Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Някой знае ли със сигурност дали при 3 случая на дефект в една стока в гаранционен срок клиентът има право да му върнат парите? Не съм търсил как са нещата в закона за защита на потребителя, но при мен въпросът стои така.
    Един модел външен HDD 160 Gb на Philips ми дефектира 3 пъти! Два пъти го рекламирах в сервиза, бракуваха ги и от Техномаркет ми даваха чисто нов. Сега се случва за 3-ти път. Последните два пъти от Техномаркет отказваха да си доплатя и да си взема по-голям HDD или дпуг модел - такава била политиката на Philips - трябва да се замени със същият модел. Добре, но сега това вече се случва за 3-ти път! Имам ли вече право да си искам парите по закон, или да искам друга стока? Благодаря предварително за бързите отговори, току що ми звъннаха от сервиза че ме чакат в Техномаркет, та да знам какви права имам. Не искам 4-ти такъв диск и това е! Няма да ви казвам що файлове и информация ми отиде на кино с тези дефекти!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #2

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Отбой
    Току що звъннах в КЗП и от там любезно ми казаха, че няма такова нещо в закона колко пъти се случва дефект. Явно ще получа 4-ти диск с трайност на кофичка кисело мляко, да ми е честито!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Абе ти какво ги правиш тия дискове, я си признай веднага

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Абе ти какво ги правиш тия дискове, я си признай веднага

    Последният път преди да отида в сервиза отидох при Mr.TECHNO, отворихме кутията и видяхме че всъщност вътре диска е HITACHI! И ако този диск се извади от кутията и се закачи на PC - ще си работи. Калпаво е USB управлението, там се прецакват нещата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Слава богу - с доплащане ми дадоха по-нов модел 320 Gb, с нова 1 година гаранция!
    Засега се държи видимо по-стабилно от злополучният преден модел.
    Последният диск беше толкова зле, че не позволяваше да се раздели на partitions, докато предните 2 поне можеха! Шантава работа - как може PHILIPS да пусне такъв калпав продукт.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Ами ЧЕСТИТО !!! И да нямаш повече проблеми!
    Ще е пример за всинца ни!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    не може да претендираш за 3 и 4-ти дефект при положение, че всеки път ти заменят дефектиралият продукт с чисто-нов такъв.

    за всеки нов продукт се броят дефекти на нова сметка(това при положение, че ти го ремонтират, а не ти го сменят).

    просто и логично....


  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Ами ЧЕСТИТО !!! И да нямаш повече проблеми!
    Ще е пример за всинца ни!
    Благодаря

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    не може да претендираш за 3 и 4-ти дефект при положение, че всеки път ти заменят дефектиралият продукт с чисто-нов такъв.

    за всеки нов продукт се броят дефекти на нова сметка(това при положение, че ти го ремонтират, а не ти го сменят).

    просто и логично....

    Да, но когато самият продукт като модел е даващ дефекти? При замените досега гаранцията не се удължаваше, а си течеше от датата на покупката на първият диск. И щеше да изтече след 3 седмици. И ако отново ми бяха дали същият модел и след два месеца отново даде дефект? Щях да имам похарчени доста пари за безполезна вещ, плюс загубите на информация, плюс гориво за 4x100 км за да го рекламирам в сервиза, плюс гориво за 4x100 км за да получа замяната в магазина (защото между ракламацията и замяната минават 1-2 седмици), плюс загубеното време, плюс нервите...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #9

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    не може да претендираш за 3 и 4-ти дефект при положение, че всеки път ти заменят дефектиралият продукт с чисто-нов такъв.

    за всеки нов продукт се броят дефекти на нова сметка(това при положение, че ти го ремонтират, а не ти го сменят).

    просто и логично....

    То това е ясно...но при мен имам отбелязани 3 еднакви ремонта и чакам 4-ти.Имам още гаранция до 09.07 г.
    При това полужение имам ли право да им върна стоката,а те от своя страна парите или да ми я заменят с нова стока от същият модел ????Има ли го написано "черно на бяло" някъде , ако отговора е "ДА"

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Цитат Първоначално публикувано от helios1
    То това е ясно...но при мен имам отбелязани 3 еднакви ремонта и чакам 4-ти.Имам още гаранция до 09.07 г.
    При това полужение имам ли право да им върна стоката,а те от своя страна парите или да ми я заменят с нова стока от същият модел ????Има ли го написано "черно на бяло" някъде , ако отговора е "ДА"
    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...Току що звъннах в КЗП и от там любезно ми казаха, че няма такова нещо в закона колко пъти се случва дефект...
    В закона е казано, че търговеца е длъжен да отремонтира дефектиралата стока в гаранционен срок или да върне парите на клиента.
    Смятам че след като ти изтече гаранцията и получиш отново повреда - можеш да подадеш жалба до местната комисия за защита на потребителя за да разгледат случая и може би ще се реши в твоя полза.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?



    Не на Philips products - made in China със занижен качесвен контрол, сега Seagate се мъчи да ходи по стъпките на Филипс купувайки линията MaxCrash дискове...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Цитат Първоначално публикувано от dash


    Не на Philips products - made in China със занижен качесвен контрол, сега Seagate се мъчи да ходи по стъпките на Филипс купувайки линията MaxCrash дискове...
    Не говори наизуст моля те .

    Maxtor имат много надеждни дискове, но вносителите искат да искарат $ и вкарват проблемни дискове с цел да изкарат повече $

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #13

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    ..... сега Seagate се мъчи да ходи по стъпките на Филипс купувайки линията MaxCrash дискове...
    това ми напомня на :

    "Chrysler купува Daimler-Benz за да да почне да прави скапани коли като Мерседес " ...



    п.п.

    през живота си съм видял повече скапани сигейти, отколкото махтор-и ...

    въпрос на късмет май е цялата работа ...


  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #14

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    Текно, не че искам да споря с теб, но и на мен са ми минали през ръцете стотици макстроши/хитачи, Сийгейт по малко, но най рядко съм виждал Уестърни, за линията на Тошиба не ми се говори изобщо като вкл. и 1.8" и по малките живеят по 2г. макс

    А мнението ми за Филип'с не можеш да го промениш защото бяха първите който занижиха качествения контрол за сметка на количествата


    Като честитка на феновете на LG(между които и аз за съжаление), след смесването на звената за ЛСД монитори между LG/Philips преди година, сега отварят фабрика в Полша, който е ползвал продукти Made in Poland ще разбере...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?

    @Dash искам да те питам нещо но на Пм , да не спамим темата !

    има много калпави дискове ,но проблема е че в бг се вкарват само боклуците за да е по-тънко, без значение марката !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се прави когато.... Daiseikai 5 ..
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 30-08-12, 22:26
  2. Какво почва да прави Тошиба
    От zzz във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 17-10-11, 23:25
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 12:59
  4. Мултибоот DVD. С какво и как се прави ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-02-07, 00:01
  5. какво прави VTT voltage ?
    От g_ishkitiev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 10-09-04, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе