Резултати от 1 до 2 от общо 2

какво прави VTT voltage ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #1

    какво прави VTT voltage ?

    разбрах че това е захранване което се подава за дъното и се ползва за паметта.. ама и в това не съм много сигурен. Някои ще може ли да обясни какво точно прави и какви трябва да са му горе-долу нормалните граници

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    какво прави VTT voltage ?

    Първо и много важно:явно и идея нямаш за какво точно става въпрос,така че МОЛЯ.недей се прави не специалист и не пои по дъното си,обикновено това води до ДУМ на Vtt регулатора,което пък от своя страна води до лъжи пред фирмата която ти е продала дъното,че видите ли то от само себе си си е думнало,еи така.....само дето аз имам една 20х лупа.и виждам всичко..особено некадърно прецакани спойки[:D]



    Второ,малко теория:

    Споменавайки Vtt обезателно трабва да споменем и Vddq,Vref

    С тези напрежения се описва напреженовата верига на ДДР паметта като цяло

    Като Vddq осигурява основната мощност образно казано на паметта,Vref e нискомощната средна стойност,или така наречената следяща стойност на Vddq,а търсеното от теб Vtt е осигурено от 3та,обикновено независима схема,и захранва терминалните резистори на паметта,но и следи средната стойност на Vqqd



    Прецакването na Vtt схемата чрез волт мод води 90% сигурно до скапване и на другия Vddq линеен регулатор,много често и до терминалните резистори на ДДР паметта,имал съм случай и на думване на целия северен мост



    Печалбата от мода е незначителна,а загубите биха могли да са големи,евентуален ремонт само за единия регулатор е доста солен,така че умната ей[:D]


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво се прави когато.... Daiseikai 5 ..
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 30-08-12, 21:26
  2. Какво почва да прави Тошиба
    От zzz във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 17-10-11, 22:25
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-09-11, 20:47
  4. Какво се прави при 3-ти дефект в една стока?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 04-04-07, 20:09
  5. Мултибоот DVD. С какво и как се прави ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-02-07, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе