Резултати от 1 до 7 от общо 7

Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #1

    Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    Значи проблемът е следният. Брат ми си включи БТК-АДСЛ 2000 и всичко си беше наред, докато не се опитал да пусне интернета през рутер към лаптопа си. Когато използва кабел скоростта на сваляне е 250кб/с, но когато пусне интернета през WLAN скоростта спада драстично. Същият файл, който е свалял с 250кб/с, през Wireless-а го сваля с не повече от 70кб/с. Рутера не е от тези, който ги дават от БТК, а е Trendnet TEW-432BRP. Някакъв майстор е настройвал рутера и след няколко часа се е отказал. Въпросът ми е, къде може да е проблемът. По-долу съм показал шотове на настройките, който са били направени на рутера.






  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Re: Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    eдно цитатче :

    "ADSL is technically capable of up to 6 Mbps (roughly 6000 Kbps), but ADSL customers in practice obtain 2 Mbps or lower for downloads"

    преведено на бъгърски:

    - на практика - МАХималният download е 256кВ/с ....

    чист късмет си е, че с кабела сте направили 250кб/с.

    колкото до срамно ниската скорост от 70кб/с достигната от безжичният рутер - или нещо рутера е бъгав, или просто някой се е накачил на безплатен интернет през вашето рутерче


  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    Цитат Първоначално публикувано от carcass
    Значи проблемът е следният. Брат ми си включи БТК-АДСЛ 2000 и всичко си беше наред, докато не се опитал да пусне интернета през рутер към лаптопа си. Когато използва кабел скоростта на сваляне е 250кб/с, но когато пусне интернета през WLAN скоростта спада драстично. Същият файл, който е свалял с 250кб/с, през Wireless-а го сваля с не повече от 70кб/с. Рутера не е от тези, който ги дават от БТК, а е Trendnet TEW-432BRP. Някакъв майстор е настройвал рутера и след няколко часа се е отказал. Въпросът ми е, къде може да е проблемът. По-долу съм показал шотове на настройките, който са били направени на рутера.





    OK - първо кажете имате ли наистина някаква защита на безжичната мрежа?

    Ако не - сложете си поне една WEP password

    Второ - на втората картинка виждам че рутера е настроен да работи на 6 канал - сменяйки каналите след като сте си защитили по някакъв начин безжичната мрежа, трябва да намерите канала на който връзката ви работи най добре, имайте предвид че всякакви безжични устройства работещи на честота 2.4 Гхз ще създават проблеми за безжичната мрежа

    Успехи ...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #4

    Re: Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    Значи има парола сложена на рутера, но сигурност проблема не е, че някой краде от нас интернет. Брат ми живее в блок и около него със сигурност няма кой да прави проблеми. Проблемът се е появил веднага след включването на кабела в рутера, на дали някой е седял и е чакал да се пусне рутера за да краде. А и преди да се пусне АДСЛ имаше кабелен интернет и се използваше същият рутер повече от една година без никакви проблеми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #5

    Re: Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    Незнам това дали ще въздейства на проблема, но гледам, че сте сложили DNS WAN 192.168.101.1 а трябва да е 192.
    168.1.1 !?

  7. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #6

    Re: Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    и GW е объркан ...трябва да е 192.168.1.1 успех

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #7

    Re: Ниска скорост на БТК-АДСЛ 2000 през WLAN

    Най-добре сложи връзката с модема да не е на DHCP, а ръчно настроена.
    И за DNS-и сложи 212.39.90.42 и 43.

    Направо не мога да повярвам, че с тези настройки ти работи нета въобще

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ниска скорост в домашна група
    От IBANEZ_ във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-12, 19:36
  2. Ниска скорост на сваляне на торенти
    От k0rnish0n във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 21:56
  3. бТК АДСЛ скорост?? О_o
    От Bvlgari във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 01-11-07, 13:46
  4. Ниска скорост по локална мрежа
    От Smurfa във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 17-07-06, 15:00
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе