Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    триумих се дали да го пусна това в Дъра-Бъра, дали в Коментирай Новината или в Шеговитите страници, но реших че сериозен проблем като разисквания от zdrave.bg би бил добър повод и да научим нещо, и да обменим опит:
    Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Любопитни алтернативни методи, популярни сред привържениците на нестандартните решения.
    7 декември 2006, здраве.bg

    За много от хората животът без компютър наистина е немислим. РС-то е и работен инструмент, и средство за общуване, и начин за прекарване на свободното време. Благодарение на своите мултимедийни свойства компютрите вече в много случаи изпълняват ролята на телевизор, радио, видеоплеър, фотостудио.
    Но и най-надеждната техногенна защита не е в състояние да ни предпази от вредното въздействие на електромагнитното излъчване, което всеки един от нас получава при работата си с компютъра.
    Според специалистите, той може да стане причина не само за повишена преумора и нарушение на зрението, но и да увеличи риска от такива заболявания като рак, безплодие, алергии.
    Стандартните мерки за защита се предлагат в същите магазини, откъдето си купувате и самия компютър.
    Някои хора обаче са привърженици на алтернативните мерки. Според техните разбирания всяко електромагнитно поле има биоенергетична природа. Съответно неговото отрицателно въздействие може да се неутрализира чрез корекция на аурата на заобикалящото пространство. Ето няколко начини за такава корекция, които можете да направите сами:

    1. Вземете парче червена глина и направете от нея 3 топки с диаметър 3-5 см. Едната топка поставете между клавиатурата и монитора, а другите две на перваза, за да бъдат огряти от слънчевите лъчи. След 1 седмица сменете топката до вашия компютър с една от топкати до прозореца. За да възстановява защитните свойства всяка топка трябва да се “презарежда” на слънце в продължение на 2 седмици.

    2. Вземете малко парче колофон с диаметър около 2 см и го поставете до компютъра. Сменяйте го веднъж месечно.

    3. В близост до компютъра може да се постави аквариум с нечетен брой рибки. Сред обитателите на аквариума задължително трябва да има златни рибки.

    4. Поставете в близост до компютъра саксия с растение. Прието е да се смята, че до компютъра е добре да има кактуси, но бегонията ще допринесе повече, твърдят разбиращите.

    5. Поставете до задната стена на компютъра четиристенна пирамида, която можете да си направите сами. Изрежете от картон 4 триъгълника с дължината на основата 10 см и дължина на страните 24 см. залепете ги с тиксо или лепило без да използвате игли и кламери.

    6. Преди да седнете пред компютъра, на метър разстояние от него произнесете с висок глас “синдакт”. Така ще поставите енергетична защита на електромагнитното излъчване.

    7. След приключване на работата с компютъра излезте от помещението, поставете ръце си като за молитва, силно ги стиснете и произнесете “ликси” и вашето състояние ще се подобри.

    Нашият съвет е, дори да приемате тези алтернативи за реално действащи, да не пренебрегвате и това, което “стандартната промишленост” предлага.(а)
    Аз лично ще пробвам някой от методите Примерно аквариум така или иначе имам, само че трудно се контролират нечетните жители, ту гупата роди малки, ту хелерицата, за охлювите да не говорим.
    Ще ми се някой да предложе метод с лечебна алкохолна напитка

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #2

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено
    А-ха, като не се седи по нощите пред компютъра например.

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    ...
    Аз лично ще пробвам някой от методите Примерно аквариум така или иначе имам, само че трудно се контролират нечетните жители, ту гупата роди малки, ту хелерицата, за охлювите да не говорим.
    ...
    Махни мъжките и нямаш грижи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    3. В близост до компютъра може да се постави аквариум с нечетен брой рибки. Сред обитателите на аквариума задължително трябва да има златни рибки.

    Ахаа... и една златна акула трябва да има.
    Че може по някое време да поискаш оная ти работа да стига до земята...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    .

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #5

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Дааа, аз си харесах това:
    7. След приключване на работата с компютъра излезте от помещението, поставете ръце си като за молитва, силно ги стиснете и произнесете “ликси” и вашето състояние ще се подобри.
    Изключвам "компа", лягам си до Ивчо и му казвам LICKsi

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Тия двамата [тя и той] големи мръсници ви казвам ...
    Ама Силве, така ти на него LICKsi е само до половината.
    Ефект ще има, ако след малко той пък ти каже BLOWsi.
    И най-накрая двамата в един глас казвате PUSHsi [3 пъти] и си заспивате ...
    А ... и да се окъпете след упражнението де. Не е задължително, но е препоръчително.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #7

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Е това е мъжката солидарност!
    Ма разбира се, че ще има и BLOWsi, ама трябваше ли да издаваш тайната?!?
    Сега никой няма да иска да опита другите методи...

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Аз практикувам метода описан от skynet.
    Препоръчвам ви го горещо. Има един недостатък, води до пристрастяване и покачване на килограми.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #9

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Аз практикувам метода описан от skynet.
    Препоръчвам ви го горещо. Има един недостатък, води до пристрастяване и покачване на килограми.
    Въъййй... и никакво LICKsi?!? Горката ти жена!
    Баси! Това ли е семейния живот?!?

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    Сега никой няма да иска да опита другите методи...
    Еееее, дай боже всекиму половинка, която толкова хубаво казва BLOWsi, че после чак да не ми се казва PUSHsi. Колкото и да ти е хубав гласа обаче, съмнявам се, че Ivo ще се откаже после от "другите методи".
    PUSHsi-то си е PUSHsi, всякакви други "магически фрази" са просто за подобряване на интонационната среда.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #11

    Re: Вредното въздействие на компютъра може 

    Malone, имах предвид методите с аквариуми, глинени топки, саксии и други такива... а ти виж за какво си мислиш...

    А иначе програмата е пълна - и LICKsi, и BLOWsi, и PUSHsi... но най-вече на задна


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #12

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Да добавя още нещо нетрадиционно - на предишна моя работа слагаха кестени около монитора и върху компютъра! Бяха го чели някъде!? Който иска и това може да пробва - достъпно е в момента за всеки! Аз ползвам за сега!

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    А иначе програмата е пълна - и LICKsi, и BLOWsi, и PUSHsi... но най-вече на задна
    тц, тЦ, ТЦ ... модератори няма ли тука бре ...


    Източник: ДоЦкера.ком


  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #14

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    Сериозен разговор сте извъртели тука.
    Определено вредата от компютъра нищо не прави в тая тема. Не знам дали някой ще върти глинени топки, но определено има опасност някой самотен и тъжен младеж да извърти едно CHICKsi(или каквато е там терминологията) в духа на тоз диалог.
    Бива ли такива работи?
    Не пускайте децата си в тоз форум!
    Че има какво да научат....

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: Вредното въздействие на компютъра може да бъде ограничено

    "В духа на този диалог", това дето ще го извърти младежа се казва KNIFEsi.
    Силвето е виновна, тя започна. Аз съм невинен.


    .:: EDIT ::.
    За KNIFEsi-то, сяда си върху лявата ръка, стои така 10 минути докато му изтръпне и после казва KNIFEsi, ама понеже ръката му е изтръпнала и е лявата, все едно някой друг му казва KNIFEsi.

    Ако е левак сяда върху дясната естествено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Seagate Technology може да бъде закупена от конкурент
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 6
    Последно: 25-11-10, 19:41
  2. Може ли хладилник да бъде поставен без крачета?
    От irenaiva във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 30-08-10, 11:02
  3. Най-добрата бира в света не може да бъде купена
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 23-08-05, 16:41
  4. Къде може да ми бъде направен оптичен кабел?
    От breiii във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-05-04, 02:51
  5. Колко дълъг може да бъде кабелът на мишката?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-03, 22:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе