Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Операция на става - къде?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    29
    #1

    Операция на става - къде?

    Здравейте, отново се обръщам с молба към варненската част на форума.
    На мой близък (баба) се налага да се извърши операция на става, т.е. присаждане на нова става (уточнявам: тазобедрена), тъй като старата е износена. Започвам проучване за клиники във Варна, където това може да се направи, но ще ми е от голяма полза ако някой от вас може да сподели лични впечатления по темата.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Операция на става - къде?

    Коя става. Ако е тазобедрена нещата са доста сложни и можеби няма да стане във Варна. Операцията е досат скъпа. Познавам човек който си прави такава операция, но отие в Германия.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Операция на става - къде?

    аз също преди време проучвах въпроса за коленна става и стигнах до извода, че най-добре е в чужбина

    ако парите не стигат за чужбина ще се опитам да си припомня къде/какво съм научил едно време....

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Операция на става - къде?

    Най-добрите "майстори" на крайници (ортопеди) са в София - Пирогов. Ако става въпрос за България.
    За Варна - Окръжна болница - Доц.Бошнаков - но нямам преки впечатления - само от трети лица.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re: Операция на става - къде?

    В Етрополе правят изкуствени тазобедрени стави...може би и ги слагат...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #6

    Re: Операция на става - къде?

    Привет! Проучи въпроса как стои в Плевен, мой близък рокер вече 6 операции има, първите 2 бяха във Варна, в последствие се оказа че тук са ама смешници докторите.Престави си счупена ръка с 2 см липса на тъкан, човека (професор е) сложил планка като във всеки край има по един не по два болта.Беше му направил шарнир вместо обездвижване.Тук във Варна има само един кадърен млад доктор Щерев, но той работи в чужбина.Та след някоя годинка ходене по мъките се оказа , че най-добрите школи на ортопеди са в София и Плевен!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #7

    Re: Операция на става - къде?

    Стара загора,там са много добри ортопедите, провери. Операцията се поема и от НЗОК.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Операция на става - къде?

    tana, не съм напълно убеден, че се поема от нзок във всички случаи

    аз проучвах заради остеопорозата на баба ми, която е заболяване заради възрастта, а не е травма/счупване. в нейния случай не се поемаше (преди 2 години). тази година разглеждах пътеките, но други, а не тази конкретно и не знам.... пфу, че забравих и линка към всички пътеки да го проверя сега набързо...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    29
    #9

    Re: Операция на става - къде?

    Да, тазобедрена става е !
    Хм, нещата започвате да звучат страшно. Доктори в Русе са казали, че такава операция струва 2000 лв (без здравна каса) и че не е кой знае колко сложно .
    За здравната каса, това, което знам от непотвърдени източници - не се поема от касата, но скоро това щяло да се промени - до 1-2 дни ще знам (след разговор с позната лекарка).
    Довечера имам оперативка с приятели да видим кой какво е разбрал по въпроса.
    И все пак операция във Варна ми е най-удобно, само разбира се ако специалистите са добри, иначе ще се насоча към друг град. В чужбина е изключено засега.



  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: Операция на става - къде?

    И аз съм чувал за Плевен, че ортопедите са на ниво - спрямо другите в БГ, за Варна - не знам.... ако наистина е сложна операцията аз не бих рискувал.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #11

    Re: Операция на става - къде?

    До преди няколко години операцията на тазобедрената става се поемаше, сега наистина ... атроскопия на колянна става НЗОК поема до 600 лв., за тазобедрената май 50/50. Те сега така орязаха пътеките, че....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #12

    Re: Операция на става - къде?

    Горна баня - никакъв Пирогов, Плевен и незнам си какво още и побързайте защото времето е от голямо значение.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #13

    Re: Операция на става - къде?

    Горна Баня, също и спортната клиника на Шойлев в Дианабад.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #14

    Re: Операция на става - къде?

    Доцент Васев-Стара Загора

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #15

    Re: Операция на става - къде?

    Цитат Първоначално публикувано от muncho
    Горна баня - никакъв Пирогов, Плевен и незнам си какво още и побързайте защото времето е от голямо значение.
    и никакъв ИСУЛ също !

    иначе,
    по въпроса за пътеките - касата поема операцията, но дава пари за българска става(т.е. етрополска).

    естествено - в горна баня предпочитат да слагат американски - значи - пригответе си минимум 1000 лв.

    щото американската става беше 1800 лв преди 2-3 години.

    добре ще е да приготвите и 2х200 лв за екипа доктори(хирург+анестезиолог), и някви дребни стотина лв за подкупи на санитарките(че иначе трябва вие да седите да сменяте подлоги).

    сори, че ви говоря директно в цифри(сигурно звучи цинично), ама това е реалността - по-добре да си имате нещо наум.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се става полицай!!!! :)
    От antonfx във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 01-10-07, 21:23
  2. не става
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-03-05, 21:59
  3. Как става...
    От Tyna във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-04, 09:27
  4. Как става това?
    От amiable във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-04, 20:24
  5. Как се става модератор???
    От didoriginal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 11-03-03, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе