Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Как ще коментирате това?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #16

    Re: Как ще коментирате това?

    Мога само да констатирам, че ние не сме братята американци.
    Но отговорът на въпросът ти, pimpirlit, е сигурно да.
    Сигурно има американци, които празнуват 4-ти юли извън щатите, че и в Англия дори.
    Не виждам какъв проблем да им е, освен че в Лондон Макдоналдса може да им е далече.
    И какво от това? Спрете се бе, хора. Не говорим за народен обичай да се празнува в Турция, Англия или където и да е, говорим за:
    1. Разнообразие
    2. Оползотворяване и комбиниране на свободното време
    3. Реален интерес към събитията(а не голи лозунги и демонстрации), които имат повече от една страна.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #17

    Re: Как ще коментирате това?

    Абе пак ме подмамихте с поредната тема, викам си - ехаа, далавера, ша са почива на 3-ти март явно, щом прават екскурзии до страната от която честваме освобождение баш на тая дата, кога погледнах календара - то си било събота, никва далавера, кво им пречи на туркофилите да ходят и 2-ри феруари и на 8 март там - не знам

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Re: Как ще коментирате това?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    И какъв е проблема?
    Който не иска, просто не отива.
    За пръв път чувам, че на 3-ти март всички българи са в България.
    Иначе това, че всички знаете 3-ти Март не означава, че няма богат списък дати, на които "не бива" да сме в Турция.
    Съвременната и монархическата Турция не са едно и също нещо. А даже и да са, струва ми се, че сте позабравили факта, че възприетата от Бг. дата на Освобождението всъщност е резултат на преговори и договор от султана и турската страна.
    Така че за този, който не мисли в чалми и ятагани, посещението в Турция даже и на тази дата може да е полезно, да научи и види много, да не кажа дори, че може да е родолюбиво и патриотично.
    2018 година не стъпвайте в Гърция, щото тогава се навършват 1000 години, откак ни е завоювала. Няма да им правим кефа на гърчулята, пък!
    Мисля, че такива предубеждения са леко... смешновати. Да ме прощавате.
    Да признавам,че сгреших.Сгреших като не повярвах на хората имащи по-дълъг опит в комуникацията с теб.Виждах у теб човек отстояващ своята различна гледна точка.Оказа се,че спориш просто от любов към спора.Не знаех,че имам предубеждения към Турция и турците.
    Представи си моята гледна точка е точно обратната.И именно заради това,че подобна реклама може и да се изтълкува като провокативна,я окачествих като простащина.
    Дали са тайна за автора на рекламката турскофобските настроения у нас? Е толкова ли е трудно да се предвидят възможните реакции към такава реклама или това е търсена реакция.Тъй ли нямаше малко тактичност в преценката на изразните средства.
    А ти от какъв зор предположи разсъждения от рода чалми и ятагани?
    И аз ти говоря от позицията на човек преживял немалко поради перодично раздухвания в публичното пространство шовинизъм.Докато ти ми философстваш на едро.




  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #19

    Re: Как ще коментирате това?

    Бадр,
    Сгреших като не повярвах на хората имащи по-дълъг опит в комуникацията с теб.Виждах у теб човек отстояващ своята различна гледна точка.
    Благодаря за предупреждението, че във форума може да има интриганти. Всъщност аз даже имам известна визия относно това.
    Общо взето прегледах около 5 пъти поста си. Не разбрах къде точно може да си се открил в него - сам казваш, че съм писал "на едро". Сам се буташ между шамарите. Явно на предпен план излизат някакви комплекси. Пострадал си от шовинизъм? Какъв точно си по произход?
    И какво точно си пострадал, та нямам право да изкажа гледната си точка?

    За съжаление моята гледна точка не е "различна". Моята гледна точка е смислена сред няколко откровено пропагандни и на расова и етническа основа. В твойта като гледам има тояги и бой, съжалявам, че не съм я харесал.
    1. Първо намерих сайта(който Иво не публикува) на въпросната фирма и "аджендата" на мероприятието.
    Освен чисто туристическата стойност на пътуването посещението включва и български паметници и светини в Цариград, плюс места, обвързани с историята на руско - турската война и Санстефанският мирен договор, че и възможност за свободен избор за посещение на други обекти след това. Считам ,че за нормалният българин е много по - смислено да се запознае с тези документи и факти за освобождението си(дори и на датата на Освобождението, а защо не точно на нея), отколкото разбираш ли, да пребива турци с тояга на Трети март и да лала за патриотизъм по форумите без покритие и познание.
    2. Предложението си е чисто пазарно и всеки може сам да си избере дали или да не; няма задължителна стойност, така че не виждам проблема който иска, да не се възползва от него.
    3. Бадр, не схванах всъщност твоята "гъвкава" гледна точка. Простаци, тояги, провокации. Значи според теб това да се ходи на 3-ти Март в Турция е просташко? А какво ще кажеш за предложението ми 2018 г. да затворим границата си с Гърция? Мама им и Българоубийци
    4. Действията за опорочаването на рекламата всъщност са глупави. Замислете се върху това. Усещате ли го?
    Целта на всяко маркетингово предложение, на всяка реклама, е то да остане в съзнанието на потребителите.
    Ако искате, издебнете служителите на фирмата и ги пребийте за това им хрумване. С тояги.
    Всяка фирма е свободна да борави с тези инструменти. Измислила е такова предложение, най - вероятно за да бие на очи. Вие какво правите?
    Разнасяте го. С идеята да го опорочите и обезсмислите, което освен че е глупава идея, всъщност със всеки пост в тая тема става все по - непостижимо като цел.

    Badr, приятелю. Не знам с кой и как комуникираш за мен. Но всъщност трудно ще намериш в този форум човек, чиито корени са по - близки до Освобождението и до опонентите на Турция. Което не ми пречи да не съм заслепен от люта телевизионна и вестникарска омраза. Твоето мнение за мен от трети лица си го задръж в пазвата. Но каот пишете по деликатни теми, барем мислете бре хора. С тази тема:
    - няма минимален шанс да постигнете целта си, даже вървите срещу нея
    - разпалвате ненужна етническа омраза за една загубена кауза. Послушайте Fearme, който е много прав. Дънки? Не само. Мебели, строителни материали, коли, нафта, и,,, и! Как ще го спрете тоя процес?
    - създавате излишно политикантско напрежение във форума. Кой какъв бил. Работа нямате ли си?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re: Как ще коментирате това?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Послушайте Fearme, който даже не знае колко е прав.


    ей ама как случайно съм нацелил истината, без даже да знам колко съм прав!


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #21

    Re: Как ще коментирате това?

    Не че е случайно, но се концентрираш върху дънки и дъвки.
    А за мен това отдавна не формира основният оборот между двете държави.
    Не исках да те обидя, поправям се, може би малко съм се сгорещил в писането накрая.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re: Как ще коментирате това?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Бадр,Благодаря за предупреждението, че във форума може да има интриганти. Всъщност аз даже имам известна визия относно това.
    Общо взето прегледах около 5 пъти поста си. Не разбрах къде точно може да си се открил в него - сам казваш, че съм писал "на едро". Сам се буташ между шамарите. Явно на предпен план излизат някакви комплекси. Пострадал си от шовинизъм? Какъв точно си по произход?
    И какво точно си пострадал, та нямам право да изкажа гледната си точка?

    За съжаление моята гледна точка не е "различна". Моята гледна точка е смислена сред няколко откровено пропагандни и на расова и етническа основа. В твойта като гледам има тояги и бой, съжалявам, че не съм я харесал.
    1. Първо намерих сайта(който Иво не публикува) на въпросната фирма и "аджендата" на мероприятието.
    Освен чисто туристическата стойност на пътуването посещението включва и български паметници и светини в Цариград, плюс места, обвързани с историята на руско - турската война и Санстефанският мирен договор, че и възможност за свободен избор за посещение на други обекти след това. Считам ,че за нормалният българин е много по - смислено да се запознае с тези документи и факти за освобождението си(дори и на датата на Освобождението, а защо не точно на нея), отколкото разбираш ли, да пребива турци с тояга на Трети март и да лала за патриотизъм по форумите без покритие и познание.
    2. Предложението си е чисто пазарно и всеки може сам да си избере дали или да не; няма задължителна стойност, така че не виждам проблема който иска, да не се възползва от него.
    3. Бадр, не схванах всъщност твоята "гъвкава" гледна точка. Простаци, тояги, провокации. Значи според теб това да се ходи на 3-ти Март в Турция е просташко? А какво ще кажеш за предложението ми 2018 г. да затворим границата си с Гърция? Мама им и Българоубийци
    4. Действията за опорочаването на рекламата всъщност са глупави. Замислете се върху това. Усещате ли го?
    Целта на всяко маркетингово предложение, на всяка реклама, е то да остане в съзнанието на потребителите.
    Ако искате, издебнете служителите на фирмата и ги пребийте за това им хрумване. С тояги.
    Всяка фирма е свободна да борави с тези инструменти. Измислила е такова предложение, най - вероятно за да бие на очи. Вие какво правите?
    Разнасяте го. С идеята да го опорочите и обезсмислите, което освен че е глупава идея, всъщност със всеки пост в тая тема става все по - непостижимо като цел.

    Badr, приятелю. Не знам с кой и как комуникираш за мен. Но всъщност трудно ще намериш в този форум човек, чиито корени са по - близки до Освобождението и до опонентите на Турция. Което не ми пречи да не съм заслепен от люта телевизионна и вестникарска омраза. Твоето мнение за мен от трети лица си го задръж в пазвата. Но каот пишете по деликатни теми, барем мислете бре хора. С тази тема:
    - няма минимален шанс да постигнете целта си, даже вървите срещу нея
    - разпалвате ненужна етническа омраза за една загубена кауза. Послушайте Fearme, който е много прав. Дънки? Не само. Мебели, строителни материали, коли, нафта, и,,, и! Как ще го спрете тоя процес?
    - създавате излишно политикантско напрежение във форума. Кой какъв бил. Работа нямате ли си?
    Да ще се бутам пак между шамарите.Но ще почна отзад напред.
    По произход съм българин.По религиозна принадлежност съм мюсулманин.И съм последния,ама най-последния измежду последните който би разпалвал етническа омраза между хора изповядващи Исляма.Няма по луда история от тая.
    Именно защото не само в форуми съм защитавал и защитавам турците съм се сблъсквал с най-крайните форми на шовинизъм.Смея да твърдя че не е въпрос на комплекси.Но щом искаш смятай ме за комплексар.
    По неподходящ човек нямаше как да улучиш.А Fearme знам,че е прав и да ти кажа сигурен съм че той много се е смял над твоя пост.Ей затова е сложил две хилещи се човечета.Съвсем не е защото ти си се разгорещил.
    За деликатността на темата представи си знам.Именно деликатността е трябвало да води писачите на тази реклама.В един така дълъг и труден процес на нормализиране на отношенията м/у различните етноси у нас деликатността е просто задължителна.И от двете страни.
    Благодаря че ме открехна за съществуването на сайт."Хич" не съм се досетил.
    За твоята гледна точка имах предвид различна от тази на мнозинството в форума по различни въпроси и начина по който се аргументира.Част от тези аргументи като изложените в тази тема http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg224541 разпознавам и като свои.И не съм гледал на теб като на черна овца.


  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #23

    Re: Как ще коментирате това?

    Ами тогава, извини ме, Badr, но грешката е изцяло твоя!
    1. Аз никъде не визирах теб в първият си пост, говорех по принцип. Ти се откри, незнайно къде в първия ми пост.
    2. Постът ти
    Поредния шедьовър на простотията.Такива се лекуват само с тояга.
    в този му вид следва да се възприема като коментар по темата!
    А не като коментар по поста на Jigsaw - каквото може би си имал предвид.
    За това пък ако всъщност си коментирал рекламата, тогава положението е съвсем просто. Не съм съгласен с теб.
    Не виждам нагла пропаганда. Освен ако някой не иска да я види, такава няма за мен.
    Не ти виждам проблема като цяло. Според мен всъщност противоречиш на тезата си за толерантността във втория случай.
    Не твърдя да е съзнателно.
    Не виждам аз какво общо имам и какво точно ти преча...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    33
    #24

    Да не погубваме...

    Да не погубваме...

    Всяка обида и дума завистлива
    като нож в сърцето се забива...
    Доста подли, а понякога и зли-
    ние сякаш не искаме да сме добри.
    Бавно, неумолимо и без следа
    като че ли изчезва добротата от света.
    Вечно забързани и напред устремени,
    към високи върхове полетели-
    забравяме за истинската същност на нещата,
    а лед студен сковава ни сърцата.
    Нека всеки сам за себе си да реши-
    как да постъпва и как да се държи.
    Ала имам молба само една-
    да не погубваме човечната си страна.


    Автор :http://www.stihovebg.com/?mod=author...&author=Tonita


  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    52
    #25

    Re: Как ще коментирате това?

    За мен е повече от наглост и обидно всеки път когато има избори в България да ми развозват с автобуси тълпи от Турция да дават гласа си за управлвнието на държавата.Това не е ли наглост?Като имат претенции ,че са турци да си седят там не ми трябват тук.Навремето се изнесоха и си взеха турско граждаство защото тук беше мизерия в първите смутни години на демокрацията а сега като станахме членове на ЕС пак почнаха да се връщат и да претендират ,че са българи също като онея помиари македонците които се бият в гърдите ,че били македонци и пак по същата схема заради ЕС сега ще се избият да висят пред посолството за българско гражданство.А като капак сега чак реклама ще ми пускат за 3-ти март.Ето тези неща ме карат така да реагирам именно тези хора ненавиждам.Нямам нищо против нито мюсулмани нито еврей или каквито се сетите обаче всичко си има граница.И ако тртябва да съм честен повече ме яд на нашите политици ,че са такива ***** защото го позволяват.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #26

    Re: Как ще коментирате това?

    Хубаво го рече, Jigsaw!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #27

    Re: Как ще коментирате това?

    Аз имам едно въпросче към вас двамата, Jigsaw и Ghost.
    Какво ви е отношението към автобусите с българи по време на изборите. Особено характерни например за местни избори.
    Смятате ли, че:
    - такива няма
    - са по - малко от автобусите с турци
    - адресната регистрация и тем подобни са пречка ?
    Вярно е, има автобуси с турци и на границата лесно ги засичат и ги виждат, но пък дали е правилно на турците да приписваме собствените си мизерии.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #28

    Re: Как ще коментирате това?

    Нямам отношения с тях - аз се возя само на трамвай и метро, щот ме кефят релсите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какво пък е това?
    От p.petkov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 15
    Последно: 28-05-12, 21:15
  2. Как ще коментирате първоаприлската шега на Google?
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-07, 12:03
  3. Как става това?
    От amiable във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-04, 20:24
  4. Това бъг ли е?
    От Sunny във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-04, 18:59
  5. А това как?
    От Stan във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 13-12-02, 09:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе