Резултати от 1 до 11 от общо 11

защита от недобросъвестни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    защита от недобросъвестни

    Как може да се ограничи максимално достъпът на ня кои до система с 98 или ХР като се разреши стартирането и работата само на едно единствено приложение в мрежа.

    Препоръчайте някакъв безплатен софт за това.

    Знае ли някой как се конфигурира тази програмка sl-zone: http://www.download.bg/prg_view.php?id=20367 ??

    И само с руски интерфейс на Вин-а ли би тръгнала?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    защита от недобросъвестни

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Как може да се ограничи максимално достъпът на ня кои до система с 98 или ХР като се разреши стартирането и работата само на едно единствено приложение в мрежа.

    Препоръчайте някакъв безплатен софт за това.

    Знае ли някой как се конфигурира тази програмка sl-zone: http://www.download.bg/prg_view.php?id=20367 ??

    И само с руски интерфейс на Вин-а ли би тръгнала?



    <div align="right">Originally posted by stekyman*-*13/03/2004*:* 19:14:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако можеш изясни точно какво искаш да направиш. Виж програмите Windows Security Officer и поразгледай разни програми за рестрикция на уиндоус, има много такива, мога да ти препоръчам някои, но не зная, какво точно ти е нужно.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    защита от недобросъвестни

    Ru-boy, ето какво ми трябва:

    1. Изключване на действието на F8 при старт - за да не може да се влиза в конзола и сейв мод, а само нормално в ХР. Или поне редактиране на управлението така, че менюто след F8 да разрешава само нормален старт.

    2. След влизане потребителят да има достъп само до 1 или най-много 2 приложения, които да стратира той или те да се стартират сами при влизането.

    3. Автоматичен Shut down без да се минава през менюта.



    Считам ,че почти напълно съм решил т.3, частично съм решил т.2, руската програмка, която цитирам прави точно това, но на едно РС всичко става по ноти, а на друго - не ще да тръгне нормално - още не мога да разбера защо.

    Големия ми проблем е т.1, ако той е решен, другите неща ще се оправят също.

    Програмата Windows Security Officer не съм я чувал, ако имаш сигурен линк - дай я насам.

    Благодаря предварително за отзивчивостта.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    защита от недобросъвестни

    Прегледа ли програмата, която ти препоръчах? А тези Timеshield and kaiowas не ти ли вършат работа?

    -------------

    Виж и това ..--> <font color="red"><font size="3"><u>Folder Protect</u></font id="size3"></font id="red">

    --------

    мощна защита за програми (Windows 9x/ME/NT/2000/XP) с парола

    Виж и това ..--> <font color="red"><font size="3"><u>ORiEN 3</u></font id="size3"></font id="red">

    ----

    Полный контроль за автозагрузкой программ в Windows XP/2000/W9* (реестр, папки, процессы, сервисы и драйвера).

    Виж и това ..--><u><font color="red"><font size="3">Auto Start Control</font id="size3"></font id="red"></u>

    --

    Виж и това ..--><u><font color="red"><font size="3">Программа Lock </font id="size3"></font id="red"></u>



    Предназначена для блокирования запуска приложений,

    графических и текстовых файлов.

    Lock не позволятет также перемещать, копировать и прикреплять

    к отправляемым по e-mail письмам указанные файлы.

    Что может существенно ограничить доступ к Вашей информации

    посторонним лицам и снизит возможность хищения важных файлов троянами.

    --

    Има и други, ама айде стига толкова ... за днес.


  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #5

    защита от недобросъвестни

    gpedit, ne ti trebe nishto

  7. Gadget
    Guest
    #6

    защита от недобросъвестни

    Това, дето пише d-rRoss, бачка под XP и се стартира от RUN -> gpedit.msc Там има всичко

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    24
    #7

    защита от недобросъвестни

    Само да уточня, че освен gpedit.msc е добре диска(овете) да са NTFS за да може да се ограничи достъпа до(писането в) директориите. Вместо gpedit.msc може да пробваш една програмка която изкарва от регистрите много скрити функции свързани с ограничаване на user включително и тези в gpedit.msc - програмата е XP PROTECTOR.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    защита от недобросъвестни

    Hi и благодарско на всички, които се отзоваха.

    Засега въпроса го реших чрез забрана на F8 с модифициран файл ntldr, конфигуриране на руската програмка за която пиша и още една, която автоматично прави shutdown чрез функционален бутон.

    Засега пробиви май няма, за по-нататък не знам.



    @ru-boy: Бях ти написал РМ, ама явно нещо не си го получил.

    TimeShild & Kaiowas не ме устроива - тромави са, пък и последната е доста позната и оттам преодолима.

    Софта от предния ти пост също не ме удовлетвори. Това, което сега виждам ще го разгледам. Изключително съм ти благодарен.



    @umbro: Easy_File_and_Folder_Protector ли имаш предвид? Ако греша, дай ми линк към този протектор за който пишеш.



    Поздрави и успешна работа на всички.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    24
    #9

    защита от недобросъвестни

    Ne, mislq 4e sa razli4ni programi.



    Xp protector - http://www.shareup.com/XP-Protector-download-12997.html



    Ne mojah da namerq official site-a poneje v google izlizat mnogo stranici za download. Trial-a ima ograni4eniq za 2 users no ne vqrvam da e golqm problem ako ti trqbva za pove4e . Az li4no q polzvam i sym mnogo dovolen.

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #10

    защита от недобросъвестни

    stekyman:

    за руската програма:

    след рестарт света троица - ctrl+alt+del


  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #11

    защита от недобросъвестни

    Благодаря, get,

    []

    но това отдаааааааааааавна вече се използва!

    (виж предния ми пост през един от твоя)

    []

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  2. Телевизор със защита/PIN код ?
    От enermax във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-07, 02:12
  3. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  4. PC -> TV и дефектнотокова защита
    От Edin_Lud във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-09-05, 19:06
  5. Защита на информацията?
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 23-08-05, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе