Резултати от 1 до 9 от общо 9

Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #1

    Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Хора вчера във вашият квартал спирал ли е тока !?
    При мен в Надежда спира прибл. 8-11 ч. Говорих с колега в друг квартал, той каза че и при него е имало спиране за около 1ч на няколко пъти. Притеснява ме повече факта, че това никой не го казва в новините.

    Достигат до мен слухове, че става въпрос за износ към ....... (айде да не пиша къде, вие ще се сетите), въпреки недостига на ел. енергия който имаме... И това не е проблем от бурята, който и каквото да разправя.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #2

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Достигналите до теб слухове може и да са верни, ама аз дочух от един техник, че мокро куче се е заврело в един трафопост и от там верижна реакция та чак няколко квартала... Аз съм от Обеля, ама се наложи да ходя до центъра и ток нямаше в цала Обели, Свобода и Хадеждите до 3-та и 4-та част включително (това се видя докато минах по Ломското)...
    А сега кажи на кои слух ще повярваш...
    Според мен е авария, защото на прибиране (22.30ч.) в Надежда се разминах с авариината джипка на енергото, а в Обеля едва се разминахме с втора авариика покраи една дупка... Ако е износ на ел.енергия, от какъв зор ще се плаща на авариини групи, вместо да си седят и да си гледат брояча дето им цъка стотинките от износа...

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Вчера може и да е имало авария, но със сигурност има и някаква друга далавера относно Енерго-то. При нас в Дружба тока спира редовно, почти винаги по едно и също време, обикновено спира в периода 00:05-00:10 часа вечер. Като звъня по телефона обикновено не се вдига. Веднъж успях да се свържа, и диспечерката каза, че "Колегите превключват". Какво превключват, защо превключват и колко месеца още ще превключват не пожела да ми обясни. Положението е такова от около половин година, като има и моменти на затишие, т.е. има и периоди от по една седмица, когато всичко е наред.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Аз бях на гости в Обеля, когато спря тока.
    Мислех, че става въпрос за авария на местно ниво, тъй като пет-десет минути преди спирането се разрази кратка буря (едновременно със сняг и градушка - не бях виждал досега такова чудо), а самия ток спря секунди след като изтряска една доста силна гръмотевица.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Покрай Нова година ме скъсаха от токови удари.Да им се невиди и мрежата,за какво взеха електроразпределителните дружества като не влагат една стотинка.Всеки спира ток,вода,телефон,кабелна и интернет когато му скимне.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #6

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    ..... Да им се невиди и мрежата,за какво взеха електроразпределителните дружества като не влагат една стотинка.Всеки спира ток,вода,телефон,кабелна и интернет когато му скимне.
    Още една болна тема... Няколко се нагушат с пари, а всички патиме от некомпетентно потбраните фирми... Те самите фирми може да са много добри, ама ако има хлабавини в договорите дето са подписали, що да не ги използват...

    Преди година и аз живеех в Дружба. Тогава тока го гасеха от 10-10.30ч. до към 12ч. Около нова година в Обеля го гасеха поне 3-пъти на седмица, пак около обяд...
    Напълно е възможно да си прават каквото си искат, ама някой от скандалите дето ги заформя Бареков може да е и за ел.разпределението... Нищо чудно контролните органи и тези дето продават/изнасят ток да си делят паричките...
    Може да отворим тема: "Кога и колко често ви спира тока". Да направим статистика и да видим какво ще излезе...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #7

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    В "Красно село" от месеци по 2-3 пъти в седмицата най-редовно си спира

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Брей какъв голям проблем има в цяла България В# София спирал тока Ами много маймуни на клона, малко трафопостове, много ново строителство, Естествено че ще има претоварване на мрежата .

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re: Нерегламентирано Спиране на Тока в София!

    Айде осмисли написаното дотук, и тогава се изказвай така. Или се опитваш да ме убедиш, че всеки ден в 00:00 часа всички си пускат електроуредите вкъщи и става претоварване? Или че ако има претоварване диспечерката няма да ми го каже, а ще прехвърли вината на колегите си?

    P.S. В момента пак няма ток в половината квартал.
    P.P.S. За 4-ти път днес.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 13:59
  2. Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва
    От SBG във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 23-12-10, 22:19
  3. Проблем с PC след спиране на тока
    От maximus_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-09, 18:11
  4. Инверторни климатици и честото спиране на тока
    От Slade във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 15-11-07, 09:07
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-04-07, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе