Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

бТК АДСЛ скорост?? О_o

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #1

    бТК АДСЛ скорост?? О_o

    На план 2мбит/сек съм, но от няколко дена наблюдавам рязко падане на скоростите към вбокс, дата и други. Скоростта пада до 30-20-10 и дори 5кб/с при обещани 256... Не при всички сайтове е така, но все пак - жива мъка. Някой друг клиент на бТК забелязал ли е подобно нещо?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    АДСЛ към Дата-та е малко поосран в момента - казано иначе, много зле. Във форума на датата има няколко такива теми с оплаквания, но за момента не е ясно дали проблема е от Дейта Джиджи-биджи или от БТК.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    и при мен е така една снимка не може да зареди

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #4

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    с дата.бг и аз имам проблем, но с вбокс е ок

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Забелязах напоследък че при датата каточели много бавно зацепват сесиите - т.е. ако трябва да отворя някоя снимка чакам доста време, но като тръгна да точа скоростта си е съвсем нормална. Не съм на АДСЛ, но явно при тях има някакъв проблем с перформънса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #6

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Никога не падам под 210.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Ходих при клиенти във село Тополи. ( на няколко километра от Варна). Та на тамошният АДСЛ на БТК, хората плащат за 2 мегабита а реално нета им за 4 часа не видях да мине 100к.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #8

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ходих при клиенти във село Тополи. ( на няколко километра от Варна). Та на тамошният АДСЛ на БТК, хората плащат за 2 мегабита а реално нета им за 4 часа не видях да мине 100к.
    Всеизвестен факт е, че при ADSL скоростта много зависи от това колко отдалечен си от CO (Central Office), както и от състоянието на инфраструктурата между теб и CO. По-точно зависимостта е от два показателя - ниво сигнал/шум и затихване на сигнала. Затова всеки свестен АДСЛ доставчик по света дава скоростта си във вида "до Х Mb upload и до Y Mb (или Kb) upload".
    Друга история е, че БТК като че ли не го обябяват толкова открито. Та твоите клиенти плащат за услуга "до 2 мегабита", не за гарантиран 2-мегабитов канал (който в общи линии ще струва няколко пъти повече), и това включва и 100к.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    @stfn колега  512мбита = 60к , 1024 мб = 120к , 2 МЕгабита = 240к !
    при мен са си налични тези мегабитове - от къде ги изкопа тези 100 к незнам
    ако ти плащаш 2 мегабита и получаваш 100 к си за оплакване.
    При бтк вярно не са гарантирани , но 99% от случаите ги имам!!!

    Доскоро БТК си имаха грижи и си предупредиха.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #10

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @stfn колега 512мбита = 60к , 1024 мб = 120к , 2 МЕгабита = 240к !
    при мен са си налични тези мегабитове - от къде ги изкопа тези 100 к незнам
    ако ти плащаш 2 мегабита и получаваш 100 к си за оплакване.
    При бтк вярно не са гарантирани , но 99% от случаите ги имам!!!

    Доскоро БТК си имаха грижи и си предупредиха.
    Остави сметките, всички знаем как да обръщаме мегабити в килобайти (вероятно в твоя пример имаш предвид 512 килобита и 1024 килобита съответно). Въпросът беше, ако оставим цифрите настрана, че клиентите на stenly плащали за много пък получавали по-малко. При което аз обясних, че това е нормално при ADSL технологията, при която скоростта пряко зависи от разстоянията и от състоянието на преносната среда, което не е до толкова ясно изразено примерно при кабелните телевизии и достачиците тип "квартална ЛАН-ка".
    Разлики има дори в очертанията на града, в рамките на километър-два, да не говорим пък за село, което, колкото и близо до Варна да е, все пак си е далечко от тази гледна точка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    megabits имам в предвид
    kilobits е реалната скорост която получаваш , като от мегабита  разделиш на 8 !

    Тъпото е че понякога всички скачат върху БТК  а хората си казват - "имаме проблем засега, възможни са сривове в скоростта "
    Но досега смятам че ADSL са най-доброто за домашния потребител и толкова.
    БТК сринаха монопола на кварталните ланки и цените им логично паднаха и почнаха да са конкурентни с тези на БТК ( Баси, Тамън се Конектнах  )
    Проблемът с фрии сървърите бе решен бързо с торент системата ( няколко пъти го споменахме че ни образоваха набързо с тези забрани за фрии сървъри )

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Въпрос :
    БТК 2048 Мегабита, ( не мегабайта ) интернет скорост = 256 килобайта в секунда
    какво бъркам ?
    2 мегабита скорост не са 100 к  в секунда а трябва да са 256 ( реално не съм вдигал повече от 250 де )
    512 килобита = 64 килобайта скорост ( както ме поправи @stfn )
    но 1 Мегабит = 128килобайта скорост

    Какво не ви е Ясно


  16. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #13

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    kilobits е реалната скорост която получаваш , като от мегабита разделиш на 8 !
    Е заради това. Вместо КИЛОБАЙТИ си написал килобити.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    130
    #14

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    2 мегабита скорост не са 100 к в секунда а трябва да са 256 ( реално не съм вдигал повече от 250 де )
    Не си вдигал повече от 250кб защото другите 6кб отиват за ъплоуд. При бтк няма разделение даунлоуд/ъплоуд. Играл съм си с разни програмки за следене на трафици и такива работи. Извода е че за да поддържаш скорост от около 200-250кб даунлоад ти трябва около 5-6кб ъплоуд.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #15

    Re: бТК АДСЛ скорост?? О_o

    Максимална скорост на download (Интернет и локален трафик общо) 2048 Kbps
    Максимална скорост на upload (Интернет и локален трафик общо) 256 Kbps - това е накратко плана. Тера- и бТК - едва ли ще се види скоро

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN
    От carcass във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-07, 14:54
  2. бТк АДСЛ Манифест
    От Pa3KaTaH във форум Технологии
    Отговори: 48
    Последно: 11-11-06, 22:51
  3. настройка на АДСЛ
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-06, 09:24
  4. БТК АДСЛ
    От mgPP във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-05, 15:34
  5. АДСЛ vs. АренаБг
    От ggbg във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 07-09-05, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе