Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

От къде да си купя калориферна печка за колата, и каква ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    От къде да си купя калориферна печка за колата, и каква ?

    Та въпроса ми, мисля е достатъчно ясен Става въпрос за аналог на калориферните печки за домашна употреба, но няколко пъти по-малка, на 12V, предназначена да се включва в кола( най-често на запалката). Миналата година имаше подобни в Практикер, Варна, ама вече ги няма, нямало и да ги има, пък голям студ се очертава тая зима

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    не е ли твърде голяма консумацията на една печка за нормалната инсталация, която достига до запалката???

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #3

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #4

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    от MetalMilitia: много лошо, някой ми беше пуснал един готин линк на руски, за проблеми на отоплението на азлк, и тъкмо си намерих преводач, понеже съм руски-неграмотен, а то линка вече го няма та който го беше дал, ако нему е проблем да го метне пак, че до понеделник history-то на работа я там, я го няма......

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Не бях аз, но го намерих в history при мен
    http://slv2.chat.ru/Moskvich/m_kuzov1.htm


  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #6

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Мда-аа-а. Постът ми с линка някъде е изчезнал....Тоя форум май се търкаля на машина, подобна на твоя москвич? Пиши какво си направил.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    не е ли твърде голяма консумацията на една печка за нормалната инсталация, която достига до запалката???
    10-12 А .Печките са по 120-150 Вата. По едно време ги имаше в "Конрад" --около 2000.-калориферче на 12В.на загасен двигател акумулатора пада за отрицателно време.
    Тези АЗЛК не ги ли забраниха вече ?? като не екологични??

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #8

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Колега, 'земи си печка от ЗАЗ и няма да ти пада акумулатора гаранция. Само малко горивото пада - почти като с климатроник...по литър на час

    Обаче как грее само...не е истина

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #9

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    тая ЗАЗ-ката печка на ремъка ли се връзва

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #10

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Не, автономна е - черпи си гориво от резервоара, има си собствена свещ за изгаряне на горивото...
    http://www.zaz.ru/modules.php?name=Pages&go=page&pid=33

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #11

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    По-добре си прегледай оригиналната отоплителна инсталация на колата, термостата, колко бързо двигателя ти влиза в температурен режим...ако си ползвал добавки при теч в охладителната система, те обикновенно съсипват отоплителния радиатор наслоявайки се по тръбите му отвътре и действат като термичен изолатор....Заедно със задължителните запалени фарове, стерео, отоплителни вентилатори и един допълнителен калорифер на 12в ще ти изиграе лош номер някъде на пътя....ще затормозиш алтернатора до границата му...
    През ум не ми е минавало за съществуването на калорифер за кола, но като прочетох темата бих си купил. И двете ми коли са нови, едната тази година излезе от гаранция, с климатик са(на едната е климатроник) и нямам проблеми нито с топлото, нито със студеното. Проблема ми е зимата сутрин когато целите стъкла са сковани в лед отвътре и отвън, трябва да запаля, да изпуша две цигари на студа докато работят на място за да вдигнат работна температура(турбо-дизелови са и загряват по-бавно) и тогава да пусна парното за да ми размрази стъклата. Другия вариант е стъргане или парцали с препарати. Ако пусна парното преди да са загрели до работна температура времето за загряване се увеличава прекалено съществено.

    П.С. За тези които биха се зачудили защо толкова много време загряват, ще добавя, че поради това, че маслото смазва и охлажда турбината(в почти всички съвременни мотори), а то се охлажда в серпентина от течноста в блока на двигателя, се получава като страничен ефект, че когато се стартира студен двигател, той загрява не само себе си, а и маслото(4,5л).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #12

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Намерих си печка, в Практикер, 19лв, нищо че точно там ми казаха предо месец, че нямало да получават, защото били спрели производство...
    Коментари за ефективността по-късно в рубриката,
    а @backinblack - на печката пише че е точно за стъкла

    150W, има и студено и топло, произведена в Австрия, без гаранция към Кауфланд....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    Днес видях или в "Практикер" или в "Бриколаж" във Варна -около 15 часа, ама не си спомням точно къде .Беше около 15 лв. с накрайник за запалката

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #14

    Re: От къде да си купя калориферна пачка за колата, и каква ?

    уф, и аз къв Кауфланд съм писал...в Практикер я намерих
    поправих се

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #15

    Re: От къде да си купя калориферна печка за колата, и каква ?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Намерих си печка, в Практикер, 19лв, нищо че точно там ми казаха предо месец, че нямало да получават, защото били спрели производство...
    Коментари за ефективността по-късно в рубриката,
    а @backinblack - на печката пише че е точно за стъкла

    150W, има и студено и топло, произведена в Австрия, без гаранция към Кауфланд....
    Ще очаквам "рубриката", че с тези 150W съм малко скептичен, то сешоарите са по-мощни, ама скоро като идвам към София ще рискувам едни 20лв., и без това още не съм влизал в Практикер

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква видеокамера да купя?
    От kinu във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 07-01-12, 13:30
  2. каква микровълнова да си купя?
    От mpn68 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 12
    Последно: 25-02-09, 21:36
  3. Каква камера да си купя от САЩ?
    От kafelnikov във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-07, 11:23
  4. Каква макра е тази микровълнова печка?
    От Julian във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-06, 14:39
  5. Каква записвачка да си купя?
    От Crusader във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 22-09-03, 07:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе