на пътуването - обучение, бизнес-среща, туризъм, каквото и да е, за колко време е престоя, крайна цел. Също и по колко пари има всеки. Примерно над 1000 евро на калпак си е съвсем добре.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    @Bucho
    Това е мое наблюдение и то няколкократно повтарящо се . ( сестра ми ,познати и който и дае - на когото съм казал да не мианва през Сърбия, не са ме слушали и после ми реват ! )
    Със словенци досега съм нямал проблеми, с румънци също.
    Това че прекалявам с изказванията си го знам , но изказванията ми се дължат на опита ми и на това което съм видял с очите си ! Ето затова избухвам - който не му харесва това което съм видял ми казва че прекалявам . Съгласи се че не е приятно.

    Не забравяй че ние дадохме небе за да ги усмирят малко, то тяхното поголовно избиване на останалите народи- никъде го няма !
    А за отношението на нащите към тях - от къде си мислиш че е почнало
    Като им даваха бензин по време на ембаргото , бяхте "комшу" , а сега І мани ги тия Българи !
    Долна раса са Сърбите - ако някой мине леко- да се благодари на който се сети от всевишните!
    Австрийците също не са за подценяване - макар че те гонят по устав

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #18

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    най-после се добрах до компютъра и видях, че са насъбрали доста мнения...

    Благодаря на отзовалите се! (не отиваме нищо да купуваме, просто трябва да закараме близък с много багаж, от общо 4-ма 2-ма са шофьори опитни, аз пък съм забравил да карам, ама това е съвсем друга история, както казва програмиста Привалов; 3 сме заедно, 1 е отделно...)

    започвам леко да се притеснявам и започвам да си мисля за самолет...

    след груби ориентировъчни изчисления достигнах до извода, че разходите за пътуване с кола - бензин, храна, спане, такси - на 3 човека с 2 преспивания натам и и на 2 човека с 2 преспивания обратно в Бг са почти толкова (е, може би със 200 евро по-малко), колкото цената на самолетни билети за 3-ма натам и за 2-ма обратно в Бг, напр. с редовен полет на Луфтханза....но може и доста да греша, де...

    за съжаление, low-cost авиокомпаниите точно за този период не предлагат нищо - правих какви ли не опити за връзки и прекачвания на различни летища с различни компании - примерно с една до Будапеща, а от там с друга до Франкфурт, не става и не става...(или трябва да се виси 24 часа в Будапеща)

    ще опитам и с чартъри, ама и там не е сигурно.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #19

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    ако си по морето може да пробваш чартър, но не забравяй., че можеш да носиш макс. 20кг.

    с кола илиза около 80 евро в едната посока, най евтиния самолет - двупосочен с фиксирани дати - е над 240 еврака. с автобус ще ти излезе 140-160 евро двупосочно. автобус е по-добре от 4 души в една кола си мисля аз...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #20

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    с кола илиза около 80 евро в едната посока, най евтиния самолет - двупосочен с фиксирани дати - е над 240 еврака. с автобус ще ти излезе 140-160 евро двупосочно. автобус е по-добре от 4 души в една кола си мисля аз...
    около 80 евро? - че то само за бензина за 1700 км до Карлсруе е доста повече

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #21

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    ...на човек

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #22

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Ако искате да разгледате това-онова, да ви бъде забавно: с кола. Нали и на връщане ще бъдете с човек по малко и с по малко багаж - ще бъде по добре. А аз лично след 11-9-2001 пътувам само с кола

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #23

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?


    @roumen68 хахаха не ставай смешен, дори и след 11 септ. шанса да умреш в самолет е много по-малък от този в кола, а хубавото на самолените катастофи е, че умираш, а не оставаш инвалид

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #24

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    ...на човек
    е, така може би може, аз бях предвидил почти двойно повече...

    ...и никъде няма багажници за покрива....

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Ако искате да разгледате това-онова, да ви бъде забавно: с кола. Нали и на връщане ще бъдете с човек по малко и с по малко багаж - ще бъде по добре.
    ...точно така...въобще везните се наклоняват ту в една, ту в друга посока...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Приготви си по няколко картона ( 4-5 ) малборо червен етикет - мамка им митничарска, искат си го и толкова

    вземи си и по-голяма карта за телефона - и ги запиши тия гадове как муфтят мамка им , пък после нека говорят че в БГ искат пари само!
    От журналистите ще изкараш толкова че ще си избиеш парите .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #26

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Цитат Първоначално публикувано от dark

    @roumen68 хахаха не ставай смешен, дори и след 11 септ. шанса да умреш в самолет е много по-малък от този в кола, а хубавото на самолените катастофи е, че умираш, а не оставаш инвалид
    Хубав черен хумор, @dark
    Така съм свикнал сам да си шофирам и вече да не си доверявам целостта на задника си на когото и да било, че даже и във влака се дразня от маниера на шофиране на машиниста

    А да се доверя на екип пилоти? В с. Кривина до София през януари 1984-та, в подхода за кацане катастрофира наш Ту-134 именно поради разногласия и напрежение между двамата пилоти, така да се каже - несходство в характерите. Та значи във въздуха завися освен от всички стотици други фактори - и от сработването между пилотите и настроението им. И как да реагирам на петимата палестинци в салона, които си проверяват остриетата на резачките за картон и все нещо мърморят за Аллах?

    Сега сериозно: масово се тиражира, че въздушният транспорт е най-безопасен. За което голяма заслуга имали авиокомпаниите. Гледах едно предаване по Discovery, което беше специално на тази тема и доказваше че това не е така. Авиокомпаните вземали само част от фактите, които са в тяхна полза и общата статистиката се получавала благоприятна.

    Та ако ще ми се случва нещо докато пътувам - предпочитам или аз да съм си виновен, или поне контрола да е в мои ръце, пък даже и при минимален шанс да избегна кофти ситуацията.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #27

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    абе мноу офтопик стана, ама не си прав годишно в целия свят едвали умират повече хора от самолетни катастрофи отколкото умират само в .бг от автомобилни катастрофи...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #28

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Офтопик
    Прав си за ужаса при нас, но при реда, дисциплината, маркировката, идеалните пътища в Европа - малко трудничко има предпоставки за ПТП. А нали тук говорим за пътуване до Германия, която пък е върха може би в цял свят по гореизброените условия. Та там евентуално можеш да загазиш единствено ако си караш със 180 по аутобана, на приятелката ти и доскучае, разкопчае ти ципа и почне ритмични движения с глава нагоре-надолу в скута ти

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #29

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    да тук (в .де) стават п-рядко катастрофи, ама пък какви. скоростите са над 200 на аутобана и после е трудно да познаеш модела на автомобилите участници... а това за дисциплината и нам си какво .. пълни глупости, много често ми се е случвало да ме натискат на утобана разни ниско прелитащи самолети въпреки ограниченията.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #30

    Re: Кой е най-безпроблемния маршрут за кола до Карлсруе?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    да тук (в .де) стават п-рядко катастрофи, ама пък какви. скоростите са над 200 на аутобана и после е трудно да познаеш модела на автомобилите участници... а това за дисциплината и нам си какво .. пълни глупости, много често ми се е случвало да ме натискат на утобана разни ниско прелитащи самолети въпреки ограниченията.
    Аха, сигурно гастарбайтерите с "D" регистрация и анадолски мустаци...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Запис на mp3 за кола?
    От mitkok във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-10, 08:05
  2. Каква кола?
    От pavelkv във форум Автомобили
    Отговори: 29
    Последно: 10-06-09, 00:31
  3. Препоръчайте GPS за кола?
    От centrino във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 12
    Последно: 04-06-08, 22:36
  4. cd mp3 за кола
    От qni във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-06, 11:34
  5. MP3 плейър за кола
    От stoianp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 08-06-03, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе